Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nőgyógyász nem tölti ki a...

Nőgyógyász nem tölti ki a kiskönyvet?

Figyelt kérdés
12 heti genetikai ultrahangon voltam sztk-s orvosnál, és utóbb vettem észre hogy a varandos konyvemben semmit nem toltott ki, csak egy alairt vizsgalati leletet kaptam. Akkor a könyvet nem is kell kitölteni?

2021. febr. 19. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De, de az SZTK-s orvosok nem nagyon szokták ezzel strapálni magukat.
2021. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A saját orvosod meg a védőnő tölti a kiskönyvet. Genetikai vizsgálaton nem írnak bele semmit
2021. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
2es nem a védőnő kötelessége beírni az eredményeket. Ő csak a nála történt méréseket kell hogy beírja
2021. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
nekem mindent a védőnő írogatott be, a leletek alapján. Nyilván ki kell tölteni, de érthető, hogy az orvos nem fogja ezzel pepecselni az időt, ha még ezren várnak rá az aznapi rendelésen.
2021. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

4es persze a védőnő meg ráér megcsinálni az orvos feladatait IS, persze 0 plusz juttatásért igaz? Mert ő annyira ráér.


És a dokik sírnak a kevés fizetés miatt mikor a fele munkájukat el se végzik.

2021. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az sztk orvos asszisztense írta be a kiskonyvbe az eredményt, doki írta alá, és ő pecsételte le.

Ez volt több mint egy éve, Nyíregyházán.

Március elején megyek a 2.-ik terhességemmel majd genetikara, kiváncsi vagyok, hogy ugyanígy lesz-e.

A védőnő átnézte mindig a kis könyvemet, hogy minden oke e, beírta a szokásos dolgokat, és a magandoki is kitöltötte mindig rendesen, amit neki kellett😊

2021. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magánban is csak annyit írt az orvos a 12. héten, hogy "lásd lelet".
2021. febr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: nézd, a dokinak szerintem mindegy lenne, hogy mivel tölti ki a rendelési idejét, így is, úgy is ugyanannyi időt dekkol az sztk-ban, de szerintem annak a 40 nőnek, aki még utánam várja, hogy sorra kerüljön, tökre nem mindegy. És igen, a védőnőnek - szerencsére! - sokkal több ideje van egy-egy kismamára. A körzetben van összesen heti 20 óra nőgyógyászati rendelés, mellette meg 4 full time védőnő, csak a mi városunkban, de szerintem a környező kisebb településeken is vannak. Ahányszor csak megyek, kb. másfél órát töltök a védőnőnél, mindent apróra kikérdez, amúgy is rögzít minden leletet a saját számítógépes rendszerében, igazán nem ügy neki, hogy beikszelje, beírja a már rendelkezésre álló adatokat. Én személy szerint örülök, hogy mind a hárman (doki, védőnő és én), úgy látjuk, hogy jó, ha nem a többi nőgyógyászra várakozó nővel cseszünk ki.
2021. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosom kitöltött mindent, majd amikor mentem a védőnőhöz és írta volna a leletek alapján a dolgokat a kiskönyvbe, meglepődött, hogy az orvosom elvégezte az ő feladatát. Ezt így mondta szószerint.
2021. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mursi ***** válasza:
0%
ellát és dokumentál, ez az orvos dolga, mivel veszed rá, hogy íródeákként működjön, hogyan bünteted, ha ezt nem teszi? és még egy kérdés: ha irogatással tölti az idejét és ezért évente mondjuk 2 nő hal meg ellátatlanság miatt, mert egyszerűen nem jut rájuk idő, akkor mit szólsz? és mondjuk az egyik a családtagod? kiváncsi lennék, hogy fel lennél háborodva, ha 2 órát csúszna az ellátásod, mert az orvos kitölt mindent? egyébként mond már meg, hogy érettségi után azért kell tanulni/dolgozni kb.13 évet, hogy a terhesgondozási könyvet, adóigazolást, csok-os papírokat, apasági igazolást, táppénz/útipapírt, rizikóbesorolást, beutalókat és tudom én még mit töltögessen az embert vagy megengeded neki, hogy a hivatását gyakorolja? mert ugye te vagy a főnök, havi 7 ezerért, ez nem vitás... kiváncsi vagyok, ha egy orvos felszáll egy bkv buszra 9 ezres bérlettel, akkor megmondhatja-e, hol álljon meg a járat??????????????
2021. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!