Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nőgyógyász mit tud kezdeni velem?

Nőgyógyász mit tud kezdeni velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves lány vagyok.

Nagyon szeretnénk már a párommal kisbabát. Sajnos másfél éve nem esek teherbe :(


A menstruációm viszonylag normális.

28-31nap közötti ciklusaim vannak.

Normális 5 napos mensesem van.


Próbáltam már a Trimeszter vitamint. Sok jót hallottam róla de azsem segített.. abbahagytam.

Féltem eddig kivizsgálásra menni,féltem/félek hogy nagy a gond :(

De elhatároztam..megyek! A héten mindenképpen elmegyek.


Elsősorban a nőgyógyászhoz megyek. Ő mit tud kezdeni ezzel? Továbbküld?

Esetleg milyen vizsgálatokra számíthatok?


2018. ápr. 16. 07:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Első körben csak egy hormonvizsgálatot csinál, ami egy vérvétel, ettől igazán nem kell félni, esetleg párodat elküldi urológiára.
2018. ápr. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem a nőgyógyász nem kezdett el kezelgetni, hanem rögtön elküldött vérvételre, cukorterhelésre, ki is derült egyből a magas prolaktin és az inzulinrezisztencia. Endokrinológushoz küldött, egy meddőségi klinikára mentem. Sokminden kiderült, sok kezelés, vizsgálat, inszem volt, végül 4 év kellett, hogy teherbe essek. Egy csodaszép kislànyom született pár hete.
2018. ápr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Gratulálok a kislányhoz

2018. ápr. 16. 08:10
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Ne hagyd magad kezelni ultrahang es vevetelek nelkul. A leleteiddel CSAK endokrinológushoz fordulj, nőgyógyászhoz ne mert nem mindegyik ért a hormonokhoz es csak rosszabbra fordítják sokszoe a gondot (pl nekem)
2018. ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nemkönnyű a helyzetem.. körülöttem kismamák,kisbabák.. és annyira szeretném ha volna nekünk is egy babánk... nem azért mert mások után megyek

Hanem mert a szívem vágya a kisbaba.

És nemtudom hogyvagyok vele de olyan irígy vagyok amikor kiderül valaki terhes 😔.. igazságtalannak érzem..hogy van aki nemis akarja és sikerül.. én és párom is annyira szeretnénk nekünk meg nemjön..


Egyébként kiskorom óta szoktam gondolkodni azon hogy meddő vagyok és nekem soha nemlehet gyermekem... 😯 nemis tudom miért gondoltam így kislányként is .. és erre tessék


Nem erőltetem.. nem ovu tesztelek,nem hőmérőzök

Csak várok... de minden hónapban hiába... 😕

2018. ápr. 16. 08:20
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi 4 évig próbálkoztunk. Velem a sima nőgyógyász nemigen tudott mit kezdeni. Elmentünk egy meddőségi centrumba, ott direkt erre vannak specializálódva. Nekem csináltak hormonvizsgálatot, átjarhatóságit, inzulinterhelést, persze ultrahangot, a férjemnek meg spermiogramot. Velem volt a gond, PCOS és IR, hiába volt 28 napos ciklusom és peteérésem, nem repedt meg a tüsző, hanem ciszta lett belőlük minden ciklusban, így nem is eshettem teherbe természetes úton. Rajtunk az inszemináció segített, hatodik próbálkozásra. (Mivel ott hormoninjekció szabályozza a tüszőrepedést, ezért lehetett ez nálunk sikeres). Szóval ne félj a kivizsgálástól, mert ma már szinte mindenre van orvosi megoldás.
2018. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy én is kiskány korom óta "tudtam", hogy meddő vagyok.
2018. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Meddőségi központba menj, ott párhuzamosan vizsgálnak mindkettotoket és ha szükséges kezelnek is.


6 hónapos a kisfiam, aki lombikbaba. A nőgyógyászoknak nem a kivizsgálás a szakteruletuk. Biztos értenek hozza ki jobban ki kevésbé, viszont egy meddőségi központban minden helyben van. Kérj időpontot kivizsgálásra, néhány hónap mire tudnak adni, sajnos sokat kell várni.

2018. ápr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

Endometriózisal, magas prolaktin szinttel a háttérben, cisztaműtétet követően kb. fél év múlva estem teherbe.


Szóval először nődoki kiszedte a cisztát, akkor derült fény az endómra. Kezeltetni akart, hogy ne újuljon ki az endó, de közben mondta azt is, hogy ha sikerülne teherbe esnem, az az endó ellen is remek lenne.


Csináltak hormonvizsgálatokat, többfajta vérképet, akkor derült ki a magas prolaktin szint (szintén gátolhatja a teherbeesést).


Elmentem családállításra is, hogy hátha nem csak szervi okai vannak a gyermektelenségnek, ott blokkok lettek oldva. Hogy ez használt-e, nem tudom, mindenesetre mindezek után 1-2 hónappal kerültem háziorvosomhoz, aki hisz a homeopátiában, és javasolta, hogy ha hiszek esetleg benne én is, adjunk neki egy esélyt.


Többféle homeós szert írt fel. Emellett szedtem minden egyes hónapban jelentkező barnázás miatt már a háziorvosi látogatásom előtt kb. 2 hónappal Premens tablettát (állítólag szintén a teherbeesést segíti). A barnázás tudtommal progeszteron elégtelenséget mutat, de nekem ha jól dereng, azt vérkép nem mutatott ki.


Mindenesetre hormonális gondjaim fix, hogy voltak, mert a bőröm is jellemzően egy hétig nagyon pattanásos volt, ez tutira a ciklusommal függött össze, amit ugye igazolt a vérkép is.


Szóval mindezzel csak azt akarom mondani Neked, Kérdező, hogy ne add fel. Egyáltalán nem biztos, hogy szükségszerűen el kell jutnod a lombikprogramig, mert lehet, más úton is kezelhetőek a tüneteid, gondjaid. Lásd, nekem több olyan problémám is volt, ami meghatványozta a gyermektelenséget, mégis lombik nélkül, természetes úton fogant meg a babám. Ezzel persze nem azt akarom mondani semmiképp, hogy ha a lombik használ már csak, ne alkalmazd, csak azt, hogy van, amikor hamarabb jut el a meddő(?) nő vagy férfi a lombikprogramra, mintsem teljes körű vizsgálatot végeznének előtte.

2018. ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. ápr. 16. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!