Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 40 felett kombinált tesztet?

40 felett kombinált tesztet?

Figyelt kérdés
Érdemes szerintetek 42 évesen kombi tesztet csináltatni? Úgy értem, hogy nem rontja le annyira az életkor az eredményt, hogy az már nem is hiteles ilyenkor? Valakinek 40 felett jött ki alacsony kockázat?
2019. aug. 20. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd ki a dokid véleményét.
2019. aug. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azon már túl vagyok.
2019. aug. 20. 08:19
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem.

Egyszerűen kevés. Az életkori kockázat eleve lerontja a kombinált tesztet, másrészről ez tényleg egy magas kockázat. Szóval én ezzel nem játszanék, kell egy normális egyértelmű teszt.


Csinálnak chorionbiopsziát vagy magzatvíz mintavételt?


Mert azok pontosak.

2019. aug. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is kevés.


Vagy prena-t Nifty-t vagy invazív eljárást ( biopszia, magzatvíz vétel) csináltatnék

2019. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem ertem, a doki miert ajánlgatta meg azelőtt a kombinált tesztet. Szerintem is akkor felesleges, ha elmegyek mintavételre is.
2019. aug. 20. 09:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

choriont ajánlom en is ha meg belefersz.


Az a helyzet h a nifty meg tarsaival ha ki is jön a magas kockazat, azt igy is ugy is megerositik legalább egy amnioval, szoval akkor mar en ugy vtam vele, hogy jobb biztosan tudni az elejen egy vizsgalattal, hogy mi a helyzet. Amugy en, 37eves vtam az elosovel es nagyon lerontotta a kombinaltat mar az az eletkor. Most 39vagyok a masodikat varjuk es nem mentem neki a kombinaltnak masodjara.

2019. aug. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A chorion miért jobb, mint az amnio? 11-12 vagyok most.
2019. aug. 20. 09:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az amniot az elsonel a kombinalt utan ajanlottak fel ami ugye 12.heti nucha szuressel van egyszerre. (ha jol emlékszem 15-20.het kozt szoktak amniozni, nekem 16.heten csinaltak vna de nem kertem, engem megriasztott a vetélés eselyenek magas kockazata es az mar a 2.trimeszter)


Mire megjott vna az eredmenye felidos korul lettem vna. Azert eleg kemeny elethelyzet elvetetni egy 20 hetes magzatot ha KELL.


A chorionbiopsziát korabban csinaljak. 10.het elott ritkan (ha jol emlekszem 7.hettol lehet de az kockazatos) de 10.hettol biztos lehet. Nekem eredmenyem volt a 13.hetre. Akkor is nehez meghozni egy dontest HA KELL. De talan (nekem) egy fokkal konnyebb lett vna.

2019. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem 30evesen rosszabb eredmenyt mutatott a kombinalt teszt, mint 35 evesen...

De 42 evesen, inkabb egyertelmubb tezstet valasztanek.

2019. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megcsináltatod a kombitesztet annak az eredményével el fognak küldeni genetikushoz.Nekem pld 37 évesen genetikus se ajánlott más vizsgálatot mert 1:50000 jött ki az eredményem.Mondta ,hogy ha nagyon szórni akarom a pénzt az ablakon válasszak egy fizetős vértesztet, de felesleges.Mi úgy voltunk vele megcsináltatjuk a kombi tesztet ha rossz az eredmény megyünk egy fizetős vérvételre és csak ha abból is rossz eredmény jön, akkor vállalom a amniot, vagy a méhlepénybiopsziát.
2019. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!