Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Táppénz? Tehetetlennek érzem...

Táppénz? Tehetetlennek érzem magam..Tudnátok tanácsot adni kerlek?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok. Eddig minden hónapban gond nélkül megkaptam. Mindig leadtam elsején és meg is jött rendre nyolcadikáig. A novemberit még nem kaptam meg, gondoltam ràkerdezek a munkahelyemen, nehogy kiderüljön valami gikszer én meg pénz nélkül maradok az ünnepekre. A munkahelyem mondta, ők leadtâk, hivjam az oepet. Az oepes hölgy azt mondta, hogy egészen biztosan nem lett leadva mert azt azonnal látná a rendszerben. Újra hívtam a munkahelyem, akik közölték hogy márpedig ők beküldtèk..

Már már szégyenkezve hívtam újra az oepet, akik újra elmondtàk, hogy értsem már meg, hogy ott lenne ha beküldték volna és ez NEM LETT BEKÜLDVE. A munkahelyem erre újra közölte velem, hogy ők nem tudnak értem mit tenni, bokszoljam le az oeppel...

Szóval egy végtelen pingpong helyzet..

Igen ám, de én meg itt állok a pénzem nélkül, a számlâk sorakoznak, a lakáshitelt is fizetnem kell és hàt persze az ünnepek előtt jó lett volna bevásárolni is..

aggaszt, hogy itt nem csak késésről van szó, hanem nem látom, hogy egyáltalán milyen úton oldható meg a problèma.. 1 hét múlva minden leáll az ünnepekre én meg nem tudom, hogy mit tehetnék azért hogy megkaphassam a pénzem..

Járt már valaki így, mit tudok tenni?

Nagyon szomorú vagyok.. A féjem hónapokra kiesett a munkából egy műtét miatt, így az ő keresetére se tudunk alapozni.. nem így terveztük, de már a tartalékainkat is feléltük, nem fér bele ez a kiesés..

minden hónap első napján nagyon precízen rohantam be a papírral pont azért, hogy vèletlen se járjak így.. erre pont karácsony előtt..



2020. dec. 15. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Munkahely


Legyenek szívesek újraküldeni mert a rendszerben nem látják, valahol elakadt.

/ elektronikus, úgyh meg tudtják tenni/

2020. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hónapig nem utalt az oep amúgy mert egy entert nem ütöttek le


1. Vagyok

2020. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tus adni az orvos egy hivatalos másolatot. Egyszer én elvesztettem ezért kellett kérnem.

Én mielőtt leadtam pont ezért mindig lefénymásoltam magamnak a táppénzes papirt nehogy baj legyen.

2020. dec. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És a munkahelynek az elektronikus beadásról visszaigazolást is kellett kapnia azonnal, a pótláshoz azt is érdemes csatolni, mert igazolja, hogy ők időben eljártak-e
2020. dec. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Én megfenyegetném őket, hogy feljelentést fogok tenni sikkasztás alapos gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen.

Szerintem egyből "meg fogják találni" a pénzed.

2020. dec. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Védenem kell a munkahelyet, mert én is kerültem már kellemetlen helyzetbe. Volt befodagó nyugtám, tehát egyértelműen beadtam, az OEP mégis letagadta...


Ugyanankkor meg kell védenem az OEP-et is, mert megint ótvar szar a rendszer napok óta, most éppen az online számla áll tegnap óta, de az e-papír is akadozott tegnap, cégkapus üzenetek múlt héten voltak zűrösek.


5, te meg ne beszélj baromságot, ebben semmi sikkasztás nincs.

2020. dec. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%

Gratulálok, ésszerűen hoztátok meg a döntést a gyermekvállalást illetően.

Segélyből élni... karrier! 👍👍👍👍

2020. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7: tudod, a táppénzt a fizetés HELYETT kapja, aki valamilyen eü. okból nem tud dolgozni. Tehát van munkahelye. És egyáltalán nem élmény a rendes fizu helyett 60%-os táppénzt kapni. Ez az egyik. A másik, hogy ha valamilyen támogatás jár, az jár. Szóval ha később felbukkan még hasonló kérdés, mondjuk családi pótlék vagy gyed kapcsán, az sem segélyből élés, hanem egy olyan támogatás, ami a gyerek miatt JÁR. Mindenkinek, aki megfelel a jogszabályi feltételeknek, és szerintem az a gáz, ha valaki nem jár utána, hogy ezeket meg is kapja, mert ez a pénz a gyerek fenntartására van.
2020. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Tartalék nélkül, hitel mellett nem célszerű gyereket vállalni. Nem milliós félre tett összegről van szó, pár százezerről amihez lehet nyúlni ha baj van. Mert a gyerek nem kérte hogy megfoganjon, ugyebár.
2020. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Kedves jóindulatú 7es.. soha nem éltem segélyből. 16éves korom óta dolgozok, és van 2 diplomám. Jelenleg is van állandó munkahelyem, csak veszélyeztetett terhesként nem tudok dolgozni ezért vagyok táppénzen. A férjem szintén stabil állással rendelkezik, csak egy váratlanul jött műtét miatt jelenleg táppenzen van ő is(hülye helyzet, de egyiket se láttuk előre)

Mindkettőnknek stabil munkája van és nem rég vettünk saját házat minimális hitellel ( erre ment el a félretett penzünk) Ettől függetlenül sajnos most van pár olyan hónap az életünkben amikben nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy ne járjunk utána annak a pénznek ami egyébként is jár..

Örülök, ha te olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy nem éreznél meg havi 150-160ezer kiesést..de azt hiszem kevesen vagyunk így 🙂

2020. dec. 17. 00:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!