Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Leírná valaki nekem RÉSZLETESE...

Leírná valaki nekem RÉSZLETESEN a terhesgondozás menetét akkor, ha mindent állami finanszírozásban veszek igénybe?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban tisztában vagyok a menetével, inkább arra lennék kíváncsi, hogy mi az, amit a védőnő, mi az, amit a háziorvos, mi az, amit az orvos/kórházi terhesgondozó csinál, melyiknél hányszor kell megjelenni és mikor.


Nálunk a terhességmegállapítás a szakrendelésen történik. Ott megcsinálják a rizikóbesorolást, kiadják az első trimeszteri laborbeutalókat.

Ezt követően el kell menni a területileg illetékes védőnőhöz, aki kiadja a kiskönyvet.


- Mit csinál még a területileg illetékes védőnő? Hozzá kell még utána menni, vagy ha a kórházban van külön terhesgondozás, akkor utána már csak oda? (Oda elvileg 15, 25, 36 hetesen kell menni, plusz a kórházban történnek a kötelező ultrahangok -12, 20, 30 hetes)

- Kell-e háziorvoshoz menni? Mikor? Ő mit csinál? Csak lepecsételi a kiskönyv megfelelő részeit, hogy a kiskönyv a későbbiekben beutalóként szolgáljon a 2-3. trimeszteri laborra?

- A fogászat csak javasolt, vagy kötelező? Oda nem kell beutaló, csak megyek, ahová szeretnék?

- Az EKG-t a háziorvos csinálja, vagy ad rá beutalót? Kötelező egyáltalán?


2021. márc. 31. 13:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát ha megkapod a kiskönyvet abba kB minden le van írva.

Most covid alatt nem tudom hogy lesz, nekem is újdonság lesz ez a menet, de fiammal anno havonta egyszer kellett a védőnőhöz mennem. Haskörfogatot mért, szívverést a babának nézte, nekem vérnyomás, kicsit beszélgettünk, van e kérdésem stb.

Szülés előtt egyszer eljött házhoz megnézte van-e áram meg meleg íz aztán ment is. Szülés után is egyszer eljött, itt csinálta meg az első havi státuszt.


Terhesgondozás nekem havi egyszer volt, bár magánban, szerintem sztk alapon ugyanígy megy.


Háziorvoshoz az elején mentem egyszer, csinált egy ekgt meg lepecsételte a belgyógyászatilag minden rendben van részt, illetve a vérvételi beutalokat tőle kaptam minden trimeszterben. Nem pecsételt a kiskonyvbe a többi részhez hanem külön papíron kaptam a beutalót.


Fogászat csak javasolt de ajánlott ugyanis ha valami gyulladás történik útközben az rendkívül káros a magzatra is, illetve jobb gyorsba letudni szerintem. Nekem 2 fogamat is kihúzták, nem volt gond, nem is fájt szerencsére illetve nem kellett izgulnom hogy szülés előtti nap kezd el fájni mint állat pl.


Ekgt akkor csinálja háziorvos ha pl mellé kardiológus, amúgy ad beutalót

2021. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mennyire leszek részletes, főleg emlékezetből írok le mindent.

Ugye először otthon tesztelsz egy pozitívat. Ezután mész a nőgyógyászhoz. Én 5 hetesen mentem nődokihoz. Végzett egy alap nőgyógyászati vizsgálatot és hüvelyi ultrahangot. De van olyan, hogy nem a nőgyógyász csinálja az ultrahangot, olyankor pluszba fel kell keresni a szakorvost. Ekkor a doki még adott egy újabb időpontot, amikor vissza kellett mennem hozzá.

Ezután következett a védőnő, aki odaadta a terhességi kiskönyvet. Én ezután felkerestem a háziorvosomat is.

Ezután mentem laborba, fogorvoshoz. 11 hetes voltam, mikor sor került a genetikai vizsgálatra. Ez ingyenes, de én még pluszba elmentem kombinált genetikaira is, ez már fizetős volt. Ezután újra elmentem a nőgyógyászomhoz az eredményekkel. Az első trimeszter végén mentem belgyógyászatra. Itt egy rutinvizsgálatot csináltak, beszéltük hogy volt-e bármilyen belgyógyászati betegségem korábban, ekg, vérnyomásmérés történt. Az eredményeket szintén vittem a nőgyógyásznak.

A második trimeszterben már csak havi 1x mentem védőnőhöz. Ilyenkor vérnyomásmérés, haskörfogat, testsúly, vizeletvizsgálat volt. A 18 héten volt újabb ultrahangvizsgálat, a 24. héten pedig cukorterheléses vizsgálat. Illetve volt még egy labor.

A harmadik trimeszterben már kéthetente mentem védőnőhöz. A 30. héten volt egy újabb ultrahang, plusz labor és nőgyógyászati vizsgálat.


A háziorvos azért is kell, hogy esetlegesen kiírjon táppénzre. Kötelező a fogászat, de oda mész ahová akarsz. Az ekg köelező és a belgyógyászaton csinálják beutalóval.

2021. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Azokra válaszolok csak, amiket biztosan tudok (terhesgondozásra magánban járok)

A védőnőhöz a terhesgondozástól függetlenül kell menni. Most a covid alatt - nálunk legalábbis - elég ritkán, én a 9. héten találkoztam vele, a 21.-en és legközelebb valamikor a 30. hét után fogok. Vaálaszol mindenféle kérdéseidre, mér vérnyomást, nekem legutóbb a baba szívhangját is nézte, vizeletet néz. Őszintén én sok hasznát nem látom, de azlrt jó, hogy őt is lehet kérdezni, ha van valami.

A háziorvoshoz egyszer mész az elején, van eyg rész a kiskönyben, amit ő tölt ki. Nekem addigra megvoltak az első trimeszteres laboreredmények (magánban csináltattam), azokra is ránézett, de sok dolog ezen kívül nem történt.

A fogászat elvileg kötelező, gyakorlatban több olyant ismerek, aki nem volt. Beutaló nem kell, ugyanúgy kérsz időpontot, mintha egy tömésre mennél. Én nem is annál a fogorvosnál voltam, akihez egyébként járok, mert mikor volt időm menni, ő épp nem rendelt. Egy 5 perces dolog, megnézi, hogy rendben vannak-e a fogaid, nekem leszedte a fogkövet, ő is írt 2 sort a kiskönyvbe és ennyi.

EKG-t nekem nem csinált senki, tesómnak a háziorvos. A védőnő most 21 hetesen kérdezte meg, hogy volt-e, mondtam, hogy nem, nem firtatta.


Anennyire tudom, a "nagy" uh-k a kötelezők az egész terhesség alatt, minden más csak opcionális. Nem kötelez senki arra, hogy fogászatra menj például.

2021. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hmm...

Elvileg 28. hétig 4 hetente, 35. hétig 3 hetente, 36. hét után hetente kellene védőnőhöz menni.

Azaz pl. 8-12-16-20-24-28-31-34-36-38 hetesen. Emellett még el kell menni a háziorvoshoz a terhesség elején, meg minden egyes beutalóért, az mondjuk 3 alkalom (mondjuk 10-20-35 hetesen). Plusz el kell menni az UH vizsgálatokra (megállapítás, 12-20-30, esetleg 36 hetes UH), plusz még a szülész-nőgyógyászhoz is kb. olyan sűrűn, mint a védőnőhöz, plusz a fogászat, plusz a 35-37. héttől hetente még NST.

Ez most komoly?:D És akkor van olyan hét, hogy mondjuk elmész 12 hetes UH-ra, aztán elmész a nőgyógyászhoz, aki megnézi, értelmezi, aztán még elmész a védőnőhöz is?

2021. márc. 31. 13:55
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem volt hogy ilyen sűrűn jöttek a dolgok. De én nem bántam, az volt a fontos hogy kapjak információkat a babáról, hogy minden rendben van-e.
2021. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én pontosan így vagyok.

Magánorvosom megállapította a terhességet. Mentem a védőnőhoz aki felvett a rendszerbe.

Aztán házi orvos, nekem ő csinálta az ekgt, vérnyomás, stb majd adott beutalot a laborba.

Elmentem a laborba, vérvétel, vizelet. Aztán a 12 hetes genetikai ultrahangra egy magán intézetbe mert én fizetős kombinált tesztet is csináltam.

Majd mikor megjött a vérvétel eredményem és a genetikai ultrahang is a 16.héten kellett mennem a nőgyógyászomhoz. Megnézte az eredményeket aztán mondta hogy majd csak a 24. Héten menjek hozzá a legközelebb ha megvan a terhelésses cukor.

Ezután elmentem a védőnőhoz. Aki szintén megnézte az eredményeket. Plusz haskörfogat, vizelet stb

Utana 18 hetesen mentem genetikára és majd most 2 hét múlva 22 hetesen megyek a háziorvoshoz beutaloert a terheléses cukorra.

Aztán ha megvan az a vérvétel is utána kell mennem legközelebb a védőnőhoz és a nőgyógyászomhoz

Eddig itt tartok

2021. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

8. héten állapította meg a nőgyógyász a terhességet.

9. héten voltam védőnénél és laborban

11. héten háziorvos, fogászat (úgy tudom, a hézorvos sokszor előre lepecsételi a laboros részt a kiskönyvben, és akkor elég egyszer menni hozzá)

12. hét uh. A nőgyógyászom azt mondta, nem ragaszkodik ahhoz, hoyg ő is megnézzen azon a héten, mikor amúgyis megyek uh-ra.

14. hét terhesgondozás, azért mentem ilyen hamar, mert kellett a babaváróhoz egy papír, így megspóroltam egy plusz utat a bankba

19. hét uh, itt megintcsak nem mentem a sima nőgyógyászhoz

21. hét védőnő

23. héten megyek megint terhesgondozásra, és ahogy írtam, védőnőhöz majd jó 2 hónap múlva legközelebb

2021. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nos, a mostani kovid helyzetnél nem tudom mi van, de a tavalyinál kétszer voltam védőnőnél és a 36. hétig orvosnál sem többször.(Ennek ellenére simán kiadták az igazolást.)


Hivatalosan amúgy négyszer kell találkozni a védőnővel és kb ugyanennyiszer az orvossal, plusz uhk. Engem még a kovid helyzet előtt 16. héten a 26. hétre rendeltek vissza orvoshoz, sztk alapon nincs havi találka ha nem indokolt.


Amúgy semmi a világon nem kötelező, az egyszeri anyasági támogatást kötik ezekhez a vizsgálatokhoz, de ennyi. (Persze ez a saját érdeketek, szóval menj azért el!)

2021. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ennél részletesebben hogy írjuk le? :D te mindent is leírtál konkrétan.
2021. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Azért nem minden papír külön kör. Nekem pl. a nőgyógyász adta ki a laborbeutalókat a terhesgondozáskor, és ha mondjuk a 20. héten voltam nála, akkor úgy adta oda, hogy majd a 24. héten csináltassam meg. A védőnővel meg többnyire jól elvagyunk e-mailben, elküldöm neki az új leleteimet, meg ha valami kérdésem van. 29. héten vagyok, és eddig összesen 3x jártam nála. A háziorvosnál 2x voltam, egy alkalommal a védőnő megismételtette a labort, mert a vizelet eredmények nem tetszettek neki, úgyhogy bekopogtam a szomszéd szobában lévő háziorvoshoz beutalóért, a másik alkalom pedig az EKG volt. Plusz egy csomó papírt lehet online is intézni, pl. a laborba nem megyek vissza az eredményért, hanem csak letöltöm az eeszt-ről. Ja, és ha mindent sztk alapon csinál az ember, jó esély van az összefutásokra, mert a dokik több helyen is dolgoznak. Én pl. Dabasra járok terhesgondozásra, de a 2. genetikai uh-ra az Ady-ba mentem, és az uh-n pont bent volt az orvosom is. De ha nem lett volna, akkor sem mentem volna csak úgy külön a lelet értelmezése miatt két terhesgondozás között, ha a szonográfus nem lát semmi gyanúsat, akkor fölösleges. Mivel veszélyeztetett vagyok, így is épp eleget jártam hozzá.


5. hét: -1. vizsgálat (csak petezsák, de egy korábbi vetélés miatt amúgy is épp mentem volna kontrollra)

7. hét: megállapítás + adott kiskönyvet, laborbeutalókat, elmentem védőnőhöz

9. hét: labor, fogorvos (egyébként is mentem volna, több körös gyökérkezelés volt)

10. hét: kontroll uh + adott beutalót 1. genetikai uh-ra

14. hét: 1.gen.uh + adtak időpontot a másodikra + kombinált tesztes vérvétel

15. hét: terhesgondozás uh-val, megnézte a gen.uh-t, adott beutalót genetikai tanácsadásra

16. hét: védőnő + háziorvostól laborbeutaló + labor (cukorterheléssel)

17. hét: proktológiai vizsgálatra kellett mennem (magánban, mert a körzetes ellátás a covid miatt nem működött)

18. hét: genetikai tanácsadás

20. hét: 2.gen.uh

21. hét: védőnő + a háziorvosnál EKG + terhesgondozás, ahol megnézte a genetikai eredményeit, de emlékezett is rá, hogy előző héten ott volt az uh-nál + adott laborbeutalót

24. hét: labor

25. hét: terhesgondozás uh-val

29. hét: megyek a háziorvoshoz covid-oltásra

30. hét: terhesgondozásra van időpontom, és talán elmegyek a védőnőhöz is

2021. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!