Szoptatás alatt tényleg nagyon nehéz teherbe esni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 8. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

"A szoptatás a szülés utáni időszakban viszonylag biztonságos fogamzásgátlási módszer. A fogamzásgátló hatás azonban csak akkor jelentős, ha a baba nincs hat hónapos, nem kap az anyatejen kívül kiegészítő táplálékot, sem cumit, az egyes szoptatások között nem telik el hat óra, és a baba kellően hosszú időt tölt az anyamellen.

A fenti kritériumok együttes teljesülése nagy valószínűséggel kizárja a peteérés bekövetkeztét és így az újabb terhességet. Néhány szoptatós anya ugyanakkor kizárólagos szoptatás mellett is menstruál pár héttel a szülést követően, másoknál pedig napi egy szoptatás is megakadályozza a teherbeesést.

A terhesség már az első szülést követő vérzés előtt létrejöhet, hiszen a menstruációt peteérés előzi meg."

2018. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De akkor miért lehet, hogy az első baba elsőre összejön, a második pedig hónapokig nem? Semmi nem változott, csak az, hogy közben van egy baba, aki még szopizik.
2018. febr. 8. 21:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Van rendszeres menstruációd?
2018. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen
2018. febr. 8. 22:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom pedig figyeled a peteérést is,akkor nem tudni.

De elég sok pár van,akinek a 2.pici nehezebben jön össze.

2018. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Vannak olyan párok akiknek az első is alígakar összejönni
2018. febr. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az első első hónapban összejött, a második 14. hónapra. Orvos szerint minden rendben volt. Es amikor próbálkozni kezdünk, már nem szoptattam.
2018. febr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem védett a szoptatás. Most várom a 4.babát. Amíg 1x is szoptattam nem jött a kistesó. Abbahagytuk és 1-2 hónapra rá azonnal kopogtatott a gólya.Pedig volt ciklusom, peteérésem is. Általában 2 évig szoptattam egy-egy babámat. Doki is mondta, h véd engem.
2018. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En is szoptatok meg. Nekem a 3. es a 6. vedekezes nelkulu honapban sikerult, de sajnos nem maradt meg. Aztan ra 2 honapra ujra, remelem most maskepp alakul. Pedig az elso gyerek tobb mint 1 ev volt.
2018. febr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!