Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Háziorvos kiír lombik vizsgála...

Háziorvos kiír lombik vizsgálatok miatt táppénzre?

Figyelt kérdés
Mennem kéne lombik miatt többféle vizsgálatra, vérvételre, de a munkáltatóm nem enged el szabira (nem mondhatom el a lombikot). A háziorvosom, aki amúgy teljesen normális, szerintetek megérti és kiír 2 napra, amíg ezeket letudom?
2018. márc. 26. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, termékenységi eljárás alatt egyrészt felmondási védelem illet meg (oké csak fél évig), plusz a kötelező (tehát nem ilyen természetgyógyász stb.) vizsgálatokra is köteles elengedni...


Persze ha nagyon nem akarod elmondani, akkor viszont ne lombik eljárás vagy terhesség miatt írasd ki magad, mert a munkáltató láthatja milyen BNO kóddal írnak ki. (hiszen neki adod a táppénzes igazolásod) és abból levághatja a szitut. Ha rendes a háziorvosod meg tudod vele beszélni szerintem.

Bár gáz ha hazudozni kell, főleg ha hosszabb távon.

Én javaslom h nézz utána a törvényes lehetőségeknek.


(Nekem mikor 7 hetes terhesen kicsit beteg lettem külön kérdezte a dokim h írhatja e terhességi kóddal táppénzt, vagy még titok, mert akkor enterális fertőzéssel ír ki)

2018. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem háziorvos függő. Engem írt már ki olyan szituációban, amikor törvényileg nem így kellett volna eljárni de az teljesen más történet, szóval nem babával kapcsolatos. Jó fej volt, kiírt valami betegséggel. Csak őszintén elmondtam mindent.
2018. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem. De te ismered.
2018. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mond neki hogy hányás/hasmenésed van. Ki fog írni.
2018. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!