Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Most hogyan zajlik a terhesgon...

Most hogyan zajlik a terhesgondozás és a szülés, így hogy "eltörölték" a hálapénzt?

Figyelt kérdés

Ha a terhességemet egy magán dokinál kezdem, nyilván fizetek is neki a szolgáltatásért ami az adott vizsgálat tarifája, tehát nem borítékba adom a pénzt (egyáltalán kezdhetem-e ott?) akkor a kórházba is be fog tudni jönni hozzám? Vagy ott már csak az akkori ügyeletes orvos és szülésznő fogja levezetni a szülést?


Fhu de megbonyolították a dolgot..


2021. febr. 4. 18:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Járhatsz magánba terhesgondozásba. A kórházba is bemehet az orvos, de nem fog, hiszen nem kap érte pénzt. Ha abban a kórházban dolgozik, ahol épp szülni fogsz, és ő éppen dolgozik, akkor szerencséd van és tudsz nála szülni, de csak úgy szabadidejében nem fog bemenni, hiszen nem fog érte pénzt kapni.

De egyébként márciustól tervezik ezt a törvényt, és addig még változhat.

2021. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
22%
Mekkora egy paraszt vagy te első!
2021. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Senki nem tudja még hogy lesz. Én most fogok szülni a következő napokban, most úgy van, hogy még bejöhet az orvos. Márciustól viszont lehet csak szerződéssel - mert hogy az a terv, hogy kölcsönös szerződéssel lehessen választott orvosa a kismamának, amiben aláír a kismama, az orvos és a kórház is. Mivel szabad orvos választás van, valószínűleg valami ilyen végkimenetele lesz a dolognak. És a doki adózni fog ebből a pénzből.


Az én dokim magán úton is rendel, hozzá járok az ő kis külön rendelőjébe, ezt a jövőben is akármikor meg tudnám tenni. A kórházba hogy fél vagy 1 év múlva bejöhetne-e ha nincs beosztva, azt még senki se tudja.

2021. febr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%

Éppen erről beszélgettünk pár napja a feleségemmel.

Nálunk is fogadott orvos volt és (orvosi okokból) programozott császár, de persze ezt az elején még nem tudhattuk.

Szóval, ha most lenne a feleségem terhes, ugyanúgy elmennénk ennek az orvosnak a maszek rendelésére. Elmondanánk az orvosnak, hogy szeretnénk felkérni a szülésre. Ha meg tudja oldani, hogy "véletlenül" pont ő legyen bent, amikor szül a feleségem, vagy (okkal vagy ok nélkül) programozott császár lenne, amit ő csinál meg, akkor a szokásos módon honorálnánk a fáradozását. Mivel nem akarok veszélyes helyzetet, a kórházban semmit se adnánk neki, hanem később, mikor a maszek rendelőjében újra elmegyünk hozzá, akkor adnánk át a pénzt azzal, hogy "vegyük úgy, hogy a mai vizsgálatnak ennyi a díja - és szó sincs hálapénzről". Meg egyébként is a saját maszek rendelőjében csukott ajtó mögött nyilván nem kell tartania semmitől.

Szóval én ezt tenném, de azt nyilván nem tudom, hogy az orvos ebbe belemenne-e.

2021. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Én májusban szülök. Nekem elmondta az orvosom, hogy a kórházak engedhetik és engedik is, hogy a fogadott orvos azt a kismamát végigvigye, akinél már elkezdték a terhesgondozást. (Akármi is lesz a törvény márciustól) Szülésre is nyilván ugyanúgy bemehetnek. Más kérdés, hogy hálapénz hiányában ezt nem teszik. Nekem mázlim van az orvosommal, ő vállalja, akiket elkezdett.
2021. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

"Más kérdés, hogy hálapénz hiányában ezt nem teszik."

De miért "hiányában"? Az én dokim például a saját rendelőjében akármikor elfogadhatja a pénzt és ezt meg is beszéltük, hogy a 6 hetes státuszon szokták a kismamák neki oda adni a gondolt összeget. Akkor is ha a kórházba külön bejön, mint aznap be nem osztott orvos.

Sok orvos nem konkrét összeggel vállalja a szülést, az enyém se. Ő azt mondta, várjuk meg a szülést és a szülés élmény alapján döntsünk, hogy ezt a külön odafigyelést mivel honorálnánk. Mindketten tudjuk, hogy ez hála pénz, de ezt vállalja ő is és mi is.

2021. febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

“ Ő azt mondta, várjuk meg a szülést és a szülés élmény alapján döntsünk, hogy ezt a külön odafigyelést mivel honorálnánk. ”


Igen ez hálapénz. Sokan viszont előre várják. Azt én meg inkább kenőpénznek hívom.

2021. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Ötös vagyok. Attól hogy a rendelőben vagy kávézóban adod oda, még nem fogadhatná el, mert januártól tilos. Nem csak a kórházban tilos adni. Ettől függetlenül én is fogok, csak majd valami ajándékcsonagba rejtem (azt lehet adni), hogy az asszisztensnek se járjon el a szája.
2021. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%

Igen, pont ezért marad meg valószínű a kiskapu. :/

Akkor fog ez az egész teljesen átalakulni, ha a kórház eleve nem engedi majd be az aznap nem dolgozó orvost. Amíg bemehet, átöltözhet és levezetheti a szülést, addig megmarad a hála pénz / szolgáltatás pénz ha ne adj isten még számlázik is róla az orvos.

Siófokon volt talán, hogy egy időre megszüntették az otthonról beugró választott orvosok beengedését szülésre és mi lett belőle? Kapkodott az ügyelet, mert 6 szülés indult be egyszerre. Épp ezért kétlem, hogy megszüntetnék az orvos beengedését.

Ez az egész egy fura helyzet, böki a csőrét egy csomó embernek. Lehet, hogy létrehoznak majd egy törvényt, szabályt, de biztos marad benne kiskapu és lényegi változás nem lesz.

2021. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%

Nem szüntethetik meg az orvos beengedését, mert szabad orvos választás van. Ezen a hálapénz eltörlése sem változtat.


Ahol ilyet tapasztal az ember, ott betegjogi képviselőhöz kell fordulni!

2021. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!