Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Igaz az, hogy ha citrom levèt...

Igaz az, hogy ha citrom levèt facsarok a cukorterhelèses vizsgálaton abba a cukros löttybe, akkor hamis lesz az eredmény?

Figyelt kérdés

Nagyon félek ettől a vizsgálattól, mert én eleve nem nagyon szeretek semmit, ami édes és félek, hogy kihányom.

Rengeteg helyen (itt is és más fórumokon is) olvastam, hogy citrom levét szoktak beletenni így elviselhetőbb.

Unokahugomnak és egy barátnőmnek is csinálták így.

Ma kaptam meg a beutalót és külön kiemelte a nőgyógyász, hogy ezt nem szabad, mert hamis lesz az érték és semmi értelme és itt nem is csinálják meg úgy.

Nem igazán értem ezt hiszen sok orvos engedi.



2020. jún. 16. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Tolhat egy picit rajta, de nem mérvadó.

Tehát ha nincs bak, akkor annyit nem változtat, hogy baj legyen.. ha baj van, akkor nem fedi el..

Határesetnél pedig így is úgyis ismételnek, és jó eséllyel diétáztatnak

2020. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Figyi nem kellemes de a szülés se lesz az! Ennyit nehogy ne tudj már kibírni!
2020. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem változtat az eredményen, nyugodtan lehet
2020. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Amikor a másodikkal voltam, egy másik kismama nem vitt citromot és úgy leteremtette az egyik laboros nő, hogy ő nem fog hányást takarítani, h még én is elsírtam magam. Az enyémnek az egyik felét odaadtam neki, arra lett béke a teremben. 🤷🏼‍♀️
2020. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Nem igaz. Én is nagyon féltem tőle, de elsősorban a három szúrás miatt. Ami végül nem is volt olyan vészes, és az idő is gyorsan eltelt, vittem könyvet.

Magánban csináltattam, és nekem a nővér eleve citromosra csinálta. Nem mondom, hogy jó, de gyorsan le kell húzni és kész. Nekem az első óra volt kellemetlen, nem éreztem olyan jól magam, és rossz volt, hogy maszkban kellett ülni a váróban, a szervezetem meg próbálta feldolgozni azt a cukorsokkot. Aztán a második vérvétel után, a második órában már teljesen jól voltam.

Szóval szerintem ez hülyeség. A cukormennyiség attól még benne van.

2020. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Èn is tehettem bele. Amúgy szerintem teljesen elviselhető a dolog, sokkal rosszabbra számítottam.
2020. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Én a helyszínen megkérdeztem, igaz fizetősen csináltam a Synlabnál. Azt mondták picit lehet bele tenni, csak ne nagyon sokat. Hamar meg lehetett így inni, azt hittem rosszabb lesz. Nekem kb fél óra múlva volt nagyon hányingerem.
2020. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Èn első terhessègemkor kihànytam. Mondjuk az egy hànyòs terhessèg volt, rengeteget hànytam a 16. hètig, utàna pedig muszàj volt reggeliznem, mert ha nem ettem, nagyon rosszul voltam. Ès mivel ugye èhgyomorra mentem a terhelèsre, màr alapbòl hànyingerrel indultam. Megittam rà a cukros löttyös, 50 percig bìrtam bent tartani. Akkor nekem azt mondta a dokim, hogy ha nem bìrom, akkor màsnap egyek meg 2 db zsemlèt ès igyak 2 deci tejet, majd 2 òra mùlva menjek a vèrvètelre.(Az èhgyomrit ugye sikerült megcsinàlni elsőre.) Szòval ìgy volt az első. A màsodik ès harmadik terhessègemnèl màr hallottam èn is a citromos trükkről, ìgy vittem magammal termoszban citromos jègkockàs vizet, ìgy jò hidegen picit elviselhetőbb volt. Rosszul voltam tőle ès tudom, hogy nem szabad màszkàlni, de èn az első fèl òràban picit sètàlgattam a levegőn, ìgy bent maradt a lötty. Ha ültem volna, szerintem tuti kihànyom ismèt. Vigyèl citromot ès hideg vizet!
2020. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is vittem, de nekem a dokim mondta h vigyek citromlevet mert úgy könnyebb meginni.
2020. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a laboros bekeverte a cukros lötyit majd a kezembe adta a poharat,hogy hoz citromot, de mire kimondtam volna, hogynem kérek bele, már megfordult, én meg lenyomtam egy húzásra az egészet, mire visszajött csak nevetett, hogy biztos kiöntöttem. Mondtam neki, hogy ez semmi, ennél a teámat is édesebben iszom.
2020. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!