Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ki hogyan viselte a terheségge...

Ki hogyan viselte a terheséggel kapcsolatos vizsgálatokat? Volt benne nagyon kellemetlen? Vagy fájdalmas?

Figyelt kérdés
Én nekem az első babám lesz, és kicsit félek nem tudom mire kell számítani.
2020. nov. 24. 21:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem volt. Ultrahang nem fáj, vérvétel kibírható, méhszáj vizsgálat csak a 37. héten volt nekem, de az sem volt vészes.
2020. nov. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Semmi igazán rossz élményem nem volt. Egyszer 31 hetesen magas vérnyomással bekerültem a kórházba. Sajnos a dokim nem volt bent, az ügyeletes orvos pedig manuális méhszàj vizsgálatot végzett (az én dokim soha nem csinált ilyet, mindig hüvelyi uh-val nézte a méhszáj állapotát).. na az elég kellemetlen volt. De igazán rossz élményem nem volt.
2020. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Az első pár uh hüvelyi volt. Nem volt fájdalmas egyáltalán, csak mégis a lábad között "matatnak".

Nekem a legkellemetlenebb vizsgálat a cukorterhelés volt. Borzalmas volt az íze, rosszul is éreztem magam tőle. Fájdalmasnak nem mondanék egy vizsgálatot sem. Méhszájat csak akkor néztek mikor sokat keményedtem, aki panaszmentes nála lehet nem is nézik (orvosfüggő). Ez sem volt fájdalmas nekem csak kellemetlen. A vérvételek sem vészesek.


Bele fogsz szokni a vizsgálatokba, egy idő után fel sem tűnik majd. Nekem is fura volt az elején mert nagyon ritkán vagyok beteg, nem vagyok az az orvoshoz járkáló típus.

2020. nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Egy negatív vizsgálatra emlékszem csak,a cukorterheléses vérvételre. Attól nagyon rosszul lettem. De nem mindenki,valakinek meg se kottyan.
2020. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%

Nem

Csak uh volt


Meg rákszűrés és kenet


Egyszer volt mégszájvizsgálat..

2020. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Engem csak idegesített, hogy mennyi helyre kell járni, mennyi mindent el kell intézni.. De egy vizsgálat sem volt kellemetlen. De komolyan, egyszer védőnő, aztán nődoki, aztán házidoki, meg vérvételek, fogorvos, aztán védőnő, nődoki havonta, életemben nem voltam egyhuzamban ennyit orvosnál, mint terhesség alatt.
2020. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
A kellemetlen az volt, mikor gdm miatt cukorprofilra küldözgettek és egész nap az otthonomtól távoli városban kellett bolyongani és megoldani az étkezéseket úgy, hogy a 6 vérvétel eredménye jó legyen...
2020. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%

Nekem elég jó terhességem volt, 38. hétig dolgoztam, 3 nappal a császár előtt hagytam abba a munkát is, szóval tényleg nem volt gondom, fiatal is voltam, 24, sportos, stramm, szóval nem volt gáz a terhességem alatt. A háziorvosomat 8 év alatt akkor terhesség alatt láttam először, azt se tudtam, hogy néz ki.

Viszont elég sokat kellett járkálni tényleg, állandóan volt valami, uh,labor, védőnő stb.

Egyetlen vizsgálat volt, ahol nagyon rosszul voltam. Pedig alapvetően nekem hatalmas a fájdalom küszöböm, 10 évig thai boxoltam, gyakorlatilag alig érzek fájdalmat, de a terhesség alatt nekem is volt egy alkalom, ahol sírva jöttem ki: 29 hetes terhes voltam, éppen egy Fradi-Újpest derbiről mentem haza este, amikor éreztem hogy valami fura, hazaérve láttam hogy tiszta vér vagyok, be kellett mennünk a kórházba, nagyon nagyon megijedtem, remegve álltam a Sote 1-en, ilyen magas hetes terhességnél már nem is veszik ezt félvállról mert ott már ritka a vérzés csak úgy, és bevittek a vizsgálóba, 4 orvos vizsgált meg egymás után, hasi és hüvelyi ultrahanggal is, illetve SAJNOS kacsával is, és felnyúltak valami fémszerű valamivel vagy nem tudom mi volt az, de majdnem 1 órán át vizsgálat, a férjem már rosszul volt a folyosón hogy mi van, na az a vizsgálat annyira fájt, hogy sírtam, és véresre karmoltam a saját tenyeremet. Aztán kiderült végül, hogy volt egy polipom a méhszájon ami elsorvadt és leszakadt az vérzett annyira.

A császármetszés utáni 1 hét pedig nekem szintén maga volt a pokol, de túléltem.

2020. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem emlékszem ilyesmire. A legfájdalmasabb egy elbaltazott vérvétel volt. 2 hónapig kék volt a kezem, de ez bármikor megeshet terhessegtol függetlenül is.
2020. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%
Nekem nem volt cukorterhelesem, így nem tudok róla nyilatkozni. A legrosszabb a mehszaj vizsgálat volt a 37-38 héten. Hú.. A hideg kirazott tőle
2020. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!