Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miként akadályozza az inzulinr...

Miként akadályozza az inzulinrezisztencia a teherbe esést?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom hogy a google jo barát, de szeretek személyes tapasztalat csere alapján tájékozodni!

Egy jo ideje probálkozunk párommal a babával (van már egy négy éves kisfiam), de egyelöre nem sikerült! Eddig az derült ki január elején hogy magasabb a tesztoszteron és alacsony a progeszteron szintem és erösen felmerült a gyanu hogy inzulinrezisztenciám van! Mikor ez igy felmerült elkezdtem csinálni a diétát és rendszeresen étkeztem, február közepén nagy örömünkre és meglepetésünkre pozitiv lett a teszt! Viszont az ötödik héten elhalt a magzat, most 6-án volt missed ab.-om! :( a korházi bentlétem és a trauma miatt felrugtam az étkezésemet ujra, ma rosszul is lettem vezetés közben, ugyhogy én már teljesen biztos vagyok benne hogy ez IR! Április végére kaptam idöpontot endokrinologushoz! Most arra lennék kiváncsi, hogy mégis miként van ez? Tehát maga az IR okozza a nehéz teherbe esést és a magzati fejlödési rendellenességet vagy valami más? Elég ha rendesen eszem vagy fogok kapni gyogyszert is? Az IR miatt alacsony a progi szintem? Tapasztaltak kérem adjatok pár jo tanácsot, biztato szavakat hogy mit lehet tenni és mennyi esélyem van igy a mielöbbi eglszséges babásodáshoz? Kicsit el vagyok keseredve! :(



2018. márc. 13. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, hasonló helyzetben vagyok, csak 9 hetesen veszítettem el.
2018. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Először csináltass cukorterhelést csak azután lehetsz biztos abban h IR-ed van.
2018. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem IR-em van, 16 hetes terhes vagyok, soha nem tartottam a diétát és most sem tartom, bő egy évig próbálkoztunk, mire összejött, voltam cukorterhelésen, mivel az IR miatt előre hozzák ilyenkor és nincs terhességi cukorbetegségem. Szerintem amiket felsorolsz semmi köze az IR hez.
2018. márc. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bár azt mondják, az inzulinrezisztencia kimutatására a cukorterhelést is legalább 2x kell megcsinálni, és ha mindkét érték ugyanolyan, akkor hihető..
2018. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3-as neked emelett nem alacsony a progeszteronod?
2018. márc. 13. 20:39
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

IR= inzulinrezisztencia. Több inzulint termelsz, mert a sejtjeid kevésbé érzékenyek rá. Ellenben a petefészeknek rengeteg inzulin receptora van, ami megkavarhatja a peteérést.

Az ir-t cukorterheléskor nézik, de sima cukor értékből nem látható, az inzulin értékeket külön kell nézni, és ezek az adott cukorértékek arányában adnak egy képet. Nem mindegy sem a kezdő, sem a befejező inzulin érték sem. Sem az, hogy az adott érkény mennyivel változtatott a cukor értéken. Nem kell többször ismételni bőven elég (nagy szénhidrát sokk) egyszer is a szervezetnek!

Pcos+it+sárgatest elégtelen vagyok.

Az alacsony progeszteron a sárgatest elégtelenség következménye, ez az ir-el járhat együtt könnyen, de nem kötelezők egymás mellé.

Az ir-t állapottól függően diétával, mozgással, (esetleg) gyógyszerrel lehet kordában tartani, "gyógyítani".

A sárgatest elégtetenséget progeszteron pótlással orvosolják.

Ezek önmagukban nem okoznak fejlődési rendellenességet, az egy hibás reprodukció, egyedülés következménye.

De nem csak az okozhat terhesség elhalást, ezt önmagában az alacsony progeszteron is elvégzi sajnos, hisz nem tud fejlődni rendesen.

Sajnàlom a missed-et, de magadat ne hibáztasd miatta, nem tehetsz erről. A diétát tartsd, mozogj is, és próbálj meg előre tekinteni. :(

2018. márc. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A progeszteron augusztusban 0.7 volt és novemberben estem teherbe. Nekem a prolaktinnal volt baj, nagyon sokáig, valószínűleg azért nem jött hamarabb a baba.
2018. márc. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ja és 3-as voltam :)
2018. márc. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! És szivböl gratulálok a babátokhoz! Igen, egyelöre nem tudok mit tenni probálok rendszeresen és olyanokat enni! Sulyproblémám szerencsére nincs, teljesen normális a testalkatom és a mütétig a ciklusom is teljesen rendben volt, csak annyi hogy nagyon erös görcseim voltak a mensi elött, és nem véreztem tovább két napnál! Meg még annyi hogy a ciklus közepét is nagyon megéreztem, mellfeszülés, has szurka minden... most még abban bizok hogy igy mütét után talán kicsit helyre rázkodnak magátol a hormonjaim! Áprilisban meg talán az endokrinologus is segit majd és addig elmegyek egy jo nögyogyászhoz is! Várok még tapasztalatokat, irjatok még kérlek, nektek mi segitett ilyen helyzetben stb.szedtek e vitaminokat,melyek a fontosabbak? progeszteron krémet használ e valaki? Ártani árthat e?
2018. márc. 14. 08:32
 10/15 A kérdező kommentje:
Elsö válaszolo! Ti miota probálkoztatok már a babával? Voltál e már valamilyen kivizsgáláson? Nagyon sajnálom hogy veled is ez történt, szörnyü hogy meg tudja viselni az ember lelkét egy ilyen helyzet! Bár mi nem adjuk fel! Még csak egy hete volt a mütétem, de lélekben már teljesen ujult erövel a következö pozitiv tesztemnél járok és nagy erövel bizom benne hogy nem járok igy még egyszer
2018. márc. 14. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!