Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás

A kérdés

Genetikai vizsgálat a Bajcsyban?

Korom miatt adott az orvos beutalót ide. Itt konkrétan milyen vizsgálatok vannak, stb?

Ha megyek kombinált tesztre is, akkor ez nem felesleges?

aug. 18. 10:55  Privát üzenet  

A válasz

Én egy hónapja voltam genetikai tanacsadason a Bajcsyban. Általában azokat küldik, akiknek a koruk miatt, közepes /magas kockázatú kombinált teszt, vagy bármilyen uh vizsgálaton talált eltérés miatt indokolt. Az orvos uh-val ranez a babára, az asszisztens kikerdez a családban előforduló betegségekről, es részletesen tájékoztatnak a kromoszóma rendellenességek szűrésére alkalmazott magzatvíz /méhlepény mintavételrōl, hogy hogy zajlik, mik az előnyei, kockázatai stb. Természetesen dönthetsz úgy, hogy nem szeretnéd a vizsgálatot.

Ha beleegyezel a vizsgálatba, adnak beutalot, es következő héten megcsináljak a mintavételt. A vizsgálat maga nem fájdalmas, de kellemetlen. Egy órát utána a kórházban feküdni kell, majd kb. 2 napig otthon pihenni. A mintavetel eredményét kb. 2het múlva sms-ben/telefonon közlik, es a mintavetelre egy hónappal kell menni kontrollra (uh) és a leleteket átvenni.

Az összes orvos, asszisztens, nővér, akivel a Bajcsyban találkoztam, mind nagyon profi, segítőkész, kedves volt :)

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont aug. 18. 12:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! Azért én megvárom a kombinált teszt eredményét előbb.

# 2/2Időpont aug. 18. 20:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha fogadott orvosom van, de a nagy genetikai ultrahangot a kórházban csinálja, akkor abban az esetben is kell neki fizetnem a vizsgálat után?
Czeizel Intézetben milyen egy genetikai vizsgálat?
18. hetes genetikai ultrahangra Kisvárdán kell beutaló?
Meddig kell elvégezni a második genetikai ultrahangot? 19+3napos leszek mire kaptam időpontot. Nem túl késő?
Ha a genetikai teszteket későn végzik, mit csinál, aki nem szeretné megtartani a babát?
Miskolc Semmelweis kórházban hogy zajlik a 12. heti genetikai ultrahang vizsgálat? Kombinált tesztre kell időpontot kérni vagy előbb megcsinálják az Uh-t aztán csekk és vérvétel?...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesgondozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!