Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Arra gyanakszom, hogy nincs...

Arra gyanakszom, hogy nincs peteérésem. Hova tudok fordulni, hogy megbizonyosodjak róla?

Figyelt kérdés
Nőgyógyászhoz nem szeretném menni, mert még nem próbálkozunk egy éve. Segítenétek, mi ennek a menete?

2018. jan. 22. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát pedig szemészhez vagy csontkovácshoz hiába fordulnál....

Elmész nőgyógyászhoz és elmondod miért gondolod így, fog javasolni uh követést, de előtte próbálhatsz otthoni ovutesztet.

2018. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az otthoni ovulációs teszteken már túl vagyok.
2018. jan. 22. 21:47
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nyugodtan menj nőgyógyászhoz, én úgy tudom, hogy mindenki azt füllenti, hogy már egy éve próbálkoznak, holott lehet, hogy még fél éve sincs.
2018. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem is értem, miért kellene az orvosoknak hazudni. Egyszerűen nem hiszem, hogy elküldene, csak mert nem telt még le az egy év. Miért fájna neki az az egy ultrahang? Főleg, ha magánba mész és fizetsz is érte.

Én 8 hónap után mentem és mondtam is neki mióta próbálkozunk, eléraktam 6 hónapnyi furcsa hőgörbét, amin szerepeltek az ovu tesztek eredményei is. Rögtön ultrahang, kaptam beutalót vérvételre, cukorterhelésre is. Pár hét múlva megjött az eredmény és rögtön endokrinológushoz küldött, nem kezdett el kísérletezgetni.

2018. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Akkor nőgyógyász.

1. vagyok (aki lepontozott az mit gondolt, ezzel foglalkozik nőgyógyászon kívül így első körben más?! Gratulálok mert igen sötét)

2018. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! El fogok akkor menni nőgyógyászhoz, őszinte leszek vele. Kedves első, ne is foglalkozz vele! Részemről mindenkinek ment a zöld!
2018. jan. 22. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:

na engem márpedig elküldött két magán nődoki is. Megmondták, hogy 1 év szigorúan és hiába könyörögtem egy hormon vérképért nem hatotta meg őket! pedig szerintem nem ők fizetik a tb-met, hogy ez annyira fájna nekik...

Ha valaki látja (ovu teszt, hőgörbe) és érzi, hogy valami nem oké, nem értem miért nem lehet elkezdeni az alap kivizsgálásokat. Következő dokinál az 1000%, hogy azt mondom 1 év...

2018. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Első válaszoló : Igen, ezzel pont nem a nőgyógyászhoz kell menni.

Endokrinológus a hormonszakértő, hozzá kell fordulni. A nőgyógyászoknak nem ez a szakterülete, és elég szomorú, hogy mégis kezelgetni próbálják a delikvenseket ráadásul tüneti kezeléssel, anélkül hogy vizsgálnák az okokat.

Endokrinológus tud elküldeni olyan laborvizsgálatra, amiből tényleg ki is derül a probléma oka, és arra kapsz kezelést, nem pedig a tünetekre. Magándokihoz érdemes elmenni. Bár a vizsgálatok pénzbe kerülnek, de hosszú távon olcsóbb, mint a nődokik tüneti kezelése (peteérés serkentő kúraszerűen, ami hónapokat vesz el, és nagyon alacsony sikerességgel)

2018. jan. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Első körben én is endokrinológusra gondoltam.
2018. jan. 27. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!