Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akiknek 3 kiló vagy az alatti...

Akiknek 3 kiló vagy az alatti babájuk született és egészséges! Titeket is ennyit piszkáltak terhesgondozáson, meg utána?

Figyelt kérdés

Vékony típus vagyok genetikailag, ilyen az anyukám, és a nagyim is. Én 2500 g körül születettem, a fiam 2920 volt, a lányom 2150 a 38. héten, de nála volt egy kis gond a végén a lepénnyel is. Most 2400 g-ra saccolják a 36 hetes babámat, és ki vannak akadva, hogy biztos dohányzom, iszom, vagy ki tudja mit csinálok. (Semmit.) Egyébként jó az áramlása, arányos baba, fejlődik szépen, de nem lesz 4 kiló ő sem, márpedig mostanában úgy tűnik, az számít "normálisnak".

A nagy gyerekeim is magasak és vékonyak. Ovis korukban miattuk is kaptam az osztást, hogy etessem őket rendesen, pedig ugyanúgy esznek, mint bárki más, sőt, a kamaszom most kábé még kétszer annyit...

El vagyok keseredve, hogy mindig magyarázkodnom kell, és kíváncsi vagyok, van-e ilyen másnál is.


2020. okt. 3. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
3020 g lett a babám a 41. hétre, soha senki nem piszkált miatta annál is inkább mert hosszú volt, most 2 évesen is egy fejjel magasabb a kortársainál lány létére. Én és a tesóim egyébként mind ilyen 2400 - 2600 g közöttiek voltunk és anya nem mondta, hogy bárki piszkálta volna. Viszont ez örökletes nekem ezt mondta az orvosom, ezért lett az én babám is “kicsike”. Viszont iszonyatosan hálás vagyok ezért mert nem biztos, hogy egy termetesebb babát is ugyanígy simán megszülök gátvédelemmel egy horzsolás nélkül.
2020. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lányom átlagos súllyal született, de átlagon aluli a gyarapodása. 5 évesen akkora a súlya, mint egy 3 évesnek, holott a magassága a korának megfelelő, azaz borzasztó vékony, mégse piszkált soha senki. Csak mi aggódtunk.
2020. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 2600 g voltam 47 cm.

Nővérem 2100g 51 cm.

Első lányunk (igaz toxémiai miatt) 2240g 45 cm.

Második lányunk 2920g 51 cm.

Most 28 hetes vagyok a abab 1 héttel mindig kisebb mert később fogant. Emellett őt is elsoványkázták mert alig 800g saccolják (kórházban vagyok vérzés fenyegető korszülés miatt)

De igen. Nehezen értik meg, hogy genetika alapon nem fogok egy 4 meg 5 kg gyereket szülni mikor sem az én családom sem férjemé nem óriási.

2020. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából nálunk is mindig külsős orvos (pl amikor kórházban voltunk 3 napot krupp miatt, rám küldték a védönőt, hogy mivel etetem, hát láthatta, hogy a kórházi ebédet se ette meg a "koplalós gyerekem", mert jobbhoz volt szokva) okoskodik, a gyerekorvosunk azt mondja, ő látja őket, és tudja, hogy így fejlődnek, ilyen típusúak. Ők magasak (én is), de vékonyak, nincs zsírjuk, csak izmuk szinte, de energikusak, sportolnak.
2020. okt. 3. 14:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ehh bocsánat a telefon jó átirkált.

Szóval a babát lesoványozták.

2020. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Viszont most kétnaponta mehetek vizsgálatra a pici miatt, hogy biztosan ne legyen baj szerintük...


És igen, nekem is minden szülésem gyors volt, és viszonylag könnyű, és utána is szépen fejlődtek. A lányom az extra pici súlyát egy hónap alatt bőven behozta, anyatejes volt mindkettő egy évig.

Azért picit megnyugtattatok, hogy nem vagyok ufó. Köszönöm! 😃

2020. okt. 3. 14:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahh ne viccelj nekem a 2 lányom szöges ellentéte egymásnak.

A nagy aki sorvadtként született fényevő, a kicsinek nem tudsz olyat adni amit ne enne meg. 3x annyit eszik mint a nővére, simán megeszik neked egy felnőtt adagot 1 evésre, még se pufi.

2020. okt. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányunkat 2400-ra tippelte a doki 38.héten, rengeteg magnéziumot kellett szednem addig, amint abbahagytam 5 nappal később megszületett 3250 grammal, egészségesen ♥️ :) .

Viszont szülésnél (lehet a magnézium miatt? nálam egyedül a családban) nem jöttek fájások, indítani kellett , magzatvíz folyt csak el.

Én is ezt a nagy aggodalmat tapasztaltam a kórházban,hogy csak a minimum 2400-at érje el, nagyon pici és biztos nem 38.hetes ilyeneket mondtak vizsgálatokon, utolsó hónapban doki is pihenőre fogott nem csak emiatt de ez is benne volt hogy gyarapodjon,nagyon izgultunk mi is. Alkatilag mi is alacsonyabbak,vékonyabbak vagyunk amúgy. Ne izgulj nem lesz semmi gond, ti alkatotokat örökölhette.

2020. okt. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pocakban átlagosak voltak, de utána... egy évesen voltak 7 kg és 70 centi körül, onnantól ez a kb 10 centi és 2-3 kg lemaradás az átlaghoz képest megvan. Mi is alacsonyak vagyunk, nyilván a gyerekeink sem lesznek soha a tornasor elején.
2020. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 41+5re született 3150g es 48 cm. O most van lemaradva a doki szerint a hizassal es folyton hizlalna. 8 honapos lesz 6750g
2020. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!