Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnőnek kell keresnie...

A védőnőnek kell keresnie engem? Milyen gyakran kéne találkoznunk?

Figyelt kérdés

10 hetesen voltam nála, akkor beutalót, meg mindent adott, azóta minden kész van, mondta, hogy akkor augusztusban majd hív, hogy mikor menjek legközelebb, és majd az ottani nőgyógyász meg is vizsgál, és akkor nem kell külön dokihoz járnom. Ez nagyon tetszett is, azonban még aug. közepén írtam neki válasz-e-mailt, h kész vagyok, mikor mehetek, nem válaszolt. Hát mondom biztos tudja, mikor kell majd... Hát nem, ma megint írtam neki egy e-mailt, erre visszaír, hogy augusztus 15-től már nem dolgozik ott!!! És hogy keressem a másik védőnőt...

Csak nekem felháborító ez, hogy oké, hogy egyenként nem szól mindenkinek, de akinek éppen soron következő vizsgálata vagy találkozója lenne vele, annak sem? Az új védőnő sem keresett egyáltalán. Most ilyenkor mi van?

Nyilván hívom a másik védőnőt (eddig még nem vette fel...), de most így nem leszek késésben? 20. heti uh-ra van már időpontom igazából, tehát nem is az lenne a lényeg, hanem én úgy olvastam h gyakran kell vele találkozni, meg nőgyógyászhoz is kéne menni, azt sem tudom, hogy mikor, meg minek, stb... Holnap leszek 17 hetes terhes...


Veletek hogy volt ez...?



2019. szept. 5. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi. Nálunk úgy van, h ha van új papírom, akkor azzal bejelentkeztem és vittem: laborlelet, UH lelet, stb. Ilyenkor mért súlyt is, vérnyomást is. Szuper problémamentes terhességeim voltak, ő sosem keresett. 6-8 hetente találkoztunk. A második várandósságom alatt mentem havonta, mert a nagy státuszaival összekötöttük (13 hónap van köztük). 😊 Nőgyógyász külön felesleges, ha az UH-kat nem ő csinálja, minél kevesebbet turkálnak, annál jobb.
2019. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én havonta mentem, mindig amikor "rendelési idő" volt. Vittem ilyenkor a leleteket. Ő amúgy csak vérnyomást mért meg a súlyomat nézte, később meg a baba szivhangját. Jó, én para voltam mindig, ezért mentem gyakran. Nálunk amúgy a vervetelekre a háziorvos adott beutalót, az ultragangokra meg időpontot kellett kérni telefonon.

Szerintem amúgy simán elfelejtette említeni neked, hogy elmegy. Nem védem, de nálunk is 2 védőnő van a körzetre, 2 felm9ndott, sok a kismama meg a csecsemő.

2019. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fő kérdésedre meg: engem a védőnő akkor hívott csak, ha jönni akart hozzánk mégnezni hova fog születni a baba. Szülés előtt volt egyszer, meg utána egyszer. De amúgy mindig én jelentkeztem nála.
2019. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12.heti ultrahangon nem is voltál, meg genetikai uh-n? Nálunk a kiskönyvbe első alkalommal beletesz a védőnő egy listát, hogy mikor, milyen vizsgálat következik. Összesen 4kötelező találkozás van,abból 1 otthon. A nőgyogyim is beírja, hogy mikor kell mennem legközelebb. Hozzá 4hetente járok, de volt olyan hogy 5hétre kaptam időpontot.
2019. szept. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi hátrányod,problémád nem lesz belole.

Én pl már 3szor voltam nála, 4 a kötelező


Voltam 8 - 14 - 18 hetesen

Most pedig megbeszéltük hogy összekötjük a kisfiam 3 éves státuszával, illetve a terheléses cukor eredménnyel menjek.. Amit a 25.héten fogok megcsináltatni, mire kész simán 26 hetes leszek

2019. szept. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!