Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Leírnátok a menetét?

Leírnátok a menetét?

Figyelt kérdés

Van már egy 21 hós fiam. Vele 7hetesen voltam elsőnek terhességmegállapítason, sztk-ban.

Ott kaptam egy papírt, amivel kellett mennem a védőnőhöz, illetve egy időpontot az ambulanciára 12.heti uh-ra. Annyit tettek hozzá, oda nem kell visszamennem, a védőnő mondja a teendőket.

Elmentem a védőnőhöz, aki kiállította a kiskönyvet és ennyi.

12.heti uh-ra elmentem. Ott adtak új időpontot a 18.hetire (azt hiszem akkor volt a következő, szintén az ambulancián).

Oda is elmentem. Ezután az ambulancia mondta, 30vagy 32.heti uh-van, nem emlékszem pontosan, az ismét sztk.

Megyek az sztkba, ott pedig kapom a leb@szást, hogy miért hagytam ki egy csomó vizsgálatot?

(Igazábol a genetikai 3 megvolt, meg a laborok, semmi több).

Mondtam, mert nekem ezeket a vizsgalatokat mondták.

Ekkor az sztk mutogatott a védőnőre, a védőnő meg szettárta a kezeit, hogy neki ezt honnan kellett volna tudnia?!


A mai napig nem tudom, milyen vizsgálat maradt ki. 36.héten voltam még az sztk-ban, akkor viszgáltak manuálisan először és utoljára. Meg valami kenetet vettek le. 4napig véreztem utána, olyan "aranyos" volt az orvos.


Most úgy tűnik, ismét terhes vagyok. Eddig 2 erős pozitív tesztem van.


Megmondom őszintén, foggalmam sincs, hova menjek. Mert magánorvost nem akarunk, ha ismét az sztk-ba megyek, ott szintén csak ezeket csinálnák szerintem.


2021. jan. 29. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam terhesség megállapítás után kellett mennem védőnőhöz és háziorvoshoz. Ő küldött el vérvételre, pl vércsoport összeférhetőségire.

Kellett mennem 12. Heti uh-ra magánba és a 7. Héten azt mondta a nődoki, hogy a genetikai után telefonáljak, akkor kaptam a terhesgondozási időpontot. Addigra nem jött meg minden eredmény de az nem volt gond. Havonta kell mennem a nőgyógyászhoz, legközelebb 20. Heti uh-ra,és mindig aznap reggel megyek a védőnőhöz, mert elvileg oda kell előbb, egy héten belül, de nekem egyszerűbb egy füst alatt.

2021. jan. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ultrahangból valóban csak ezek a kötelezőek, de sima vizsgálatra havonta kell menni, illetve, ahogy visszarendelnek szükség szerint. Ez az állami rendelésben gyakran különválik, nem is feltétlenül egy helyen van az ultrahanggal. Körzeti sztkban a járóbeteg rendelésre kell bejelentkezni terhesgondozásra, ami nem egyenlő az ultrahanggal. A kiskönyvben látszanak az egyéb szükséges kötelező vizsgálatok és azok időpontjai. 1 háziorvosi, egy fogorvos vizsgálat, 3 laborvizsgálat, 1 cukorterhelés, egy hüvelyváladéktenyésztés, a végén az nst amik szükségesek.


Ha a kiskönyvedet elviszed a háziorvoshoz, ő is kitölti a maga részét és beutalóként szolgál ezekre a vizsgálatokra.

Ezeket mondjuk a védőnőnek is követnie kellene és párhuzamosan visszahívnia téged magához is. Esetleg próbálj meg védőnőt váltani.

2021. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2es!

A kiskönyvben csak a 3 uh és a 3 labor (ebben a cukorterhelés is) van. Ezeken voltam is. Illetve mindegyik után a védőnőnél.

Fogorvosnál pl nem voltam, nem kötelező, nem is hiányolta senki.

A haziorvos kitöltötte a kiskönyvet, de megsem fogadták el a laborban beutalóként.


Nekem ez a havi nődoki vizsgálat maradt ki ezek szerint, ez valóban az sztk-ban lett volna, mig a genetikai uh-k az ambulancián.


Védőnőt nem tudok váltani, fiamnál ennek utana jártam. Regét tudnék írni a beszólásairól, és a tudatlanságárol...

2021. jan. 29. 09:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia kérdező! Ne hagyd hogy lecsesszenek! Teljesen nevetséges, nincs egy kötelező vizsgálat sem, csak ajánlott!

Őszintén, ha nincs panaszod akkor abszolút indokolatlan havonta nőgyógyászhoz járni.

Én a második terhességem alatt összesen 4* mentem nőgyógyászati vizsgalatra, mert az elso gyerekkel mindig csak mentem aztán nem is csinált semmit csak megkérdezte van-e panaszom meg ellenőrizte a mehszajat.

A lényeg a genetikai uh, meg a születés előtt nézzenek rád, de Magyarországon messze túl van lihegve a terhesgondozás.

2021. jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4es!

Totál egyetértek amúgy veled!


Nekem ezek a vizsgálatok pont elegek voltak. Nem gondolom, hogy attól valamivel jobb is lesz, hogy megkérdezik, minden rendben van-e.

Illetve én határozottan ellenzem a manuális vizsgálatokat. Fiamnál 1x csinálták, 4napig menni alig tudtam utána, annyira fájt és véreztem.

2021. jan. 29. 10:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosi és fogászati viziteknek is van rublika a kiskönyvben, valamint NST/CTG kellett volna még, ahogy nézem. Háziorvosnál mellesleg csinálnak ekg-t is. Az a baj, hogy ez valóban a védőnő hanyagsága, mert ha te nem ülsz neki magadtól olvasgatni a kiskönyvet, vagy utána nézni a neten, hogy mi kell, akkor is, neki ezeknek a vizsgálatoknak az eredményeit kérnie és adminisztrálnia kellene. Így ki is derülne, hogy mi maradt ki. A Cukorterhelés megfelelően zajlott legalább? Vettek vért, majd megitatták a löttyöt és leültettek a terhelt vérvételig? Ez azért fontos lenne. Így ki ellenőrizte a vérnyomásod? A terhességi magas vérnyomás sem játék. Rohadtul felelőtlen védőnőd van így. Nem a karját kell tárogatni, hanem a munkáját megfelelően végezni.

Másodszorra inkább vedd a kezedbe az irányítást és nézz utána. Ahova nem adnak külön beutalót, hívd fel őket és kérj időpontot. És nem szabad lespórolni az nst-t. Eszem megáll. Interneten megtalálsz mindent, keress rá az elvégzendő vizsgálatokra.

2021. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nst-n ketszer voltam, csak lemaradt.

38. 39.héten. de ezt is csak onnan tudtam meg hogy kell mennem, mert egy csoportban olvastam.

A cukorterhelés rendben lezajott. Vérnyomást senki nem mért, csak az nst-n.

Ekgm nem volt.


A védőnőröl regényt tudnék írni.

Már az első alkalommal elásta nálam magát, mikor kijelentette, hogy kb halálra ítéltük a fiunkat. Férjemnek volt egy emboliája 28évesen, rá 1 évre lettem terhes. A védőnőm meg kijelentette, hogy nem szabadott volna gyereket vallalnunk, mert az embóliát majd örökli, meg fog halni.

Terhesen kb mindenért kórházba akart fektetni.

Mert hánytam, mert a terhelt cukrom kerek 6 volt, mert az első 12hétben nem híztam... és ez csak pár példa.

Szülés elött kijött házhoz, átépíttette volna kb az egészet, mert nem "gyerekbarát" és pár helyiség nem felel meg a feng shui-nak.

A fiam születése után is rengeteg dologba belekötött.

Kb 2 hónapja abban, hogy a férjem sírkövezik, és a köszömömért nem csinálja meg a mamájának a sírját... még ő sértődött meg...


Szóval gondolhatod. Lecserélni meg nem lehet, ennek utána jártam.


Most olvasgattam, valószínű másik városba fogok járni terhesgondozásra. Az ottani nőgyógyász hátha rendesen tájékoztat.

2021. jan. 29. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!