Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Baj lehet, hogy a terhességi...

Baj lehet, hogy a terhességi terheléses vércukor vizsgálaton sajnos nem 2 óra telt el a két vérvétel között, hanem kb.2 óra és 40 perc? A 2 vv közben még glükózért is elküldtek, ahol sorba kellett állnom.

Figyelt kérdés
Az éhgyomri 4,1 lett, a terhelés utáni 4,9.Ha nem lenne a vírushelyzet gondolkodás nélkül újra csináltatnám egy magánlaborban.De így szerintetek melyik nagyobb kockázat?Köszönöm, ha írtok.

2020. máj. 9. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a két vérvétel között kell eltelnie két órának, hanem a cukor elfogyasztása és a második vérvétel között..
2020. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ah, köszi, igen rosszul fogalmaztam.Szóval a glükóz ivása és a 2. Vv között telt el több idő, mint 120 perc.
2020. máj. 10. 07:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem csinaltatnam újra. A 120 perces 7.8ig jó, a tiéd a közelébe sincs. Ha mondjuk 7-7.5 lenne, akkor elgondolkodnék.
2020. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál.Lehet, hogy túlaggódom.
2020. máj. 10. 16:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát 2h40perc már nem feltétlenül reális, minél többet vársz, nyilván annál alacsonyabb lesz a 2. vércukor érték. De így, hogy a 2. 4,9 , nem hinném, hogy 7,8 felett volt 2 órával utána.
2020. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mozogni se lenne szabad a két óra alatt. Ez az egész így nem értékelhető. A 7,8 akkor számít határértéknek, ha az egészet az OGTT előírt szabályai szerint végzik. A tied semmilyen formában nem felel ennek meg.

Ezt az elküldtek glükózért dolgot meg végképp nem értem. Vald be hogy elmentél vásárolni és nem értél vissza. Glükózt ugyanis a patikában max 20 perc sorbanállással kapsz...

2020. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem azért volt több idő.A cukorért valóban kb 20 percet álltam sorba.Ez utóbbi információt csak azért írtam le, mert ez alatt sem ültem mozdulatlanul, ahogy elvileg kellene, tehát az is befolyásolhatja ezt az értéket.

Köszönöm a válaszaitokat.Meg fogom kérdezni az orvost.

2020. máj. 12. 16:50
 8/8 A kérdező kommentje:
Ui.:az után kérték a glükózt, hogy megittam (adtak, de kérték, hogy pótoljamm mikor visszajövök).
2020. máj. 12. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!