Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csajok nektek is volt bunkó...

Csajok nektek is volt bunkó védőnőtök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most voltam nála,de majdnem sírva jöttem ki. Azzal kezdte,hogy szar hete van, irritálja minden,én is,menjek is el és majd jöjjek vissza máskor. Csak néztem,hogy ő hívott mára és menjek haza tényleg,pedig nem is a közelben lakom,én meg potyára bejöttem. Akkor mondta várjak..majd fél óra múlva vissza jött,hogy jól van mérjem meg magamnak a vérnyomásom,adjam a leleteim addig beírja. Kérdezte a súlyom,akkor megint leordított,mert diéta mellett is sokat híztam. 37 hetes vagyok és 15k-nál tartok,amúgy is nagyobb súllyal kezdtem,de esküszöm,hogy tartom a diétát a cukrom miatt..sokszor éhesnek is érzem magam. Napi szinten sétálok 1 órát,többet nem merek,mert veszélyeztetett is vagyok,ez is sokszor megterhelő már.

Ennél a pontnál már elsírtam magam.Mire annyit mondott,hogy nem sírni kell,hanem tenni a kilók ellen.

Akkor szóltam neki,hogy múltkor a leletemben voltak csillagos eltérések(laborba és vizeletbe is),amire azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni,mert a terhesség miatt lehet eltérés ott. Én azért elmentem a dokihoz,aki azonnal nézett vizeletet,vérnyomást ..kb minden volt a vizeletemben,amit ellehet képzelni,több keresztes.Kaptam rá antibiotikumot,a következő héten rendben voltak a leleteim szerencsére. Azért erről szóltam a védőnőmnek, aki csak a vállát húzta,hogy oké. És,ha nem megyek utána magamtól? :/ Nagyon megbántva érzem magam,ahogy velem beszélt ma.


2020. dec. 11. 09:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Vagy atmesz egy másikhoz, vagy nem foglalkozol vele. A saját nyomorát nehogy magadra vedd. Amúgy is elég érzékeny időszakban vagy most.
2020. dec. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Panaszt kell tenni, hátha egyszer a sok panasz miatt kirúgják a fenébe. Ne lehessen már mindent megtenni.


Én megmondtam volna hogy vegyen erőt magán akarmilyen napja is van, vagy megy a hivatalos panasz.

2020. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen nőnek igenis meg kell mondani, hogy elnézést kérek, de Ön nagyon tiszteletlenül beszél velem, nem érdemlem meg ezt a viselkedést, úgyhogy legyen szíves nem így állni hozzám. Dolgoztam egészségügyben recepciósként, sajnos a másik oldalon nekem is meg kellett mondjam néhány betegnek, hogy szeretném ha más hangnem beszélne és elnézést kér. Az első beteggel, aki leüvöltötte a fejem, nem tudtam mit kezdeni, akkor egy kolléganőm segített, de később javult a helyzet. Sok fiatalt nem tisztelnek az idősebbek sajnos ez a tapasztalatom.
2020. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet átmenni másikhoz, a védőnőt nem választja az ember sajnos.

Nekem olyan volt, aki rám küldte a családgondozót, mert csak a 30. héten mentem hozzá. (Orvoshoz azért jártam rendesen.)

Ő is mindenért leoltott, nem segítség volt, hanem feszültségforrás. Szerencsére mi elköltöztünk, a mostani védőnőnk egy tündér.

2020. dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyém is flegma volt. Sokat híztam mindig megjegyezte. Mindig azzal jött, hogy mért nem odajárok vizsgálatokra ahová tartozunk sima sztk-ba mert a dokim azért hív havonta, hogy lehúzzon. Mért Budapesten szülök amikor a másik kórház közelebb van. Mindig volt baja valamivel. Majd elmagyaráztam neki, hogy ha a pénztárcám megengedi és van időm Budapestre utazni akkor neki legyen mindegy. Azóta nem szívózott. A kicsivel is már 4.alkalommal voltunk nála egy rossz szava nincs. Lekell rendezni hátha leállítja magát. Sajnos sokszor fogtok még találkozni.
2020. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 7hetes terhes voltam, amikor a nőgyógyász adta a papírt, hogy menjek a védőnőhöz.

Aznap fel is hívtam, azt mondta h délután mehetek is Agárdra (amikor itt a faluban is van rendelése, csak másik nap). Oké, bekocsikáztam, majd közli velem, minek jöttem ilyen korán, hisz még csak 7hetes vagyok, ebből még nem biztos, hogy lesz baba... de mondom, a teehességi kor tudatában ő hívott be.

Már itt érdekes volt nekem ez a nő.

Felvette az adataimat, első terhességem volt. Volt e vetélésem? Nem. Hát akkor majd lesz... hogy lehet ilyet mondani?!

Volt e valami betegségem nekem vagy férjemnek. Mondtam, h férjemnek volt egy tüdőembóliája. Na ott kifakadt, hogy lehetünk ilyen felelőtlenek, hogy így gyereket vállalunk? És ha örökli és belehal?!

Kajak bőgve jöttem ki az első alkalom után.


Minden leletemet amit megnézett, mindent kritizált. Vagy 5x tuti kórházba akart küldeni, pedig normál értéken belül voltam, csak a teteje fele.


A nőgyógyász azt mondta, nem mondja előre mikor milyen vizsgálatra kell mennem, mert nem volt fogadott dokim, lehet legközelebb nem hozzá kerülök. Majd a védőnő mondja h mikor hova kell mennem.

Na hát ebből az lett, h semmit nem mondott. Barátnőm 1 héttel volt elöttem a terhességbe, nagyjábol ugyan oda elmentem ahova ő...

32hetes terhes voltam, ismét az sztk-s dokihoz kellett mennem. Ott kiderült h fele annyi vizsgálaton voltam, mint kellett volna. A védőnő nem szólt? Felhívtam a védőnőt, ja hát ő ezt honnan tudta volna nekem mikor hova kell mennem?!


Szülés elötti hetekben kijött házhoz. Ezt az ablakot ki kell cserélni mert vékony, azt a lépcsőt le kell bontani, merr balesetveszélyes, azt a konnektort feljebbrakatni, itt ez a szekrény nincs jó helyen... hol lesz a kiságy? Na ott nem lehet. Ott rossz kisugárzása van a szobának a feng shui szerint, oda nem rakhatjuk....

Na nekek itt csattant el az agyam, azt megmutattam neki melyik ajtón jött be.. le akartam cseréltetni, de mivel itt a falunkban csak ő van, nem engedélyezték.


Aztán megszületett a fiam. Ugye neki is meg a körzetis gyerekorvosnak is nemtudom mennyi idön belül ki kellett volna jönnie. Na hát ebből az lett, hogy én vittem az 5 napos fiamat be a tanácsadásra, mert nem voltak hajlandóak kijönni hozzánk. A dokit azzal a lendülettel le is cseréltem, ő ugyan ez a kategória. Inkább behordom a városba, 30km tőlünk, de tudom hogy abban az orvosban megbízhatok.

1éves korig ugye havonta kellett menni a védőnőhöz. Ide a körzetishez.

Na minden hónapban valamibe belekötött. Mi az, h 3honaposan hasról hátra meg vissza forog a fiam. Biztos beteg, vigyem gyogytornászhoz... 4hósan elkezdtük a hozzátáplálást, dokival megbeszélve, na akkor a védőnő gyámüggyel fenyegetőzött, mert veszélyeztetem a fiam. 1éves koráig (!) kutya kötelességem csak szoptatni. Belekötött abba, miért nőtt magasságra 1 honap alatt ennyit a fiam?! 1évesen 2éves méretei voltak. Genetika.. és erről is én tehettem.


Én nagyon sokat idegeskedtem ez a nő maitt. Most 20hós a fiam, hál isten ritkán látjuk már egymást. De mondom, lecserélni nem lehetett :(

Hallgasd meg, bologass, azt tégy amit jónak látsz. Én ezt tudom tanácsolni. Ja meg hogy nem mindent kell elmondani neki.

2020. dec. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Jesszusom, döbbenet olvasni ezeket a hsz-ket, hogy miféle védőnők vannak....

Az ilyen embereket igen is helyre kell tenni már az első perctől és szólni, hogy marha gyorsan kapcsoljon normális stílusra, különben megy a hivatalos panasz a feletteséhez. Mit képzel az ilyen magáról?! Ne akarjon már többet hinni magáról, mint ami..

2020. dec. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég, 6-os, ez még az enyémnél is durvább védőnő... Én azért visszaszólok, ha úgy van (nem véletlen küldte rám a családgondozót), de a tiédre lehet az asztalt is ráborítanám... 4-es voltam.
2020. dec. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

7es!

Én el is küldtem a felettesének a papírt, pont nem értem el vele semmit, pont nem hatotta meg és ugyan olyan idióta maradt 🤷‍♀️😏

6os voltam.

2020. dec. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
9 Szomorú, hogy ennyire veszik ezt komolyan, ettől függetlenül én úgy kiosztottam volna minden alkalommal, amikor bnkózik, hogy levegőt nem tudott volna venni. Ha valamit, akkor azt semmilyen mértékben nem tolerálom, hogy ok nélkül flegmazzanak meg úgy beszéljenek velem, mint egy kutyával. Azért álljon már meg a menet. Én pedig addig mennék a panasztétellel, ameddig csak lehet, de nem hagynám annyiban az biztos. Az ilyen nem lenne szabad emberek között dolgozzon.
2020. dec. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!