Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnő kérdés? Hogy megy ez?

Védőnő kérdés? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

5+2 babás vagyok, anyukámékhoz vagyok bejelentve még, de a párommal már több mint 1 éve élünk együtt. Be kell ide jelentkeznem, vagy elég az ideiglenes lakcím?

Amúgy 10 km van a két község között, ahol anyukámék háza van, az még Budapest vége, ahol meg a párommal élünk az már vidék végülis, Szigetszentmiklós.

Ilyenkor mikor jön először a védőnő? Azt hallottam, hogy a terhesség elején jön valamikor? Tudnátok nekem segíteni, hogy hogy folyik ez? :) Köszönöm!!



2012. máj. 4. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyermeked az állandó lakcímedet fogja kapni születésnél.

A tartózkodási címedet csak a védőnő fogja kérni/figyelni, mert ő oda megy.

Minden területnek van kirendelt védőnője (érdemes eziránt a városhoz tartozó SZTK-ban érdeklődni). Tehát, ha elköltöztök akár 2 utcával arrébb, akkor már lehet, hogy új védőnőd lesz.

A kórházban is azt a címet kérik el, ahová a gyermeket hazaviszed!!!

Senkit nem érdekel, hogy hova vagy bejelentve, ha nem ott tartózkodsz egyébként.

Nálunk a terhesség elején a kismama keresi fel a védőnőt. A védőnők (legalábbis én ahánnyal dolgoztam együtt) sosem tudták, hogy van új kismama.. az orvosok/kórházak nem közlik.

2012. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nem számít, hogy hova vagy bejelentkezve, mert oda fog menni, ahol éppen élsz, ahova a babát fogod szülni. Én is anyumékhoz vagyok bejelentve de a páromnál lakom. Lassan 2 hete voltam védőnőnél, és ő mondta, hogy az számít hol élsz most, nem kell róla papír.

Eleinte te fogsz menni, védőnői gondozásra, ő már csak akkor jön ha megvan a baba.

Sztem még korán van a védőnőhöz, olyan 8. hét körül már mehetsz.

10 hkm

2012. máj. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az állandó lakcím a lényeg.A védőnőhöz neked kell menni először kiskönyvért.Ha voltál dokinál akkor ő kellett hogy adjon egy papírt amivel el kell menned a védőnőhöz.És 5+2-n nem korai a védőnő.
2012. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tartózkodási/ideiglenes lakcímed a döntő. Az alapján tartozol majd egy adott védőnőhöz, akinek az a körzete. Felhívod, és ő majd megmondja mikor menj először hozzá. A terhesség alatt min.3-szor el kell menned hozzá: megméreget, esetleg vizeletet vizsgál (bár szerintem ez már ritka), beszélget veled az épp aktuális trimeszterről, te is kérdezel stb. Valamikor a terhesség vége felé elmegy meglátogatni téged, titeket a lakásra (a tartózkodási helyetekre), ahová majd hazaviszed a gyereket a kórházból - megnézi a körülményeket.

Szülés utáni 1-2 nap neked kell értesítened őt a kórházból, hogy megvan a baba és készülhet, - mert ő is és a gyerekdokid is pár napon belül (ha nem aznap vagy másnap) meglátogat benneteket miután hazajöttetek a kórházból.

Utána a védőnő kéthetente, majd később havonta jön hozzátok. A gyerekorvos pedig már nem, csak majd hozzá kell menni kb. havonta a rendelőbe.

2012. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem az állandó lakcím a lényeg, hanem a tartózkodási hely.


És 5+2 hetesen még korai, nem is mehetsz, hiszen ilyenkor szívhang sincs, a védőnő is csak akkor fogad ha már van szívhang.

Én 10 hetesen mentem, nem érdemes sietni vele, nem vagy elkésve semmiről, ráadásul ha ne adj Isten nem marad meg a baba, akkor megkíméled magad a fájó emlékektől, a védőnőt pedig a felesleges papírmunkáról.

Vannak körzetek, ahol 10. hét előtt nem is fogadják pont emiatt a kismamákat.

2012. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ideiglenes lakcímem a bejelentett mellett. Viszont életvitelszerűen albérletben élek, itt nálam azt nézték hol élek albérletben nem azt, hova vagyok bejelentve.
2012. máj. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Így van, ahogy utolsó is mondja: tehát, ha albérletben élsz és oda viszed haza a babát és ott fogtok élni, akkor AZ számít!

(Nekem is van állandó, és van ideiglenes lakcímem, ami az igazolványban szerepel - mégis egy 3. címen élek, ahol a babát is nevelem és nálam is EZ számított.)

2012. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem is kell bejelentkeznem ide, ahol élünk? :)

Elég, ha csak bemegyek a Szigetszentmiklósi SZTK-ba, felkeresek egy védőnőt, akihez tartozunk? :)

köszönöm szépen a sok sok segítséget és választ! :)

Persze, most 6 hetesen megyek dokihoz, és a 9-10. hét körül tervezem a védőnőt :))

2012. máj. 5. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!