Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Túl korai nőgyógyászati...

Túl korai nőgyógyászati vizsgálat tényleg okozhat vetélést?

Figyelt kérdés
Anyósom azt mondta, nehogy a pozitív teszt után elmenjek orvoshoz, mert több olyan nőt ismer, akik 2-3 hetesen (fogantatástól) elmentek vizsgálatra és elvetéltek miatta.
2021. febr. 2. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem okoz vezérlést, csak baromira semmi értelme nincs, mert az orvos nem lát semmit. 2 hét vérzéskimaradást minimum meg kellene várni, addig felesleges...
2021. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vetélést*
2021. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Anyósod hülyeséget beszél.

Akkor a nem kívánt magzatoknál nem kéne abortuszra menni,elég egy nőgyógy vizsgalat...

2021. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván lehet olyan, hogy valaki pont a vizsgálat után kezd vetélni, de ez nem a vizsgálat miatt van. És mivel egyre biztosabban megmarad a terhesség, ahogy halad előre az idő, ennek a véletlen egybeesésnek is kisebb a valószínűsége, ha később mégy orvoshoz. De hamar menni csak akkor kell, ha nálad az pont indokolt. Például ha valakinek progeszteronpótlásra van szüksége, vagy méhen kívüli terhességtől kell nála tartani.
2021. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Volt már hüvelyi ultrahangom de az kíméletesebb volt, mint egy hancúr a férjemmel 😁

Azért kétkedtem én annyira ebben a dologban.

2021. febr. 2. 20:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk lehet, hogy azért gondolja így valaki, mert a vizsgálat után kis vérzés előfordulhat (ami a méhszáj macerálása miatt van). De ez még nem jelent vetélést.
2021. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez marhaság. Az első gyerekemmel túl korán mentem, nem lett semmi baj. Pedig veszélyeztetett terhes voltam. Ha vmi gond van a terhességgel, úgyis elvetél az illető.
2021. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

Az én orvosom sem örül a túl korai vizsgálatnak, azt mondja, és több orvos osztja a véleményét, hogy korai terhességnél az ultrahang sugarak is lehetnek káros hatással a magzatra, így legszivesebben a 7. Hét előtt nem is vizsgálna, vagy ha muszáj, akkor nagyon gyorsan.


Persze, nem kell, hogy káros hatása legyen, de a túl korai vizsgadlatnask amúgy sincs értelme. Hisz max felritkulast lat, szivhang meg nincs, akinek meg pozitív a tesztje, úgyis tud progeszteront adni. Méhen kívüli terhességnel is elég, ha 2 hét kimarado menzesz után megy a nő vizsgálatra.

2021. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8: az UH nem jár semmilyen sugárzással, mivel az ultrahang hanghullám, és eddig semmilyen egészségkárosító hatását nem sikerült kimutatni
2021. febr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van, nem sugarzas. De a hanghullamokra gondoltam. Nincs bizonyítva, de attól még létezik a hipotézis, és teljesen kizárva sincs.
2021. febr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!