Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnőhöz, háziorvoshoz mikor...

Védőnőhöz, háziorvoshoz mikor mehetek legkésőbb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már mehetnék, de elég speciális a helyzetem. 40 felett vagyok, faluban élek, ahol mindenki ismer mindenkit. A terhességemet csak akkor szeretném nyilvánosságra hozni, ha megvan a genetikai vizsgálat eredménye, nem akarom kitenni magam beszólásoknak, ítélkezéseknek. A vizsgálat már folyamatban van, kb. 15 hetesen lesz eredmény.

Nőgyógyászhoz természetesen járok, magánban.


Ráér szerintetek, ha 15-16 hetesen megyek csak védőnőhöz és háziorvoshoz?


2016. febr. 26. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
A rendelési idő alatt bármikor.
2016. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
A háziorvoshoz szerintem ráérsz menni, ha nem mész betegállományba. De úgy tudom, a védőnőnél a kiskönyvedet ki kell kérned a 12. hétig - legalábbis néhány éve, mikor én voltam terhes, még így volt.
2016. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hová jársz terhesgondozásra (te írod, hogy magánban persze). De ha pl. nem magánorvosnál, hanem sztk-ban gondoztatsz, ott mondani fogják már hamar, hogy legyen, mert ők pecsételnek bele. Ha sima államiban mégy 12 hetes uh-ra, akkor ők is szeretnek bele írni. (az egyszeri anyaságihoz már nincs szükség a kiskönyvre, elég igazolás a gondozó orvostól, de a kiskönyvet is persze lehet használni).


Háziorvos a kiskönyvben tud előre megírni egy beutalót, ami univerzálisan érvényes a terhességi alatti dolgokra, amik bele vannak írva (pl. vérkép). Én azért mentem el még hozzá, mert kellett szakorvoshoz beutaló (hematológus) meg mert a szomszéd háztömbben van a rendelő, így ő írja fel a recepteket nekem.:)


Nekem az sztk-ban azt javasolta a doki, hogy ha a 12 heteset magánban csináltatom (arról úgyis adnak ott papírt), a védőnőhöz csak utána menjek el, mert az első 12 hét nagyon képlékeny időszak sajnos.


37hkm

2016. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

11 hetesen voltam először a dokimnál, akkor ráírta a leletre, hogy keressem fel a háziorvost, védőnőt, meg hogy milyen vizsgálatokat javasol.

Kiskönyv nálunk nem fontos, előző terhességemnél sem volt semmi jelentősége, csak a védőnő vezette, a nőgyógyászom egyszer sem írt bele (szüléskor adott egy külön igazolást, hogy az előírt számú vizsgálaton megjelentem).

Genetikai ultrahangom is magánrendelőben lesz.

Genetikai vizsgálatnál sem kérnek kiskönyvet, egyedül a vércsoport megállapítását kérték, de ahhoz jó egy korábbi zárójelentés is, amin rajta van, emiatt külön nem kell vérvételre mennem.

Most a genetika miatt minden héten kell valamilyen vizsgálatra mennem, szóval rendszeres orvosi ellenőrzés van.


Szóval egyelőre semmi nem indokolja, hogy menjek helyben vizsgálatokra.

2016. febr. 26. 13:06
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

A rendelet szerint a várandósság során a vérvételes beutalókat a háziorvos adja ki:vérkép,vizelet,vércsoport,ellenanyagszűrés,lues és Hepatitis B szűrés.Ezek vannak első alkalommal.Majd a 24. heti terheléses vércukor beutalót,és a 32. majd 36 heti vérkép,ellenanyag szűréses beutalót is.

Ez nem rég változott,így lehet,hogy előző terhességnél nem így volt,de most már így van.

Szerintem egyébként ráér a 15. héten is elmenni a beutalókért,és védőnőhöz is.

Én legalábbis,mint védőnő,megérteném,hogy miért akkor jössz,amikor.

Jó babavárást!

2016. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

# 5: Nagyon szépen köszönöm, ez így teljesen hiteles számomra. :)


Az a helyzet, hogy még a családjaink sem tudnak a terhességről, és nem is szeretném, ha tudnának róla, amíg nincs meg a genetika eredménye. Tisztában vagyok azzal, hogy az orvos, védőnő nem "pletykálhat", de a háziorvosnál kb. minden kihallatszik a váróba, a védőnőnél pedig bármikor összefuthatok ismerőssel, nem szeretnék magyarázkodni, hogy miért megyek egyedül (gyerek nélkül).

2016. febr. 26. 15:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 16.hetesen mentem nőgyógyászhoz,17.hetesen védőnőhöz.

Igaz lemaradtam a 12.heti ultrahangról,de nem volt emiatt semmi probléma.Ha megkéred a védőnőt,hogy ne mondjon senkinek semmit,nem fog,köteles hallgatni.Az én családom és rokonságom még mindig nem tud semmit,pedig már lassan a 6.hónapba lépek.

2016. febr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a háziorvosnál egyetlen alkalommal sem voltam egyik terhességem alatt sem. a beutalókat a nőgyógyász adta. szóval ráér, ha nem mész táppénzre. a védőnő ilyenkor még csak súlyt, vérnyomást, ilyesmiket mér. ott sem maradsz le semmiről
2016. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én kb 16-17 hetesen voltam először védőnőnél. Addig persze jártam magán nőgyógyhoz, ő adta a beutalókat nekem. A védőnő nem kérdezett semmit, h mért csak akkor.
2016. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az nem megoldás, ha szólsz a védőnődnek, hogy nem mondhatja el senkinek? Őt is köti a titoktartási kötelezettség, mint az összes egészségügyi dolgozót.
2016. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!