Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2,5-2,6 mm tarkóredővel...

2,5-2,6 mm tarkóredővel születtek teljesen egészséges gyermekeitek? Akikről később sem derült ki semmi egyéb (értelmi, mozgásos) fejlődésbeli lemaradás vagy érintettség?

Figyelt kérdés

Lassan a 14.hétben járok. A 12. héten viszont borzasztó élményben volt részem, hála a SOTE2-n elvégzett genetikai uh-nak. A vizsgálatot végző orvos miután megnézte a tarkóredőt teljesen úgy kezelt mint egy “leprás”, beteget, aki szinte biztosan valamilyen egészségügyi gonddal rendelkező magzatot hordoz.

Ütögette a hasamat a műszerrel, mert nem látta jól a magzatot, és semmilyen magyarázatot nem adott ennek a normálatlan viselkedésnek. Csak annyit mondott hogy azonnal menjek kombinált szűrésre. (Ami persze tervben volt). Mondanom sem kell..egész nap patakokban folyt a könnyem.

Mivel fiatal, 29 éves vagyok, így eredetileg úgy gondoltuk nem megyünk mindenféle magán uh-ra, mivel eleve magánorvoshoz járok. Nagyon biztam benne hogy rendben leszünk. Na de ezek után ezt abszolút meggondoltuk. Másnap már a Czeizel intézetben vizsgáltak, ott elvégezték nekem az alap prena testet is, bár a doki nem látta indokoltnak. A Czeizelben 2,3mm tarkóredőt mért 12+4 napon, előtte való voltam a SOTE-n. A prena test (down-ra) negativ lett, a kombinalt tesztem pedig igy nez ki: Down 1:1034, Edwards: 1:50.000, Patau: 1:10.640.

PAPP-A: 0,49

B-HCG: 0,65

Tudom ezek után semmi okom az aggodalomra. Főleg, hogy a 18.héten Hajdu Krisztinához mgyünk uh-ra. De olyan mély és annyira rossz élmény maradt bennem ez a 2 héttel ezelőtti vizsgálat, hogy állandóan csak ezen gondolkozom. Félej, hogy később valami baj lesz a babával (autizmus, fogyatéskosság, vagy egyéb). Nincs még gyermekem, de ez a vizsgálat elég volt ahgoz, most úgy érezzem, ezután nem is lesz több nekem.

Amúgy kisfiam lesz, ez biztos. Aminek eredetileg nagyon örültünk volna, de így hogy ez volt picit jobban aggódom, mert azt mondták nekem hogy a fiúk általában gyengébbek.

Tudtok nekem valami biztatót írni, hogy ne izguljam végig a terhesséem maradék szakaszár? Meg aztán nem vizslassam majd reggeltől estig a gyermekemet, hogy mi baja lehet?

Ha tudtok nyigtassatok meg kérlek.



2019. jún. 6. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Nyugodj meg, minden lehetséges tesztet megcsináltattál, semmi baja nincs a babádnak.


Tudom, hogy szar érzés, nekem is volt kalandom a TBs genetikai UHval, szintén nem megyek soha többet: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Én vettem egy szép rugdalózót, meg kitaláltuk a nevét. Próbáld meg te is elterelni a figyelmed.

2019. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy orrcsontot mindkét orvos látott. A második azt mondta, hogy ráadásul jó nagy orrcsontja van már most is.
2019. jún. 6. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom eh Újházi Elemér volt. Kb. az egyetlen ultrahangos orvos a sote 2-n, akit mindenki egyhangúlag szid, hogy milyen egy érzéketlen, büdös paraszt. Nyugi, nem lesz semmi baj, ez a bunkó kb akkor is a frászt hozza a kismamákra, ha nem lát semmi gyanúsat, gyengébb idegzetűek rendszerint sírva jönnek ki tőle. Alapbeállítás nála, ne vedd fel, a Czeizelben valószínűleg ezerszer alaposabban néztek meg.
2019. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ő volt az... sose felejtem el a nevét
2019. jún. 6. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia Kérdező, először is nyugodj meg, a babáddal minden rendben van. Egyébként meg mintha az én történetemet írtad volna le, csak nálunk még ennél is magasabb volt a tarkórdő, 12 hetes uh-n 3,6 mm, 29 éves voltam is. Mára már 6 éves a fiam, a világon semmi baja nincs. Én is olvastam mindent, ami elérhető volt a témában, teljesen feleslegesen így utólag visszagondolva. A genetikai vizsgálatok igazolták, hogy minden rendben, innentől kezdve ne aggódj, mert ez sokkal inkább árt a picinek. Minden jót Nektek!
2019. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a prena negatív, nem kell aggódnod. Ezek a tesztek sosem lesznek álnegatívak (álpozitívra van csak példa, azaz, hogy bajt mutat és mégsincs, de fordítva nem). Az autizmusnak, vagy egyéb más (pl értelmi fogyatékosságbak) a tarkóredőhöz amúgy semmi köze. A tarkóredőből csak a kromoszóma-szindrómákra lehet KÖVETKEZTETNI, de nem 100%. Viszont a prena teszt az, úgyhogy ne aggódj. Amúgy 2,3-as tarkóredő a betöltött 12. hét után egyáltalán nem olyan sok.
2019. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!