Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan zajlik egy inzulinrezis...

Hogyan zajlik egy inzulinrezisztencia vérvétel?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben rengetegszer voltam vérvételen. Pajzsmirigy alulműködés miatt, majd terhesség alatt. 3 hete volt vetélésem is. Kórház, infúzió majd újabb vérvétel. Tegnap is épp vért vettek TSH miatt.

Már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy megint kell menjek. Jövőhétre van időpontom. De a teherbeesés miatt szeretnén elvégeztetni az inzulinrezisztencia vérvételt is. Elég sok erre utaló jelem van. Mivel pajzsmirigybeteg vagyok, cisztát is találtak. Fogyni is nehezen megy, hasra hízok, folyton le fel ugrál a vércukrom. Mindenképp megakarom nézetni.

Nem szeretnék nyafogni, de eléggé félek tőle. Hogyan zajlik? Mennyi vért kell vegyenek egyszerre a 3 pontos vérvételhez?



2019. júl. 3. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Mennyiségre nem sok vért vesznek, viszont bizonyos időközönként többször. Éhgyomri, aztán terhelés után 60 és 120 perccel. De van, ahol 30 perces értéket is kérnek.
2019. júl. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem majd megéri “megkínozni” magam. 😁
2019. júl. 3. 21:28
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Bekavarják neked a cukros löttyöt, aztán megiszod. Attól függ, hány pontos terheléses, időközönként vért vesznek (30,60,90,120perc). Közben egy helyben kell ülni, nem lehet mozogni, nem lehet enni, inni.
2019. júl. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Uh a cukros cucchoz vigyél kis citromlevet mert olyan gejl hogy mindig azt hiszem visszajön...

Ha ügyes a védőnő akkor pikk-pakk megvan, 1-2 fiolányit vesznek, nem sok idő, ezt mind 0., 60. és 120. percben.

Közben fontos hogy ne nagyon mozogj, egyrészt mert befolyásolja az eredményt, másrészt mert pikk-pakk el tudsz ájulni ha érzékeny vagy.

2019. júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lesz valamilyen utóhatása a vérvételnek?

Tehát ha vége, akkor lesz valami változás aznapra?

Hamarosan tervezzük az újabb próbálkozást a teherbeeséssel 1-2 hónap múlva. Kell várni külön a terhelés miatt is időt a próbálkozással?

Lehet hülye kérdés, de mintha olvastam volna valamit ebben a témában.

2019. júl. 4. 11:00
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Semmi extra hatása nem lesz, annyi, mintha megettél volna együltő helyedben két szelet tortát vagy egy nagy tál spagettit. Ugyanilyen hatással van a próbalkozásra is.
2019. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy szirupos lötty. Megnézik, a szervezet hogy reagál rá. Nem befolyásolja a próbálkozást.
2019. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!😀
2019. júl. 4. 14:28
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem tudom mi lett veled aztán de ma voltam.

A lényeget leírták előttem, annyi még hogy a 3. szuri (120 perc) már minden lesz csak nem kellemes.

Utána légyszi ne légy olyan hamari mint én, mert szép tempós léptekkel megindultam melóba, 100m-ig tartott, mert megindult a vér a karomból, nem alvadt még meg, majdnem elájultam, szerencsére nagy baj nem lett.

Ja és ne egyél utána cukrosat, szénhidrátot aznap, ha csak lehet.

Én kb vizsgálat után még 2-3 óráig voltam kissé kába, aztán semmi bajom nem volt.

2019. júl. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Holnap lesz a vérvétel végül. 😰
2019. júl. 10. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!