Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Genetikai vizsgálat a Bajcsyban?

Genetikai vizsgálat a Bajcsyban?

Figyelt kérdés

Korom miatt adott az orvos beutalót ide. Itt konkrétan milyen vizsgálatok vannak, stb?

Ha megyek kombinált tesztre is, akkor ez nem felesleges?


2019. aug. 18. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egy hónapja voltam genetikai tanacsadason a Bajcsyban. Általában azokat küldik, akiknek a koruk miatt, közepes /magas kockázatú kombinált teszt, vagy bármilyen uh vizsgálaton talált eltérés miatt indokolt. Az orvos uh-val ranez a babára, az asszisztens kikerdez a családban előforduló betegségekről, es részletesen tájékoztatnak a kromoszóma rendellenességek szűrésére alkalmazott magzatvíz /méhlepény mintavételrōl, hogy hogy zajlik, mik az előnyei, kockázatai stb. Természetesen dönthetsz úgy, hogy nem szeretnéd a vizsgálatot.


Ha beleegyezel a vizsgálatba, adnak beutalot, es következő héten megcsináljak a mintavételt. A vizsgálat maga nem fájdalmas, de kellemetlen. Egy órát utána a kórházban feküdni kell, majd kb. 2 napig otthon pihenni. A mintavetel eredményét kb. 2het múlva sms-ben/telefonon közlik, es a mintavetelre egy hónappal kell menni kontrollra (uh) és a leleteket átvenni.


Az összes orvos, asszisztens, nővér, akivel a Bajcsyban találkoztam, mind nagyon profi, segítőkész, kedves volt :)

2019. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Azért én megvárom a kombinált teszt eredményét előbb.
2019. aug. 18. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!