Mit jelez a magas FSH szint?

Figyelt kérdés
Mai nap kaptuk meg a női hormonvizsgálati eredményeket, amelynél minden érték referenciatartományon belül volt. A 3.napi FSH szint viszont 14,09 volt. Progeszteron vizsgálat a ciklus második felében lesz esedékes. Mi okozhatja a kiugró értéket? (28 / N)

2019. márc. 14. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Azért a Google-t még nem tilos használni.


[link]

2019. márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Keress rá hogy emelkedett fsh, és olvasgass.
2019. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag és egyszerűen megfogalmazva azt jelenti, hogy nagyon dolgoznia kell a petefészkednek ahhoz, hogy petesejtet termeljen. Nekem is magas volt, ezért utánannéztem ennek-annak, így azt is tudom, hogy ha egyszer picit magasabbat mértek, mint a referenciatartomány, az nem jelent önmagában semmit. Kb 3db 3. napi magas FSH értékkel lehet kijelenteni, hogy neked magas az FSH-d, de nem szélsőségesen. Ezt a hormont nagyon sokminden befolyásolja, így azt mondanám, elsősorban, hogy étkezz egészségesen, sportolj esetleg és esetleg szedj vitaminokat.
2019. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik Válaszoló!

Köszönöm válaszod!

2019. márc. 14. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyi értékig normális a szintje?
2019. márc. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ebben a laborban a referenciaérték felső küszöbének 8 volt megadva.
2019. márc. 15. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!