Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magzatkori genetikai vizsgálat...

Magzatkori genetikai vizsgálatot hogyan végzik? Mennyire fájdalmas? Van vetélésveszélye?

Figyelt kérdés
2017. nov. 17. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen genetikai vizsgálatra gondolsz? Genetikai UH, vérvizsgálat, magzatvízvétel?

Feltételezem, hogy a magzatvíz vételre. Hisz a többinek mi veszélye lenne? A magzatvízvétel nem fájdalmas, picit feszít, de kibírható. Vetélés veszélye minimális. Be kell tartani amit az orvos mond (pár napig nem eemlni, pihenni stb) és akkor igen pici az esélye a vetélésnek.

2017. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, a magzatvízvételre gondoltam, mert az kötelező 37 felett, úgy tudom... a magzatvizet hogyan veszik?
2017. nov. 17. 21:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem kötelező, nem kötelezhetnek téged semmilyen vizsgálatra, bármikor visszautasíthatod. Ez csak egy ajánlott vizsgálat, mert a korod előrehaladtával nő az esélye a beteg babának az orvosok szerint. Viszont onnantól, hogy visszautasítod, a te felelősséged a pici, értem ezalatt, hogy pl nem perelhetsz hogy nem vették észre stb.

Nagyon röviden és leegyszerűsítve, egy tűvel a hasadon keresztül magzatvízmintát szívnak ki, mindent természetesen UH-os felügyelet alatt, hogy a babát véletlenül se sértsék meg.

2017. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj nem szoktam privátozni, ebben a témában pedig nem is szeretnék, hogy megcáfolhassák, kipótolhassák mások az általam leírtakat.

Megmondom őszintén magáról az érzésről nem tudok pontosan nyilatkozni, nekem nem volt ilyen vizsgálatom szerencsére, de rengeteget olvastam róla. Amit én tudok, hogy nem fájdalmas, kibírható, van aki azt mondja mire elkezdték jöhettek is ki, van aki azt írta szívásnál kicsit feszít de nem vészes, elenyésző volt, akiknek fájt. Keress rá neten szerintem, és meg fogsz nyugodni.

2017. nov. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem cvs volt, chorion boholy mintavétel. Az a különbség, hogy nem a magzatvízböl, hanem a méhlepényből vettek mintát, nem szúrták át a magzatburkot, 14 hetesen végezték el.

40 felett szültem, úgy éreztem, kell a bizonyosság, hogy egészséges a baba.

Van vetélési kockázat, nekem 1-3%-ot mondtak.

Maga a beavatkozás egy semmiség, szinte semmit nem éreztem. Nagyon aggódtam a babáért, de olyan profi csapattal találkoztam a Bajcsy kórházban, hogy csökkent az aggodalmam.

A beavatkozás után néhány órát a kórházban kellett tölteni. A következő 2 hétben kímélő életmód, nincs szex, emelés, ülőfürdő.


Számomra fontos volt a biztos tudás. Az én koromban már nagyon nagy esély volt genetikai problémákra.

2017. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Rozi13 válasza:
Van már a vérből csinált genetikai vizsgálat. Ha annak az eredménye kétséges, akkor javasolják a magzatvíz vételt. Én csak a vérvételest csináltattam, 36 évesen. Mivel negatív lett, így nem kellett a hasamat átszúratni.
2017. nov. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bemész, lefekszel, mint egy ultrahanghoz,hiszen az is, ultrahanggal nézik miközben bevezetik a tűt. Nem fáj egyáltalán, max kellemetlen meg ugye ideges az ember. Utána haza, pár nap pihenés, főleg fekvés és semmi baj nem lesz.
2017. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a nifty teszttel is 99%-os biztonsággal megmondják és nem kell bántani a babát se. Csak elég sokba kerül. Az istenhegyin csinálják.
2017. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nifty teszttel ?? ezt hol lehet kapni? hogyan működik?
2017. dec. 11. 21:38
 10/12 A kérdező kommentje:
lehet választani hogy vérvételest szeretnék vagy magzatvíz vételest?
2017. dec. 11. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!