Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szedtetek-e a terhesség...

Szedtetek-e a terhesség elejétől magnéziumot rendszeresen? Vagy csak görcs / keményedés esetén?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 05:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak a 12.héttől kezdtem el szedni. Napi 3x1-et. Persze az utolsó trimeszterben emelni kellett az adagot 3x2-re.
2021. jan. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szedhetsz nyugodtan.
2021. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Szedtem. A 36. hétig (addig lehet).
2021. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

29 hetes vagyok, eddig pár alkalommal vettem csak be magnéziumot, alapvetően nem látom értelmét szedni, ha nem keményedik a has.


Nekem is csak most kezdett el keményedni 2-3 hete, nem minden nap, csak ha megerőltetem magam. Ilyenkor leülök, általában elmúlik 5 percen belül, ha nem, akkor veszek be magnéziumot.

2021. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Mindháromnál az elejétől fogva. (mind3 veszélyeztetett volt)
2021. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

Orvosi utasításra kell szednem pozi teszttől a 36. Hétig. Reggel-este szoktam. Ha keményedik vagy feszül a pocakom akko napközben js.

22hkm

2021. jan. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Már nincs benne a terhesgondozási protokollban, nemrég kérdeztem a dokimat, én is veszélyeztetett vagyok. Azt mondta, hogy amennyiben izomláz a gond, nyugodtan lehet bevenni, egyébként csak placebo. Pihenés a kulcs.
2021. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Én alapból állandóan vas- és magnéziumhiányos vagyok valami felszívódási hiány miatt. Úgyhogy folyamatosan gondolnom kell az utánpótlásra, különben jönnek a vádligörcsök. Napi 400 mg tiszta magnéziumot szedek magnézium-citrátból.

Csak az összehasonlítás végett, mert semmit nem mond az, hogy X×Y db, mert minden készítmény más. Eltérő a felszívódásuk (magnézium-oxid fel se szívódik), meg eltérő a tiszta magnéziumtartalmuk is. Szóval muszáj hozzátenni, hogy mi a konkrét készítmény magnéziumhordó vegyülete, meg hogy mennyi a tiszta magnéziumtartalma.

Én határozottan érzem azt, hogy mostanában (5. hónap) az eddigi magnézium is kevés, görcsölget a vádlim, feszül a hasam. Szerencsére a magnéziumhiány nem egy alattomos dolog, hanem ilyen nyilvánvaló tünetei vannak és könnyen orvosolhatók magnéziumbevitellel. Tehát elég akkor szedni, amikor érzel valami izomfeszülést /fájdalmat. Ezek egyébként még magnéziumos krémekkel is kezelhetők helyileg, mert az azonnal felszívódik ott, ahol kell.

2021. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért lettünk lepontozva?
2021. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nem én voltam. Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 27. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!