Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ki oltaná be magát terhesen...

Ki oltaná be magát terhesen és miért?

Figyelt kérdés
dilemmázok, hogy mit tegyek, alapbetegségem az asztma, így elgondolkodtat.
2021. máj. 1. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Én beoltattam magam 31 hetesen. Nekem több alapbetegségem is van, tüdőmmel is vannak gondok.

Egyre több kismama kerül gépre, koraszülés stb., én ezt elszeretném kerülni.

Illetve párom most iskolában dolgozik, onnan haza tudja hozni és ősszel költözünk külföldre. Ki tudja milyen emberekkel találkozunk, honnan jöttek stb

Én örülök hogy megkaptam az oltást.

2021. máj. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

El tudok képzelni néhány lehetőséget:

1. Akinek szerények a szellemi képességei

2. Akinek túlságosan is átmosták már az agyát

3. Aki utálja magát, és születendő gyermekét

4. Ezeknek a keveréke


Akárhonnan is nézem, már az se teljesen százas, aki kiteszi magát egy ember kísérletnek.Hát még a meg sem született gyermekét...

2021. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Miután nem szeretném, hogy a gyerekem Anya nélkül nőjjön fel, a férjem pedig egyedül nevelje a gyerekünket, ezért én egy percig nem gondolkoznék és beoltatnám magam.

Csak a fotel virológusok hiszik, hogy ember kísérlet..

Szerencsés az, akinek a környezetében nincs olyan család aki az egyébként egészséges terhes feleségét veszítette el a covid miatt.

Én nem vagyok ilyen szerencsés, több családot is ismerek. 30 év körüli nők volt a terhességük utolsó harmadában.

2021. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Beoltattam magam 17 hetesen.

1.Azért, hogy a születendő gyermekem már antitestekkel szülessen ez ellen a vírus ellen.

2. Azért, mert nem szerény a szellemi képességem.

3. Szerencsére nekem nem mosta át a média az agyam, hanem orvosoktól, külföldi tanulmányokból tájékozódtam.


Semelyik vakcina nem jön létre úgy, hogy ismertek legyenek a hosszú távú hatásai. Mindenki itt vergődik, de a kötelező oltásokat meg beadatja szó nélkül a gyereknek. Pedig azoknak is vannak mellékhatásai, azok is voltak új vakcinák. De ettől elvárjuk, hogy egyből minden információ rendelkezésre álljon, meg összeesküvés elméleteket gyártanak hozzá... Nevetséges

2021. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

#4 Természetesen azokat is fél év alatt kifejlesztették és el is kezdték az alkalmazásukat... ja,nem.

Ezeknél a vakcináknál még csak azt sem tudják, hogy meddig véd. És mennyire véd egyáltalán, ha véd. Csak a gyártók (az érdekeltek) által lefolytatott vizsgálatok vannak, amiket valaki vagy el hisz, vagy nem.

Amíg a "szakemberek" azt sem tudják megmondani, hogy veszélyes-e a ráoltás, vagy sem, addig nekem ne mondja senki sem, hogy ez nem egy emberkísérlet.

2021. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Ötös, az összes vakcinát élesben, önkénteseken próbálták és próbálják ki, és nem figyelik őket hatvan évig. Ez vonatkozik a gyerekkori oltásokra is, azok közül is van pár forgalomban (sőt kötelező), amik után az első generáció még csak most nő fel... Érdekes módon nem izgul senki a termékenységük miatt.


Továbbmegyek, egy veszettség vagy tetanusz elleni oltást bármikor belecsapnak az emberbe, és a kutya nem tudja megmondani, hogy annak van-e hatása a terhesre.


Sokan abban a téveszmében fetrengenek, hogy a "normális" rendben kifejlesztett gyógyszer vagy vakcina harmincéves hatásait is pontosan ismerjük... De nem, ott a tíz évben is csak a bürokrácia a sok. A nagyon ritka (egy az egymillióból) vagy extrém késői (20 év múlva) mellékhatások ott is későn fognak kijönni. Lásd algopyrin, fogamzásgátlók, paracetamol, stb súlyos mellékhatásai. A kockázat/haszon arányt kell nézni.


Amúgy beoltattam magam, ha terhes lennék a második trimesztertől vállalnám.

2021. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Természetesen ugyanúgy oltatnék terhesen is, mint ahogy nem terhesen is oltattam.
2021. máj. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Beoltattam magam terhesen. Azért, mert szerintem a betegség kockázata fényévekkel nagyobb, a babára nézve is meg rám nézve is, mint az oltásé.
2021. máj. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mennyire bírom ezt a rövid idő alatt kifejlesztett maszlagot.

A gyermekbénulás elleni védőoltást is "gyorsan" fejlesztették ki és ráadásul Magyarország az elsők között volt, ahol alkalmazták.

2021. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez egy elég nehéz kérdés, legalábbis nekem az. Mert igenis zavar, hogy rövid alatt jött ki az oltás, és a kommunikáció is érdekes volt a témában - január/február kismamákat nem oltunk, márciustól oltunk. Hát ember legyen a talpán... Nincs alapbetegségem, nem dolgozom rizikós helyen, és nagyon sokan be vannak oltva körülöttem (munkahelyen és családban is). Nekem a házi orvosom nem ajánlotta. Azért ez is érdekes. Ezektől függetlenül nem zárom ki teljesen az oltás lehetőségét, de mindenféleképpen megvárom vele a 3. trimesztert. Meglátjuk...
2021. máj. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!