Petefészek Endometriozis. Kinek volt már? Kérem meséljen. Hétfőn műtenek. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Laparoszkópiás műtétem volt. Altattak, kb. egy óra múlva már fel is ébredtem. Húzódott a seb, a kórházi ágyból való kikelés volt rossz, de én még műtéti nap estéjén a magam lábán mentem ki a klotyóra, másnap délelőtt már simán gyalogoltam, kiegyenesedett háttal.


Nem vészes, gyors, szinte rutinnak számító műtét. Szerintem gerinc közeli érzéstelenítésben is végzik.


Ne hagyd el magad, az a lényeg. Nem fog sokáig fájni, inkább az altatáskor adott gáz az, ami majd a műtétre rá pár nappal is feszítheti inkább - furamód - a vállövi részedet.


Nekem fogfájás volt már rosszabb, de már császármetszést is túléltem, ahhoz képest a petefészek ciszta műtét smafu.

2017. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még annyit, hogy ne érezd magad betegnek! Én már gyermeket akartam, ezért miután megműtötték a cisztámat és a doki még endometriózis elleni gyógyszert akart felírni (Visanne) és hónapokig szedetni velem, mondtam, hogy inkább ne, előbb lássuk, sikerül-e teherbe esnem. Ő jobban meg volt lepve, mikor sikerült, mert meg volt győződve róla, hogy előbb ki kell kezelni a bajt, hogy egyáltalán megfoganhasson a baba.


De mikor legtisztább egy endós szervezete? Nyilván műtét után! Akkor nincs ciszta, nincs összenövés (műtét során ezeket is szokták nézni). Akkor kell nekivágni a gyermekprojektnek! Nem feltétlen rögtön, általában azért az endo nem 2-3 hónapon belül produkál újabb petefészekcisztát.


Van, aki a Visanne-re esküszik van, aki hormonális fogamzásgátlót kezd szedetni az endós nővel (mivelhogy olyankor nincs igazi menstruáció, és az endometriózis ugye a menstruációval van összefüggésben), de vannak más megoldások is, pl. homeopátiás kezelés (ez ugye elvileg nem hormonos), vagy pl. van, aki a paleo diétára esküszik.


A lényeg, hogy minden túlzott ösztrogénbevitelt kerülj műtét után, a fitoösztrogéneket tartalmazó élelmiszereket is, mint pl. szója.

2017. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!