Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnőhőz igy mehetek!?

Védőnőhőz igy mehetek!?

Figyelt kérdés

Az álandó lakcimem szerinti védőnőnél voltam ma de ott mondta hogy ahoz a védőnőhőz menjek ahol jelenleg lakom de oda nem vagyok bejelentkezve igy fogad a védőnő!Ezen a héten kell mennem azt mondta

Ui: bocsánat a helyesírási hibákért


2019. szept. 23. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Mehetsz. 😊
2019. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen oda kell menj ahol laksz

Én is így vagyok.

2019. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem... ha így is fogad a védőnő, akkor mi a kérdés? Nyilván hozzá menj...
2019. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz, de arra figyelj, hogy a baba lakcímkártyáján a te állandó lakcímed fog szerepelni.
2019. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is másik védőnőhöz járunk, mint akihez körzetileg, lakcím szerint tartozunk. Annyi volt az egész, hogy a körzeti védőnőnél alá kellett írni egy papírt, hogy a szolgálatot máshol vesszük igénybe. A másik védőnő pedig felvett minket a nyilvántartásába. Semmi gond, probléma nem volt.
2019. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

4! A baba lakcím kártyáját nem feltétlen az anya állandó lakcímére állítják ki. A kórházban már a szülés másnapján felveszik az adatokat az anyakönyvi hivataltól,köztük azt is,hogy mi lesz a gyerek lakcíme. Ez vagy az anyáé vagy az apáé,amennyiben házasok vagy tett apai elismerő nyilatkozatot. Júniusban szültem, az állandó lakcímem 30éve Kaposvár,a gyerekem pedig pécsi lakos,a papírjait is az állandó lakcímére,Pécsre postázták.

A kérdés szempontjából ez nem fontos és nem válasz,de ne adjunk olyan információt,ami fél igazság.

2019. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6, az elmúlt 5 évben 4 gyereket szültem. Mind a 4x kétszer is rákérdezett az anyakönyvvezető, hogy tuti az a cím van-e a lakcímkártyámkn, ahol lakunk, mert ha Mucsaröcsögéről származom és oda vagyok még bejelentve, akkor automatikusan azt a címet kapja a baba is.
2019. szept. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A védőnő a lakóhely szerint van. Akinek a körzetében életvitelszerűen élsz, ahhoz tartozol. És a gyerek is hozzá fog tartozni, lakcímtől függetlenül.

A lakcímkártyaján majd az anya lakcíme fog szerepelni, nem kérdezik, mert megnézik az anya lakcímét és automatikusan oda jegyzik be.

2019. szept. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7, és mit szeretnél,küldjem el neked a gyerekem lakcímkártyáját? Mert aztól,hogy 4-et szültél 5 év alatt,nekünk még így volt. És de,kérdezték, nálam volt az apja személyigazolványa,lakcímkártyája, stb és oda került bejegyzésre,az összes papírját is arra a címre postázták. Teljesen mindegy ki hány százalékra pontoz le,az első gyerekemnél nekem sem így volt, de akkor még nem volt lehetőség sok másra sem (pl online igényelni anyasági támogatást,családi pótlékot ),amit most lehet.
2019. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!