Progeszteron hiány?

Figyelt kérdés
Progeszteton hiányt állapítottak meg nálam . Mivel rendszertelen volt a ciklusom ( de van hogy idoben is megjon , ilyenkor gondolom rendesen mukodok ?!) Az okát nem vizsgálták ki , mondták hogy ha majd babát akarok menjek vissza . Már rááltunk egy ideje a baba temara , viszont a dokimhoz csak szeptember vegere kaptam idopontot . Felek hogy igy nem e lesz bajom ? Vagy igy megsem tud tapadni ? Ha mégis, nem vetélek el a progeszteron hiany miatt ? Most a 37 napomon járok , gondoltam hogy tesztelek valamikor es mennek egybol dokihoz ha + nehogy baj legyen ?

2018. júl. 23. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

A progeszteron segít a megtapadásban, hiány miatt nem tud megtapadni.


Tehát ha szeretnél kisbabát akkor a progi hiányt orvosolni kell. Mert a megtermékenyített petesejt ki fog lökődni, vagy meg se fog tapadni. Tehát esetleg lesz egy pozi teszted de semmi több, nem fog tovább fejlődni.. velem is ez volt :) két ilyen "terhesség" után derült ki a progi hiány, harmadik utrogestan mellett megmaradt.


Elmész egy mezei nőgyógyászatra ahol minden nap van rendelés, és fognak felírni progeszteron pótlót.


Addig javaslatom az, hogy szedj e vitamint, mert abból készül a progeszteron.

2018. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd, ha már próbálkoztok, akkor nem érdemes egy bizonyos orvosra várni, hanem el kell menni bárkihez, akár a kórházba is, még ott is előbb kapsz időpontot és írnak fel erre megfelelő gyógyszert.

Én is progeszteron hiányos vagyok, bár ezt én nem tudtam, utólag derült ki, amikor terhes lettem. Nálunk összejött a baba a 7. próbálkozós hónapban, viszont 5 hetes kismamaként enyhén görcsöltem és barnázni kezdtem. Akkor én bementem a kórházba és ott kaptam megfelelő gyógyszert. Szerencsére semmi gond nem lett, már iskolás a kisfiam.

2018. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Manka68 ***** válasza:
48%
A progeszteron hiány nem önálló betegség, hanem a hormonháztartás zavarának egyik tünete. A hormondokit úgy hívják, endokrinológus. Oa kérj időpontot, jó endodoki egy vérvétellel kideríti mi a probléma gyökere, arra ad kezelést, és ha más gond nincs, simán teherbe eshetsz spontán. A progeszteron pótlás önmagában nagyon ritkán segít, mivel csak tüneti kezelés. :-(
2018. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!