Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes vagyok. Védőnőhöz...

11 hetes vagyok. Védőnőhöz kötelező járni? és a lakhelyemen kell, vagy bárkihez mehetek?

Figyelt kérdés
2014. szept. 17. 14:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen, kötelező. És ahhoz kell menned, akihez a lakcímed szerint tartozol.
2014. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
HA Magyarországon élsz, akkor igen, kötelező. A lakhelyed szerintihez kell járnod. (első körben mindenképp, aztán ha nem szimpatikus megpróbálhatsz átjutni máshoz, de parányi az esélye, hogy sikerül)
2014. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Igen,kötelező járni,ez a te érdeked,a védőnő folyamatosan méri a súlyod,vérnyomásod,pocak körfogatodat,nézi a vizeleted,és a baba szívhangját.

Mielőtt mész terhesgondozásra,nst-re,uh-ra...stb,előtte mindig menni kell hozzá.

Ha meg mész,vizeletet mindig vigyél,hogy meg tudja nézni.Ha elfelejted,akkor nála kell pohárba pisilned,ami elég kellemetlen.:)

2014. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Nem kötelező, de ha elmész akkor a lakóhelyed szerintihez kell járnod.
2014. szept. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
és az én lakóhelyemen? a párom lakóhelyén nem lehet?
2014. szept. 17. 14:20
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
ha nem szeretnel anyasagi tamogatast akkor.nem kell :) a lakhelyedhez illetekeshez kell menni.
2014. szept. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ott kell, ahová be vagy jelentve, hogy laksz.
2014. szept. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Oda kell menned, akinek a körzetébe a babát hazaviszed. Én ide nem vagyok bejelentve, nem számít, azt mondták. Mivel ő jár ki hozzátok szülés után, a valós lakóhelyed számít.
2014. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.

A te bejelentett lakóhelyed szerint illetékeshez kell menned, mert ő "felügyeli" a terhességed, szülésre felkészít, szülés után is rád néz.

Az anyasági támogatáshoz nem a kiskönyv kell, hanem a kórház ahol szülni fogsz kiállít majd egy papírt amin rajta lesz hogy rendszeresen jártál terhesgondozásra és a baba megszületett. Ja és a terhesgondozás nem egyenlő a védőnő látogatásával. Terhesgondozás alatt a szülész/nőgyógyász orvosnál tett látogatást értjük.

Nekem ezt a dokim mondta mert rákérdeztem nála miután először voltam a védőnőnél mert kicsit kiakasztott a nő... nem volt szimpatikus sem ráadásul, azóta sem voltam nála.

2014. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
dehogyis, nem a bejelentett szerintihez kell. Oda kell, ahol tartózkodsz, ahová majd viszed a babát is.
2014. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!