Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terheléses vércukor vizsgálato...

Terheléses vércukor vizsgálaton mindegyik mintát vénából veszik? Ugyanabból a karból?

Figyelt kérdés
Nekem szinte sose találják el a vénám, többedik szúrásra sikerül csak eltalálni alapbol is. Kicsit parazok vajon hány szúrás fog kelleni majd cukorterhelésnél 😅
2021. máj. 24. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Ohhh, ha esetleg császár lesz a vége majd hozzászoksz. Gyakorlatilag tűpárna voltam 1 hónapig.

Amúgy igen, vénás vért vesznek, nem muszáj ugyanabból a karból.

Ha ettől parázol, mit érzel a szüléstől?

2021. máj. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Jobb értsd magánvérveteli helyeken, egy branült szúrnak, ami a vizsgálat végéig bent marad és "csapolják" amikor letelnek az időpontok.

Állami sintértelepen adhatod a karod felváltva, amit 2x szúrnak az nekem is olyan, mint egy heroinistának, pedig szuper vénáim vannak.

Esetleg jelezd, hogy ilyen problémád van, hátha akad egy branül, isten ne adj, egy pillangótű, de ennyire ne ragaszkodjunk el a mocskos valóságtól.

Az egyes agyast nem is értem, hogyan jön a szülési fájdalom, a szétcseşzett vénákhoz.

2021. máj. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 1 hónapja volt a cukorterheléses vérvételem.

Nekem is mindig nehezen találják a vénám.

Mind a 2 kezem megszúrták az elején is és 2 órával később is.

1ik kezemből sem jött semmi, végül a kézfejemből tudták levenni a vért.

Nem egyszerű sajnos de muszáj 😕

2021. máj. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk úgy kettes agyas, hogy ha ettől oda van,hogy akar szülni? Egy vérvétel vicc kategória a szüléshez képest, akárhogy is végződik (hüvelyi vagy császár)
2021. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Ezt mondjuk én sem értem

Első babámat várom. Nyilvánvaló, hogy bármit megteszek kibírok érte, ettől függetlenül, félek minden vérvételtől mert tű fóbiám van és hatalmas bátorságot kell gyűjtenem minden vérvételhez. A szülés nyilván egy leírhatatlan fájdalom és 100xor rosszabb lesz mint egy vérvétel, nyílván el sem tudom még képzelni sem, de ki fogom bírni a babám érdekében, ez nem is kérdéses.

Ettől függetlenül nem értem miért ne lehetnének félelmeim, miért ne pánikolhatnék stb

Vagy aki ennyire fél vagy tű fóbiás az az életben soha ne is vállaljon gyereket?

Soha senki ne vállaljon gyereket aki egy kicsit is fél bármilyen apróságtól, mert "bezzeg a szülés"...?!

Ez nagyon tapló hozzáállás szerintem.

2021. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

1


Milyen nő vagy te? Hol van az empátia belőled?

Azt hiszed, mert tudod milyen egy szülés, ezzel valami világrengető tudás birtokába kerültél és felhatalmaz erre a kioktató stílusra?

Fura, hogy én adtam a leghasználhatóbb választ, miszerint, ha államiban jelzi a problémát, talán kap egy branült. Erre lepontozott a sok agyas.

Egy ex egészségügyis...

2021. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

4es semmi köze a kettőnek egymáshoz 🤦‍♀️Én is utálom, hogy szétcseszik a vénáimat és több lyuk van rajtam, mint egy tűpárnán, mégis megszültem egy hang nélkül.

Kézfejből meg aztán egy élmény a csapolás. Szülés utáni viziten az volt az első kérdésem, hogy mikor szedik ki a branült végre a kezemből. Az fájt, a gátmetszés (pedig tarkótól bokáig vágtak/varrtak) nem.

Magzatvízet is vettek, 2x is, az se utáltam annyira, mint egy vérvételt.


Kérdező, ha mázlid van, ügyes személyt fogsz ki, aki le tudja venni. Az első terhességem alatt szerencsére ilyet fogtam ki. Mind két karomon megoldotta elsőre :)

Ha nincs mázlid, akkor negyed óráig bökdösnek és végül leveszik kézfejen keresztül. Na most így jártam :/

2021. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekem PM alulműködésem van, annyiszor kellett már vért venniük, hogy össze se tudnám számolni. Voltam mindenféle magán helyen és sztk laboroknál is.


A legjobb az ezer éves sztks dolgozó viccen kívül. Akiről látod, hogy szúrt már életében kb 968 milliószor vénát és általában öreg, beteg, rossz érrel rendelkező embert. Na ők olyan rutinosak, hogy általában alig érzem. A maszekban is vannak ügyesek, meg ők mindig kedvesek, de az vhogy kevésbé sima, mint a veterán sztk-s. Nekem szerencsére nincs tű fóbiám, de érezni én is érzek a karommal, szóval ha nekem választanom kéne, a rutinos sztksra szavaznék. Vagy olyan maszek laborra, ahol futószalagon veszik a vért, pl synlab.

2021. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer 19 óra alatt hétszer vettek vért ugyanabból a karból. Semmi gond nem volt. A helye is úgy nézett ki, mintha egyszer szúrtak volna meg.
2021. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!