Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akinek kisebbre mérték a 12....

Akinek kisebbre mérték a 12. Heti genetikai uh-n a babát mennyivel volt kisebb? Később behozta a “lemaradást”?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Mihez képest kisebb? A menzesz alapján számított korhoz képest, vagy a korábbi UH vizsgálatokhoz képest?

Volt bármi eltérés a méretén kívül?

2021. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A mensi alapján számított korra értettem :)
2021. ápr. 8. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
4 nappal volt kissebb. Arra már nem emlékszem hogy be hozta e a lemaradást. De 40+5re szültem és elég nagy baba volt 3660 gramm. Ha ettől nagyobb lett volna tuti nem tudom meg szülni
2021. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem a menzesz alapján számított kor a döntő, hanem az UH alapján mért. 12. hétig egyformán fejlődnek a magzatok, ha kisebb, akkor (ritka kivételektől eltekintve, melyek általában kromoszómarendellenességek) egyszerűen fiatalabb a terhesség. Ha a menzesz alapján számított és a 12 hetes UH alapján számított terminus között több, mint egy hét az eltérés, korrigálni kell az UH alapján.

Szóval nem kell semmit behoznia, nem kisebb, hanem egyszerűen fiatalabb, mint a menzesz alapján gondolnánk (előbb volt ovuláció).

2021. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1 héttel volt kisebb. És a megállapításakor is. Magyarán 1 héttel később fogant. Amit sejtettem is mivel a párom munkája miatt tudtam mikor voltunk együtt.
2021. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez így nem teljesen igaz, hogy a magzatok napra-miliméterre pontosan fejlődnek a 12. hétig.


A miénket a menstruáció szerinti 12. héten 4 nappal nagyobbnak mérték, pedig biztos, hogy nem fogant 4 nappal hamarabb, mert olyan sz*r hónapunk volt, hogy napra pontosan meg tudom mondani, mikor voltunk együtt :D

2021. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 "Ez így nem teljesen igaz, hogy a magzatok napra-miliméterre pontosan fejlődnek a 12. hétig."


Így van, arról van csak szó, hogy átlagosan az uh alapján kiszámított kor pontosabb, mint a szokásosan használt számítás, amikor az utolsó menstruációból számolnak. Nekem 24 napos a ciklusom, de a nőgyógyászok 28 napos ciklussal számolnak akkor is, ha megmondod, hogy a tied nem annyi. Aztán láss csodát, az UH alapján kijött, hogy 4 nappal nagyobb.

2021. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem menses alapján május 2 lett volna a kiírt dátum, de a 12. heti kombinált teszten mért adatok alapján ezt a doktor úr május 13-ra módosította, tehát akkor kb. 2 héttel mérték kisebbnek. Na, most ott tartunk, hogy a legfrissebb vizsgálatok alapján a dokim szerint áprilisi baba lesz. :)
2021. ápr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!