Leírnátok nekem a lombik program részletes menetét egészen onnantól, hogy elhatároztuk magunkat, hogy ezt a megoldást választjuk?

Figyelt kérdés
Második gyermeket szeretnénk. Már egy éve próbálkozunk. Utolsó ciklusban terhes lettem, de sajnos méhen kivüli terhesség volt. Egy hete volt a műtétem. Érdekel információ akkor is ha az állam támogatja és az a verzió is ha az állam nem támogatja. egyik és másik esetben mik a feltételek? Elég nekem meghoznom a döntés vagy orvosi " beutaló" szükséges? Árak is érdekelnének, hogy mi mennyibe kerül? Mennyi idő telik el a dolgok elejétől a beültetés napjáig? Kérlek osszatok meg velem mindent amit tudtok. Köszönöm!
2015. jún. 23. 02:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy azon múlna, hogy így döntöttetek.


Engem érdekelne, hogy mi vezetett erre a döntésre?

2015. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem államilag finanszírozottra megyek, hanem önköltségesre. Úgyhogy szerintem mégis számít, hogy így döntöttünk.
2015. jún. 23. 16:10
 3/4 Manka68 ***** válasza:

Akkor jól kerestek. :-) Alaphangon fél milla egy lombik, ha több segéd eljárást is alkalmaznak, akár egy millió is lehet. Plussz gyógyszerek, minimum 60ezer, de inkább több. És semmi garancia arra, hogy sikerül. OEP támogatással a magánintézményekben is csak a gyógyszereket kell fizetni (néhány helyen az inszeminációt is), és hogy jogosult vagy-e a támogatásra, az attól függ, orvosilag indokolt-e a beavatkozás. Ha igen, 5 lomgbikot támogat az oep, a többit zsebből kell fizetni.

Ha azért szeretnéd, mert nem kívánod még egyszer átélni a méhenkívüli terhesség gyötrelmeit, sajnos ki kell hogy ábrándítsalak : lombikkal is megvan rá az esély. Simán ki tud kerülni a megtermékenyített embrió a petevezetőbe is. :-(

De megértem, hogy nem akarsz a csodára várni egy év után.


De felelős doki nem fog a te elhatározásod alapján lombik eljárást indítani akár fizetősre mész, akár támogatottra.

Kivizsgálások mindenképpen kellenek. Párodnak spermavizsgálat, neked hormonlabor és átjárhatósági. És ezek még csak az alapok, ha itt minden rendben (előző terhesség semmire sem garancia), akkor is érdemes tovább keresni a baj forrását, mert ismeretlen eredetű meddőségnél a sikeres lombik esélye is csökken. Ha jót akarsz magadnak, a hormonlabort endokrinológussal csináltatod, ez valójában az ő szakterülete, mindenki más csak hellyel-közzel érti.

Ha olyan problémát találnak, ami kizárja hogy bármilyen más módszerrel teherbe ess, akkor ajánlják fel a lombikot. Ha nem találnak kezelhető problémát, inszeminációval kezdenek. Ennek kisebb a hormonterhelése, és jóval olcsóbb. (Kaáliban olyan 60ezer körül volt pár éve, gyógyszerköltség elhanyagolható.)


Hogy időben mennyi, az attól is függ, mennyi idő míg a kivizsgálások meglesznek, plussz a várólista, ami intézménytől és dokitól is függ. Nekünk kb fél év volt. Maga a lombik és az inszem egy-egy ciklus (vagy másfél long protokollnál).


Beutaló nem kell egyik meddőségi központba sem, ahhoz hogy elmenjetek és elindítsátok a dolgokat, elég bejelentkezni.

Minden más a dokitól függ.

2015. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Árakkal nagyjából tisztában vagyok. Azért vagyok biztos benne, hogy önköltséges lesz, mert nincs magyar egészségbiztosításom, mivel nem Magyarországon élünk. Ezzel nagyjából válaszoltam arra a célzásra, hogy ki tudom-e fizetni. De utolsónak köszönöm a részletes választ! Holnap fel hívom a Kaálit és kérek időpontot, hogy mehessek konzultációra ha legközelebb Magyarországon tartózkodunk és okosabb leszek.
2015. jún. 23. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!