Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Most hogyan zajlik a terhesgon...

Most hogyan zajlik a terhesgondozás és a szülés, így hogy "eltörölték" a hálapénzt?

Figyelt kérdés

Ha a terhességemet egy magán dokinál kezdem, nyilván fizetek is neki a szolgáltatásért ami az adott vizsgálat tarifája, tehát nem borítékba adom a pénzt (egyáltalán kezdhetem-e ott?) akkor a kórházba is be fog tudni jönni hozzám? Vagy ott már csak az akkori ügyeletes orvos és szülésznő fogja levezetni a szülést?


Fhu de megbonyolították a dolgot..


2021. febr. 4. 18:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%
Persze,hogy nem szüntethetik meg.. persze,hogy bemehet az orvos... csak nem fog a munkaidején kívül ingyen dolgozni...
2021. febr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

11-es, persze.

Aki ilyet akar, majd külön honorálja az orvosnak.

És máris ott tartunk, hogy adtunk a sz...nak egy pofont.

2021. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%
Huhh mennyi ügyeletben inditott szülés lesz...
2021. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

3-as!


Ezt írod-"kölcsönös szerződéssel lehessen választott orvosa a kismamának, amiben aláír a kismama, az orvos és a kórház is. Mivel szabad orvos választás van, valószínűleg valami ilyen végkimenetele lesz a dolognak. És a doki adózni fog ebből a pénzből."


.

Ha ez így lesz, akkor ez korrekt és mindenkinek megfelelhet.

2021. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
38%

Miért nem tudtok "ingyen" szülni?

Mitől lesz jobb ha adtok pénzt?

Ha baj van, baj lesz akkor is ha adtok.

Az orvos meg csak a szülés végére kell.

Előbb fogadnék szülésznőt aki kB végig velem van és rám rám néz.

Terhesgondozasra meg lehet járni maganba, hogy alaposabban több ideig nézzek a babát stb és legyen idő át beszélni dolgokat. Amire esetleg egy sztkba nem lenne idő.

De a szülés nem lesz jobb vagy rosszabb azért mert nincs saját doki.

Fogadott orvosnál amugyis nagyobb az esély a császárra és a különböző beavatkozásokra, (oxi, eda stb)

Ami nem mindig a legjobb választás, de így azt hiszed huu mennyit segít a doki.kozben csak ront a helyzeten és nem adja meg a háborítatlan természetes szülés folyamatát. Pláne ha sietteti is a dolgot..

De ti tudjátok.

Ügyeletes és fogadott orvossal is ugyan azon a lyukon fog ki jönni.

2021. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló! Azért a gyakorlatban nem úgy van. Más bánásmódot, nagyobb odafigyelést kap az, akinek van fogadott orvosa.

Pl. amikor múlt héten mentem nst-re, egy másik kismamának is olyan eredménye lett, mint nekem. Nincs orvosa, így hümmögtek egy sort, majd hazaküldték. Ellenben hozzám odahívták a dokimat, aki gyorsan csinált egy ultrahangot is, majd közölte, hogy haza se mehetek, be kell feküdnöm megfigyelésre. Nem azért, mert éppen bent van, és megindítja a szülést, vagy megcsászároz, csak elővigyázatosságból. Valószínűleg végig bent fognak tartani, de egyáltalán nem érzem, hogy gyorsan meg akarnának szüleszteni, hogy ne foglaljam a helyet. Ha beindul a szülés, akkor még majd be fog jönni az orvosom. Vagy ha az eredményeim indokolják a szülés indítást.


Amúgy magánrendelésen lehet adni hálapénzt utólag. Csak a kórházban nem. Szülésznővel ugyanez a helyzet, de az nem változott, hogy legtöbb helyen először orvost kell választani, csak szülésznőt nem lehet.

2021. ápr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
23%
16 milyen szépen leírtad, hogy nem hálapénzről beszélünk, csak a kenőpénz nevezzük így. (Az előbbit ugye valami féle részrehajlásért adjuk előre, az utóbbit pedig utólag, az elégedettségünk jeleként.)
2021. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szerintem pont fordítva: hálapénzt adunk utólag.


(Kenőpénzt pl. a kevésbé jó állapotú autók műszaki vizsgáján szoktak adni, hogy átmenjen.)


Attól függően adok majd az orvosnak, hogy elégedett voltam-e. Az én dokim előre nem is fogad el semmit. Viszont odafigyel rám, neki is érdeke. És amúgy nem csak a pénz, de a hírnév miatt is.

2021. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
18 igen összekevertem, gyorsan írtam és úgy látszik valami stack overfolw volt fejben. Igen arra gondoltam, hogy az kenőpénz, ha előre adok a dokinak, hogy más bánásmódban részesüljek. Hálapénz pedig utólag, ha elégedett voltam.
2021. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%

Miért gondolja azt mindenki, hogy ha nem a kórházban adod, akkor az nem hálapénz és nem büntethető?

Januártól benne van a btkgban. A hálapénz elfogadása és adása is büntetendő.

2021. ápr. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!