Saját ill. ismerőseitek köréből szerzett tapasztalataitok alapján lehet abban valami, hogy azok a terhességek maradnak meg nagyobb eséllyel, amelyeket legalább némi "klasszikus terhességi tünet" kísér?

Figyelt kérdés
Egyszer azt olvastam, hogy a terhességi tüneteket a nagymértékű progeszteronemelkedés váltja ki részben, és ezért van némi összefüggés a progeszteronhiányból fakadó vetélések és a terhességi tünetek hiánya között.
2018. nov. 13. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt klasszikus terhes tünetem egyik terhességem alatt sem. Nem hánytam, nem volt szagundor, nem voltam extém kívánós sem. Két terhességből két gyermekem van.
2018. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha a saját tapasztalatomat nézem, akkor igen, de rögtön tudok több ellenpéldát is.

Nekem az első terhességemnél nem volt tünet. Max talán 1 vagy 2 alkalommal éreztem valami nagyon minimális diszkomfort érzetet a gyomromban, de az is lehet, hogy csak annyira vártam valami tünetet, hogy ráfogtam. Nagyrészt nem éreztem semmit. Missed ab, 4-5 hétnél megállt a fejlődés, két petezsákom volt, de ennél tovább nem ment a dolog, 9 hetesen műtöttek.

A másodiknál a 7-14. hétig hánytam, mint a lakodalmas kutya, vagy ha épp nem, akkor is állandóan émelyegtem, szarul voltam. Egészséges kislányom született.

A harmadiknál ugyanez a 6-10. hétig, aztán sokat enyhült, de igazán jól a 14-16. héttől lettem. 31 hetes vagyok a kisfiammal.

Tudom, hogy nincs két egyforma terhesség, és ugyanannál a nőnél is előfordulhat, hogy egyikkel semmi baja, a másikkal rosszul van, de nálam valahogy olyan, mintha elsőre egyszerűen nem jutott volna el a terhességem addig a szintig, hogy megjelenjenek a tünetek. A másik kettőnél, amelyik rendben volt, volt rosszullét is.

De ahogy írtam, tudok ellenpéldát is, ismerősöm a két lánya közül egyikkel se volt szarul kicsit sem, azt mondta, ha nincs UH, el se hiszi, hogy terhes. Meg ismerek olyat is, akinek szintén missed abja volt, és még a műtőbe tolás közben is hányt.

2018. nov. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is olvastam ezt, de nem tapasztaltam. Akiről tudom, hogy elvetélt, ott pajzsmirigy (bár ez összefügghet a progeszteronnal is) vagy trombózis hajlam gond volt, illetve elhalt a baba (tehát valószínűleg beteg lett volna), és akiről meg tudom, hogy nem volt tünete (vagy négy barátnő, rokon), az is egészségeset szült.
2018. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi tünetem nem volt a kimaradt menzeszen kívül. Tökéletes terhességem volt.

Nem tapasztaltam ilyet, hogy a tünetmentesek gyakrabban vetélnének el.

2018. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló az én helyzetem a 2. válaszolóéval.

1. terhességnél néhány alkalommal volt kis hányingerem, de egyszer csak elmúlt minden tünetem. Missed ab lett a vége.

2-3. terhességgel erős hányinger, émelygés, többször hányás. 2. baba egészségesen megszületett, 3-al a II. Trimeszterben vagyok már.

2018. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmilyen terhességi tünetem nem volt. 1 terhességből 1 gyerekem van.
2018. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ööö

ez egyéni sajátosság :)))

kinek milyen a szervezetet és hogy tolerálja a terhességet és az azzal járó pluszt stresszt és fizikai megterhelést (a stressz itt pozitiv értelmeben értendő)


nekem 3 terhességből 3 gyerek zéró terhességi tünet

a tesomnak 2 terhességből 2 gyerek full rosszul volt végig minkettővel - igaz ö pont előtte adott le 1 évb alatt 50kg - szal valszeg ezért volt szarul

a másik tesomnak 3 terhességből 3 gyerek a legutolsónál volt csak tünete de az is enyhe - ö akkor 39 éves volt - itt valszeg a kor az ami miatt


szal családon belül is eltérőek

2018. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömben pld egy olyan van aki vészes hányással küzdött az első 3 hónapban,mindenki más tünetmentesen volt velem együtt.10-en voltunk terhesek pár hónap különbséggel és mindenkinek egészséges babája született.
2018. nov. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt Dr. Czeizel Endre is mondta!
2018. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!