Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált teszt down szűrés?

Kombinált teszt down szűrés?

Figyelt kérdés
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Felajánlották hogy lehet kérni a kombinált tesztet amit a biztosító nem áll. Az lenne a kérdésem hogy a rendes terhesgondozáson amikor megyünk pl a 12. Heti ultrahangra, akkor ott nem is néznek esetleg down kórra utaló jeleket? Vagy a következőn. Mivel nincs gyermekem még, evvel nem vagyok tisztába.
2020. ápr. 20. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem. A kombinalt teszten a ultrahangot szonografus vegzi, sokkal jobb gepekkel, mint ami egy mezei nogyogyasznak/korhaznak van. Nem ezen erdemes sporolni.
2020. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

de néznek, de az csak a kép alapján néz.

Orrcsont megléte

Tarkóredővastagság


Kombinált teszten Edwards, Patau és Down szindrómára tesztel

Ez egy UH és egy vérvétel.

Vérvétellel statisztikai adatok alapján kapsz az eredményes által egy arányszámot...


Kétféleképpen lehet


Sztkban UH és itt leveszik a vért is. / nem mindenhol van/

Elmész magánban.

Az UH is fizetős, de sokkal jobb a gép, szakember is jobb.

2020. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első kicsit belezavarodott. A genetikai ultrahangról beszél, ami után vesznek vért a kombinált teszthez(vagy másmilyenhez).

Az ultrahangon nézik a jeleket, méreteket, stb, de biztonságosabb azért tesztet is csináltatni, ennyi férjen bele a költségvetésbe.

2020. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Természtesen nem az anyagi része miatt kérdeztem :) csak mert nem voltam vele tisztába hogy is van ez. Köszönöm a felvilágosítást :)
2020. ápr. 21. 06:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Kombinált teszt: vérvétel+genetikai UH, ahogy már leírták előttem. Kb. 40 ezer forint. Szerintem csak akkor kérd, ha kétes eredmény esetén is elvetetnéd. Általában jól saccolnak, kicsi a tévedés aránya, kb. elenyésző. Szerintem ez leginkább önmegnyugtatásra jó. ☺
2020. ápr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!