Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 12. heti genetikai uh és...

A 12. heti genetikai uh és kombinált teszt mellett fontos még elmenni genetikai tanácsadásra, pontosan mi történik a genetikai tanácsadáson, ami a 12. hetin nem?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok és most lesz az első genetikai uh és lesz genetikai vérvétel. Gondolom ez a kombinált teszt lesz, mert 12ezer ft-ba kerül. Viszont adtak beutalót sztk-ban genetikai tanácsadásra, de ilyen tanácsadás nincs a 12. hetin? Miből áll a genetikai tanácsadás?

2021. ápr. 12. 16:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én ezt értem, csak ennek így nincs értelme.

Ha úgy is elmész Prenára, akkor felesleges a kombinált tesztért fizetni, mert a Prena sokkal megbízhatóbb.

Tehát most kifizettél 12 ezret a kombira, aztán kifizetsz minimum 75-öt a prenára (ha a legkisebb, csak down-ra szűrős verziót kéred), szóval 12 ezer forint feleslegesen kuka.


Az amniocentesist pedig 37 év felett kérheted, de nyilván a vetélési kockázat miatt megfontolandó. Ha minden ok lenne az UH-on, én sem kérném, hanem elmennék prena tesztre.


De azt sem árt tudni, hogy ezek (a prena is) csak szűrőtesztek. Ha valamelyik pozitív, meg kell erősíteni amniocentesissel, csak szűrőteszt eredménye alapján nem lehet terhességmegszakítást kérni.

Szóval időben is úgy érdemes kalkulálni, hogy ha gáz van, még arra is legyen idő.

2021. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én ehelyett az egész hercehurca helyett tavaly egész egyszerűen Panoráma tesztet csináltattam. A kombináltnak sok értelme nincs, mert a korod úgyis lehúzza, amniot pedig ok nélkül én biztosan nem kockáztatnék. Persze más árfekvésű, mint egy kombinált, de jóval többet is ér.
2021. ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: A Prena kb. ugyanaz, mint a Panoráma. (Meg a veracity, a verifi, a nifty, a trisomy...).
2021. ápr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13-as.Tisztában vagyok vele. Ezért írtam, hogy én kihagytam a kombinált, tanácsadás stb. köröket, és egyszerűen megcsináltattam egy genetikai tesztet. Most, hogy ez Prena, Panoráma vagy más, az egyéni döntés. 12. vagyok.
2021. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Csak azért gondoltam, hogy leírom, mert a kérdező írta, hogy majd megy Prenára. Gondoltam megemlítem, hogy igazából hasonló a kettő.
2021. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én 38 évesen is verifit csináltattam, kombináltat feleslegesnek tartottam pont a korom miatt úgy is vacak lett volna, 41 évesen is ott sajnos ki is jött a down és kellett a biobszia, de hogy konkrét betegséget néztek kedden szúrtak pénteken kezemben volt a papír 13 hetesen
2021. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Akkor ne kérjem a kombináltat? Az orvos nagyon mondta hogy nem biztos, hogy magas kockázat lesz a korom miatt, de szerintem a korom lehúzza.Prenából az alapot csinálnám. A többi iszonyú drága.
2021. ápr. 12. 21:22
 18/19 anonim ***** válasza:

Engem nem nyugtatna meg a kombinált ezért nem is csináltattam főleg hogya verifit mindenféleképpen megcsináltattam volna.

16 voltam

2021. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem kértem a kombináltat. Uh rendben volt,vde elmegyek Prena tesztre pénteken.
2021. ápr. 13. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!