Lombik? Ritka esetek vagyunk?

Figyelt kérdés
Már 4 éve, hogy nem védekezünk a párommal. Azóta kiderült egy enyhe IR, PCOS nálam. 2 hete kórházba kerültem erős alhasi fájdalmakkal, nőgyógyászati vizsgálatom is volt, illetve hasi ultrahang a többi között, amelyeken nem láttak PCOS-t. Ez a 2 betegségemet elég hanyagul kezelte az orvos, kerestem mást, ô sem jobb. A páromnál heredaganatot találtak, megműtötték. Biztonsági intézkedés képpen elküldték spermafagyasztásra. A vizsgálatok alapján teljesen jók az értékei. Az igazat megvallva nagyon elgondolkodtunk a Lombik programban. Elkeseredtünk a sok éves sikertelenségben és akkor még ezek is. Mi lenne a menete a mi esetünkben? A Szent János kórház meddőségi részlegét néztük ki. Valóban egy év mindenhol mire a beültetésig eljutunk? Milyen vizsgálatokra számítsunk a mi esetünkben? Buta kérdés de olyan nem létezik, hogy 4 éve nem megy, tudjuk amit tudunk. Had menjünk, csináljuk? Muszáj ez a rengeteg időpazarló vizsgálat? Tudom, hogy a lombik az utolsó, hátha megtalálják az okát és sikerül kezelni. Egy átjárhatósági vizsgálatnak mi a folyamata?

2018. jún. 18. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is oda jártam és járok újra.


Lehet neked idő pazarló vizsgálatok, nekik viszont egy kép, hogy a lehető legjobb eredményt érjék el.


Első körben hormonsor és a párod eredményeit, lehet elfogadják, ha nem akkor neki is vizsgalat. Ezek tükrében lép tovább az orvos

2018. jún. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vizsgálatokat mindenkinek meg kell csinálnia. Ezektől függ a kezelés menete, ráadásul kiderülhet(nek) még okok, ami miatt nem sikerül.

Ha jó a spermakép és átjárható vagy legalább az egyik oldalon, nincs súlyos endometriózisod és nem vagy közel a 40-hez; akkor előbb stimulációval, majd inszeminációval fognak próbálkozni. Ha ezek többször sikertelenek, csak utána jön a lombik.

A szakma szabályainak megfelelően az orvosnak azt a legkisebb megterheléssel járó kezelést kell választania, amivel a meddő párnál eredmény várható.

Abszolút lombik indikációt csak a nagyon rossz spermakép, a mindkét oldali petevezeték elzáródása vagy hiányuk, a súlyos endometriózis jelent.

Manapság sokan azt gondolják a meddőségkezelésről, hogy besétálnak egy központba azzal, hogy 'Jó napot, egy lombikot szeretnénk!'; és máris a beültetésen találják magukat, 9 hónappal később pedig mindenki könnyes szemmel néz az újszülöttre... A valóságban ez egyáltalán nem így működik: rengeteg vizsgálat, műtétek, gyógyszeres kezelések, inszeminációk előzik meg. És ha lombikra is kerül sor, akkor is az esetek nagy részében többször kell nekifutni. Ha sikerül is, nagyobb a vetélés, méhenkívüli terhesség esélye. Többedik sikertelen lombik után pedig újabb, ritkább, drágább vizsgálatokra küldenek...stb.

Nekünk a 6. lombikunk sikerült, és volt 3 inszemináció is előtte...

2018. jún. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Mi leszünk a pozitiv példa, nekünk a katonákkal voltak gondok, pár harcos volt egy mintában, a feleségemnél rendszertelen volt a menstruáció. A kezelés alatt 14 petesejtet szivtak le, ebből 12 meg is termékenyült, és 8 szép állapotban volt, igy vissza kaptunk 1 embriót, Ő ma 2,5 éves nagylány, és 7-et lefagyasztottak. Elmentünk tesóért,hogy ne legyen nagy a korkülönbség, 2 mirelit babyt kértünk vissza, Ők most múltak el 06.09-én 1 évesek.


A mi orvosunk nagyon profi, körültekintő, alapos! Kaáli Intézetben voltunk, Dr. Szmatona Gábor volt az orvosunk, ajánlani tudom. 2 lombikból 3 gyerek szerintem elég jó referencia :)


Sok sikert! :)

2018. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Végigcsináltam 5 lombikot, van két gyerekem, de nekem a terhesség során mindig azt mondták, hogy a lombikterhesség semmiben sem más, mint egy sima, tehát nem nagyobb a méhen kívüli terhesség és a vetélés aránya. 2-esnek.
2018. jún. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

"besétálnak egy központba azzal, hogy 'Jó napot, egy lombikot szeretnénk!" Ez tetszett nagyon!


Mi most megyünk végre jövő héten, 3,5 éve próbálkozunk. Meg volt az 5 inszem. Sajnos tényleg nem úgy működik, hogy valaki elmegy egy meddőségi központba. De a mi orvosunk azt kijelentette, hogy nem sok értelme van az inszemnek, külföldön már nem is foglalkoznak vele. Mi Szegeden egyetlen párról tudunk, akinek sikerült, és másik 15-öt, akiknek nem.

2018. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sokakat ismerek, akiknek inszeminációval sikerült. Van, akimek hármas ikrei lettek így.
2018. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!