Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hormonvizsgálat 3. és 21....

Hormonvizsgálat 3. és 21. napon? 1-2 nap csúszás mennyire számít?

Figyelt kérdés

November 18-án, szerdán jött meg a menstruációm, ám aznap csupán 2-3 ml-nyi barnás folyásom volt, november 19-én indult be a vérzésem igazán.


Mivel vérvételt a 3. napon szerettem volna csináltatni, de nálunk a klinikán csak hétköznap lehetséges, pénteken vették le a vért!

Kicsit összezavarodtam, ugyanis nem vagyok biztos benne, hogy az 1. nap a szerdai, pecsételő vérzés napjának minősül-e? Ehhez szeretném igazítani a 21. napi vérvételt!


2017. okt. 31. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg az első nap a rendes vérzéses első nap. Én onnan számolnám.

Viszont a 21 nap sincs kőbe vésve, mert a köv mensi előtt egy héttel kell nézni. A tankönyvi példa ugye 28 nap, szóval emiatt a 21-en szoktak menni. Viszont ha nagyon rövid vagy nagyon hosszúak a ciklusaid akkor nem feltétlen megfelelő a 21 nap

2017. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az elso valaszolo irta, az szamit az elso napnak, amikor a rendes verzes elkezdodik. A pecseteles mar attol van elotte, hogy a progeszteronszint csokken, de meg nem esik le annyira, hogy a mehnyalkahartya levaljon.

Gondolom oktobert akartal irni es nem novembert.

Tehat ezek szerint 19-en jott meg rendesen a mensid es 20-an mar levettek a vert.

Szerintem ez nagyon korai, nem biztos, hogy realisak az eredmenyek, raadasul a 3. napi vervetelre kesobb kell menni ilyen esetben inkabblehet, 3-5 nap kozott ertekelheto az eredmeny tokeletesen.


A 21. napit pedig ne a 3. naphoz igazitsd. Azert mondjak 21. napinak, mert egy tankonyvi, 28 napos ciklusban a 14. napon van az ovulacio es az ovu utan 7 nappal kell elvegezni a vizsgalatot. Tehat elvileg ez a 21. nap.

De mint tudjuk a valosagban ez nem mindenkire igaz.

A legtokeletesebb az lenne, ha tudnad, hogy mikor van az ovulacio es azutan egy hettel mennel mennel vervetelre.

2017. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, októbert akartam írni, köszönöm a korrigálást!:)

Hmm, hát akkor valóban korán mentem sajnos, majd a konzultáción ki is emelem, hogy rosszul kalkuláltam...

Ovulációt pedig figyelem, 14.-17. nap között szokott lenni, egyébként 29 naposak a ciklusaim.

2017. okt. 31. 15:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor rendesen megjött onnan kell számolni, november 19 a ciklus első napja.
2019. ápr. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!