Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ovulációs vérzés milyen...

Ovulációs vérzés milyen formában jelentkezik?

Figyelt kérdés

Hány napig, milyen, mennyi stb.

Sosem volt még, és most bizonytalan vagyok, hogy az-e.


2017. nov. 13. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Ovulációs vérzés nem létezik! Nincs ilyen! Maximum beágyazódási vérzés, de az is ritka dolog..
2017. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

"Ovulációs barnázás, más néven közti vérzésnek nevezzük a ciklus közepén, vagy a következő esedékes menstruáció előtt 10-14 nappal jelentkező vérzést, ami szinten normális. A ciklus közepén jelentkező vérzésnek 2 oka ismert:

- a petesejt kitör a tüszőből, amelyet egy kis vérzés kísér

- ovuláció alatt egy hirtelen és rövid ideig tartó ösztrogén szint emelkedés történik, ami arra készteti a méhnyálkahártyát, hogy egy kis része ledobódjon."

[link]


"Az ovuláció általában észrevehetetlen a nők számára. Ebben az időszakban, egészen pontosan a a peteleválás utáni 1-2 napban kevesen tapasztalnak enyhe pecsételő vérzést, de előfordulhat. Ez a típusú pecsételés normális mellékterméke a peteérésnek."

[link]


"Ovulációs, középidős vérzés: az ovuláció idejében inkább csak óráig, esetleg egy-két napig tartó kevés vérzést ovulációs vérzésnek is nevezzük, általában kórkép nem áll a háttérben kezelni csak akkor kell, ha ez a páciensnek problémát okoz."

[link]

2017. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
A köztes vérzés valami hormonproblémára utal. Ebből nem lehet megjósolni az ovulációt.
2017. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
leginkább azért érdekelne, mert mennék 21. napi hormon-vérvételre, de nem tudom, hogy így ebben a ciklusban van-e értelme.
2017. nov. 13. 13:43
 5/7 Theressita ***** válasza:
100%

Nekem rendszeresen van ovulációs vérzésem, tini korom óta. (Pánikoltam is mindig, hogy ez meg mi a fene, több dokinál is voltam, mindegyik megerősítette, hogy nincs baj, csak épp peteérés)

Néhány napig tart, bő "színezett" folyással (bocsi...)


De azért jobb, ha dokinak is jelzed, legfeljebb megnyugszol (ha meg mégis gond lenne, kezelve lesz)

2017. nov. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Még várok, hátha holnap nem jelentkezik. Nem igazán szaladnék ezzel a dokihoz, ha vélhetően nincs gond, nincs 1 hete, hogy utoljára voltam nála.
2017. nov. 13. 18:52
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Nekem csak egyetlen egyszer volt ovulációs vérzésem, kb 5 éve, pont a ciklus felénél egy pár csepp élénkpiros vérzés jelentkezett. Futottam is még aznap a nőgyógyászhoz, de kiderült, h semmi baj, csak ovuláció.
2017. nov. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!