Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 12. heti genetikai ultrahang...

A 12. heti genetikai ultrahangon mit néznek?

Figyelt kérdés

Mit néznek a 12. heti genetikai ultrahangon? Ilyenkor megnézik a babát majd 4D-s ultrahanggal is?

Első baba, sajnos nagyon tapasztalatlan vagyok..



2020. okt. 8. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Megnézik minden szervét, amennyire látszik és a tarkoredö méretéből tudnak a down-kórra következtetni.
2020. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a héten voltam :)


Igazából mindent neztek, megvannak-e a végtagjai, a belső szervei, jól működik-e a kis szíve, látható-e az orrcsont, mekkora a tarkóredő, nincs-e látható fejlődési rendellenessége, hol tapad a méhlepény, mennyi a magzatvíz.

2020. okt. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább amit néznek: tarkoredo, orrcsont a down miatt. Ezen kívül a gerincet, hogy nem nyitott-e. A hasfalat, hogy a belek belul helyezkednek e el. Megvan e mind a két keze/lába. Nekünk a kezujjakat is megszámolták a labujjakat nem látták akkor meg. De megegyeztünk, hogy ha a kéz rendben, akkor mínusz vagy plusz egy labujj nem oszt nem szoroz (csak vicc). Néztek a szivverest. Sőt meg azt is mutatta a hölgy hogy épp nyel a baba. Ami jó jel, mert ebből látta, hogy nincs akadályozva a nyelés azaz ki van fejlődve aminek ehhez kell. Illetve nézte a szerveket hogy minden megvan e aminek ennyi idősen látszani kell.
2020. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ti csináltattatok mellé kombinált tesztet? Tényleg felelőtlen vagyok ha nem csináltatom meg?😥

22 éves vagyok, én nem gondoltam annyira szükségesnek

2020. okt. 8. 14:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 vagyok, csináltattam, báf nálunk a férjem ragaszkodott hozzá. Én magamtól nem csináltattam volna, feleslegesnek tartom, mert csak kockázatot tippel, nem mondja meg, ténylegesen beteg-e a baba.
2020. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csinaltass. 26 éves ismerősöm szült down-os gyereket. Persze ha nem veteted el akkor se ha beteg, akkor nem kell.
2020. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Prena tesztet csináltattam, kombinált nem megbízható.
2020. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok egyébként mi is prenat csinaltattunk de a kombi is jobb a semminél. Legalább ha rossz az arányszám utána mennek a dolognak jobban.
2020. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én csináltattam kombináltat 35 évesen. Ha nem akarsz, nem kötelező, nekem azt mondták az uh 70%, hogy kimutatja ha gond van, a kombináltnál ez 90%.
2020. okt. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akik prena t csinaltattatok melyiket? Ami 3kromoszomara szür vagy a 200ezrest ani mindenre?
2020. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!