Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Maltitot megengedett fogyaszta...

Maltitot megengedett fogyasztani 160 gr CH diéta és terhesség esetén?

Figyelt kérdés
Összességében nem találtam olyan, megbízható, evidence based oldalt ahol minden édesítőszerről meglenne ez az információ. Noha nem vagyok terhességi cukorbeteg, orvosom javaslatára az előző terhességi hízás miatt kezdtem el a diétát ezért pl diabetológushoz nem kell járnom rendszeresen.
2019. jan. 11. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy cukorbeteg, akkor az a probléma nem fog fennállni a maltit(ol) mellet,t hogy esetlegesen jobban megemelné a vércukrodat, mint az eritrit például, ámbár ez terhességi cukorbetegeknél is egyéni, én például nem toleráltam az eritriten kívül mást, a barátnőm a fruktózzal is vígan elvolt a megengedett határkon belül.


Viszont ha a túlzott hízás megelőzése a cél, akkor vedd figyelembe, hogy a maltitnak kb. ugyanolyan magas a ch tartalma, mint a cukornak (vagy valamivel kevesebb, nem tudom fejből, de nem nulla, az biztos, és rendesen számolni kell a diétában).


Ha a kérdés elsősorban arra vonatkozik, hogy a maltitot terhesség idején szabad-e fogyasztani, akkor a válasz igen.

2019. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A maltitol nagyon alattomos, kb ugyanolyan szinten felnyomja a vércukrot, mint maga a cukor. Youtube-on van egy csomó édesítős teszt, több olyat is láttam, ahol mindenféle édesítők után nézték a vércukrot, és a maltitol mindig nagyon gyéren szerepelt. Ez tök kellemetlen, mert egy csomó cukormentes dolog azzal készül...:(
2019. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a diétát csinálom, néha-néha eszem, mert elvileg megengedett...Csak számolva!!! Nem nulla ch, mint az eritrit vagy a stevia.

De igen, felhívják a figyelmet rá, hogy kilengéseket okozhat. Én szerencsére jól tolerálom, nem bántja vészesen a cukrom, de igyekszem a minimumot enni ezekből a termékekből...

2019. jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaiatokat, mind hasznos volt. Itthon évek óta eritritet használunk. Van egy kedves haverom aki imád sütni na ő általában maltit-os csokikból gőzöli a krémet ha nekem süt aztán emiatt is gondoltam rákérdezek.
2019. jan. 14. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!