Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt itt olyan, akinek a...

Volt itt olyan, akinek a babájának a fejlődése az anyaméhben le volt maradva? Mi lett a babával? Egészséges lett? Hamarabb megindították a szülést? Valami speciális kezelést igényelt utána?

Figyelt kérdés
Próbálok nem aggódni, nem rágódni rajta, de nagyon nehéz. Azt szeretném, hogy minden rendben legyen vele, jól érezze magát.36 hetes múltam, a BPD-je és a hasa kb. 30-32 hetes terhességnek felel meg. A nőgyógyász azt mondta, hogy járjak hetente kétszer NST-re, egy hét múlva menjek vissza hozzá, lehet, hogy még egy vérvételre is beutal. Visszanézte a Down-kór szűrés (elvileg ott minden rendben volt), az utána lévő uh adatokat. Egyébként hihetetlen, hogy szinte könyörögnöm kellett ezért az uh-ért. 27 hetesen 4D-n voltam, már akkor a BPD-je kisebb volt, de nem mondtak semmit. 30. héten meg lecsesztek, hogy rá mertem kérdezni, hogy biztos minden rendben van vele (akkor az az orvos érdekes módon mindent rendben talált). Arra gondolok, hogy talán jobb lenne, ha inkább megindítanák a szülést, mert nehéz elfogadnom, hogy valamiért nem tudom a babámat megfelelően táplálni.

2018. dec. 5. 17:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, több ismerősömnél is, mindenhol egészséges baba született.
2018. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%
Ismerősömnek a kisfiának rövidebb lett keze lába állitolag azért mert nem szedett elég vitamint nem tudom hogy ezt örökölte e.
2018. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Én sokat olvastam ilyenről. Általában szerencsére mindig rendben volt a baba és egészségesen született. ( Az én babám 25dik hét óta levan maradva 2 héttől, de neki minden adata) Engem már ekkor ijeszgettek minden félével. Azóta csupa stressz a terhességem, pedig amugy minden más egyéb rendben van.)


A te eseted kicsit másabb, viszont probálj ne aggódni (én tudom hogy ez most milyen nehéz lehet) de higyj abban hogy jol van a babád és minden rendben lesz.


Menj el azokra a vizsgálatokra, ha azt fogják látni hogy a méhbe már nem növekszik a baba akkor biztos hogy megindítják a szülést.


Másrészt ugye nem pontosak a mérések és lehet csak genetika miatt kisebb.


Bár a méhlepényt kellene nézni hogy az hogyan látja el a babát. Azt nem nézik neked folyamatosan? Mert az is elég valószinű hogy ott van a probléma.

2018. dec. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Ennyit írtak a papírra még: Jó magzati szívműködés, a magzatvíz mennyisége átlagos, a placenta stádiuma: I stádium, norm. foetoplacentaris keringés.


Egyébként odafigyelek, hogy sok gyümölcsöt egyék, fehérjét és Dr. Czeizel terhesvitamint + D vitamint szedek.

2018. dec. 5. 18:01
 5/23 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti hogy a keringés jó. A méhlepényed sincs elöregedve.


Sajnos nem tudsz mást tenni, mint vársz. 1 hét múlva látni fogja a doki hogy növekszik e , ha igen akkor lehet kapsz valami infuziós kezelést meg tuti sűrűn ellenőrzik majd, ha meg nem növekszik biztosan megindítják a szülést. De ne aggódj, attol mert az adatok alapján kisebb a terhesség még a babád lehet 36 hetes érett. Szedd a vitamint,egyél,pihenj és minden jót kívánok nektek!

2018. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Nekem 36 héten még rendben volt minden de kisebb babának mondták, 38 héten 1 hét lemaradást láttak de minden rendben 39+5re született sorvadt babaként. A cukra nem volt jó 4 napig, illetve a vérlemezke száma nagyon alacsony volt, de magától megindult felfelé. 1 hétig voltunk bent ezek miatt, mert kicsit nehezebben alkalmazkodott a kinti élethez.

Kisebb súllyal született 2590g és 53 cm.

Most 9 hetes és tökéletesen rendben van minden. Ügyes baba nagyon, pl 6 hetes kora óta végigalussza az éjszakát pedig csak anyatejes.

2018. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó vagyok, az lemaradt hogy magától indult a szülés de császár lett sajnos.
2018. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat előző válaszoló! Három hete vagyok TP-n és sajnos eddig egy-két nap volt csak amikor tudtam pihenni, és ezután meg most pláne nem tudok, hogy ide-oda kell majd járkálnom. De evidens, hogy mindenhová elmegyek, figyelem a baba mozgását, szedem a vitaminokat, ilyenek. Egyébként, ha mégis megindítják a szülést, akkor kint már tudna normálisan fejlődni? Erről tudsz valamit? Ja, meg annyi még, hogy kedden voltam NST-n, és a külső méhszájam már ki van nyílva. Az orvos azt mondta, hogy szedjek Magnéziumot (szedek).
2018. dec. 5. 18:48
 9/23 A kérdező kommentje:
Az előző kommentem a 18:12-esnek ment, de természetesen a többieknek is köszönöm a válaszokat! :)
2018. dec. 5. 18:51
 10/23 anonim ***** válasza:
Szia az előző kérdésednél is írtam a mi történetünkről. (33 hét 1300gramm 37cm ez kb 27-28 hetes baba)Szerintem ne aggódj, csak arra készülj fel hogy azokat a babákat akik kisebb súllyal születnek orvosilag retardáltnak nevezik, de ennek semmi köze a szlengben használthoz. Mikor kiemelték ez volt az első szó amit hallottam, ha nem tudom mit jelent lehet agyvérzést kapok :D Nekem egyébként magsavérnyomásom volt azét nem növekedett ütem szerűen, de pont most mondta a neonatológus orvos a mentorképzésünkön hogy azok a babák aki súlyban lemaradnak legtöbbször szervileg érettebbek mert azért a szervezet kompenzál. Szóval nyugi már egyébként i jó időben vagytok ha most születne sem lenne semmi baj!
2018. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!