Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van köztetek olyan aki PCO-s...

Van köztetek olyan aki PCO-s de nincs inzulinrezisztenciája, nem túlsúlyos mégis gondjai vannak?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok. 20 éves koromig aktívan mozogtam heti 3-4x.Világ életemben hosszabb ciklusaim voltak, néha előfordult hogy kimaradt évente 1-2 menstruációm (főleg stresszes helyzetben) Szedtem 2 évig fogamzásgátlót 17-19 éves koromig utáni elég hosszú idő volt de beállt 30-35 naposra. A nődokim azt mondta ha ez így rendben van. Barna hajú révén kicsit jobban látszódik a szőrszálam bajuszkám, állam és a alkaromon de ez mindig igy volt. Júliust követően 3 hónapra kimaradt a menzeszem rosszul is éreztem magam. Nődokim megnézett ultrahangon és mondta h PCO mert mindkét petefészkemben látszódnak a kis bentragadt tüszők. Voltam pajzsmirigy uh-n egy pici 6mm es echoszegény göböm van. Tsh:1,5

FT4: 14,5 pmol/l

Menzesz elott 4 nappal mért hormonértékek:

Fsh: 2 mIU/ml

Lh: 6,56 mIU/ml

Ösztradiol:802,50 pmol/L

Progeszteron:45,17 nmol/L

Össz prolaktin:732,20uIU/mol

Tesztoszteron:1,68 nmol/L

Cukorterhelésen is voltam: glukoz 0perc 4,1

120perc: 4,2

Inzulin 0 perc: 8,02

120 perc: 37,9

Az endokrinologus 25mg Letroxot irt fel szedem 2 hete, pont a menzeszem is megjött mikor kezdtem szedni. Kissé kétségeim vannak mert azt mondta ha szarul vagyok tőle hagyjam el.és már 2 napja szarabbul vagyok néha ok nélkül hányingerem lesz fejem fáj. Egyik orvos sem ad normális diagnózist és ez dühít. Amikor rákérdeztem a gyermekvállalás részre mind azt mondták hogy még biztos nem fog sikerülni. De ha nem akarok gyereket fog.gátló.Párommal úgy döntöttünk a továbbiakban nem védekezünk mert ha egy év múlva jön össze v 2 hónap múlva mi örülünk neki. Csak sikerülne és időben el akarjuk kezdeni. Kezdő vagyok ebben a témában és a neten minden van de sajnos 3 orvosnál voltam 3 külön módszert mondtak illetve társbetegségeket. Volt valaki hasonló helyzetben? Kinek mit tanácsoltak?

Ötletek, tapasztalatok? Kinek mi segített? Orvoshoz ki hová ment? Előre is köszi.



2017. okt. 15. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Ez ir!

2017. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Miert? Az ehgyomi inzulinom 8-10 kozott van, annak az 5xset nem haladhatja meg a 120 perces inzulin ami 30-45kozt kell lenni. Ha ennél magasabb akk van gond. A 3. doki aki endokrinológus ezt mondta h az értékeim jók és ez nem IR.
2017. okt. 15. 15:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az éhgyomri inzulin max 5 lehet.

Terhelt pedig max 25

Ki a dokid?

2017. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja még annyit hozzá teszek,hogy nekem 2 doki is azt mondta,hogy nem vagyok ir es pedig endokrinológus volt,2 pedig az hogy igen

Vékony vagyok inkább sovány

2017. okt. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is normális inkább vékonyabb testalkatú vagyok. Nem igazán értem h akk hogy mérik ezt mert az általam talált referencia értékek a neten ezek voltak. Illetve még egy dokival inline is konzultáltam es ő is azt mondta h nem vagyok IR-s.
2017. okt. 15. 16:17
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A referencia nem igazán számít sőt a homa index sem
2017. okt. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem volt 10 es éhgyomri inzulinom is és terhelt 45

Tudom nem jó ilyet tudomásul venni,hogy ir es valaki.

Az a tapasztalat ,hogy nem minden endokrinológus ért az ir hez

Ki a dokid?

2017. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ires vagy. Az éhgyomri inzulinnak 5 alatt kell lenni a 120 percesnek pedig 25 alatt. De 2 pontos vizsgálat nem mutat ki pontos eredmény.
2017. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az ösztradiol és a prolaktin is nagyon magas. Önmagában egyik is elég h ne jöjjön a baba.

Ezekre mit mondott a doki?

2017. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az egyik doki szerint Ir. Meg pajzsmirigy alulmukodes. Arra kapok Letroxot.de szerinte a hormoneredmények feleslegesek mert úgyse lesznek jók. A masik szerint rendben van az Ir inkabb a prolaktin a gond. A nodokim meg fogamzasgatlot adna.
2017. okt. 15. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!