Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Meg lehet oldani, hogy az...

Meg lehet oldani, hogy az összes terhességi vizsgálatot munkaidő utánra, azaz fél5 utánra időzítsem?

Figyelt kérdés
Csak gondolati szinten fogalmazódott meg bennem, hogy mi lesz, ha terhes leszek. A munkahelyemen szabit se vehetek ki, mert annyira munkaerő hiány van. Tudom, hogy kötelesek lennének elengedni, de korrekt volt velem eddig a munkahely, lehetőségeimhez mérten én is szeretnék az lenni. Összesen hány reggelre időzített vizsgálatra számítsak jó esetben? Gondolom lesz éhgyomri vérvétel. Leendő körzeti védőnőmmel szoros barátságot ápolok, vele meg fogom tudni oldani a délutáni találkozásokat.
2020. febr. 16. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Maganorvosnal siman.
2020. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Igen, ez magánorvossal lehetséges. Persze a reggeli vizsgálatokat nem tudod kiküszöbölni, de azt a pár alkalmat meg lehet oldani.
2020. febr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl a cukorterheléses vérvétel biztosan reggel van, mert ott éhgyomri mérés van először. A többi vérvétel, ha jól emlékszem, lehet napközben is. A többi vizsgálatot magánban meg tudod oldani.
2020. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel kivételével mindent du csináltattam Sztk-ban, csak a 12 hetes kombinált teszt volt magánban, szintén du.
2020. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vérvételek, vizeletvizsgálat és a cukorterhelés is reggel volt, mindegyikre azt mondták, hogy éhgyomorral kell menni, amit azért terhesen fél5-ig nem nagyon tudnék/akarnék bevállalni. Mondjuk én ezeket mind (cukorterhelést leszámítva, az 3 órás, arra kénytelen leszel legalább egy fél nap szabit kivenni) fél7-7 között intéztem, és 8-ra járok dolgozni, szóval technikailag ez is munkaidőn kívül van. Az orvosi vizitek, ultrahangok mind könnyen időzíthetőek olyan időpontra, ami nem zavar be a munkaidőbe, ha a munkahelyedhez közeli intézményt választasz, akár még ebédidőben is mehetsz.


Engem inkább az bosszant, hogy a legtöbb helyen a kismamatorna, terhesjóga, az olyan időpontokban van, mintha mindenki a pozitív teszt után egyből menne táppénzre. Délelőtt 10, délután 2, könyörgöm, a dolgozó nők ne járjanak ilyesmire?! És ezt sajnos nem nagyon tudod magánban megoldani, mint az orvosi vizsgálatokat, ha minden kötél szakad.

2020. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sztk orvos

A laborvizsgalatokon (vizelet es vervetel) kivul minden du. volt

2020. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!