Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Első találkozás a leendő...

Első találkozás a leendő gyermekorvossal miről szól?

Figyelt kérdés
31 hetes terhes vagyok és most fogok a gyermekorvossal találkozni, hogy bepecsételjen a kiskönyvbe. Elvileg legközelebb már csak a baba születése után találkozunk, de a baba gyógyszereit és babaápolási szereket mikor írja fel vagy beszéljük meg?

2021. jún. 23. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kérdezték, hogy mi lesz a baba neve, elkérték a TAJ számomat, a telefonszámomat. Mondta, hogy ha megszületik a baba, akkor a párom menjen be hozzá, és felírja, ami kelleni fog és ennyi.
2021. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk nem volt találkozás 🤷‍♀️🤔

A védőnő bepecsételt a doki helyett és ennyi.

Mikor hazajöttünk a kórházból, ki sem jött házhoz. Elvárta, én vigyem be az 5 napos gyereket hozzá.

Kb 1 hónap után váltottunk is.

Annyiban volt hátrány, hogy vidéken lakunk, ő az egyetlen gyerekorvos. És mivel ugye ki kell jönni hazhoz neki (vagyis kellene), nem tudom máshoz vinni, mert a városi doki nem jön ki.


Mist 25hetes terhes vagyok. Kiskönyvbe ismét a védőnő fog bepecsetelni, megvarjuk mig a körzetis doki kijön, ha egyáltalán kijön, majd utána viszem át ahhoz az orvoshoz ahol a fiam van.


Egyébként ahhoz járunk, aki nekem volt a gyerekorvosom. Taj számot kért, nekünk ugye már megvolt a kórházi záró, azt, meg megkérdezte hogy vagyunk, írjon-e receptet. Telefonszámom kérte el és kb ennyi volt.


A baba receptjeit nekünk a védőnő adta oda, mikor hazajöttünk a kórházból. Elötte semmit nem kaptunk.

2021. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanúgy volt mint a 2es válaszolónál. Terhesen nem találkoztam a gyerekorvossal, nem jött ki házhoz, mi vittük őt be azthiszem 2 napra rá, hogy hazaengedtek a kórházból. Nem tudom, lehet, hogy a covid miatt volt ez így, ez tavaly év végén volt.
2021. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
"És mivel ugye ki kell jönni hazhoz neki (vagyis kellene)" - ez tévedés, semmilyen törvény, vagy rendelet nem kötelezi erre az orvost, ahol kimegy, azt jófejségből, vagy "megszokásból" teszi. Nekem is el kellett cincálni az ikreimet a császár után.🤷 Sajnos ez van.
2021. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

"Az újszülött kórházból történő hazaadását követően 48-72 órán belül a védőnő, illetve általában 5 napon belül a házi gyermekorvos látogatja meg a családot. Innentől fogva meghatározott időközönként a gyermeknek részt kell vennie – a szülőnek el kell vinne őt – a különböző szűrővizsgálatokon. Ugyanis a gyermekorvosok és a védőnők által végzett egészségügyi szűrővizsgálatok hivatottak az egészségi állapot meghatározására, kiegészítve a szülői megfigyeléssel és rizikófelméréssel.


A szűrővizsgálatok kötelezőek."

2021. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 éve lakunk egy községben. Itt nekünk kellett bevinni 3 naposan a gyereket a védőnőhöz és az orvoshoz.

Az előző helyen ahol laktunk egy éves koráig minden második hónapban kijárt a védőnő. Az orvos egyszer volt kinn amikor megszületett és hazajöttünk. Ez szerintem településfüggő.

Én nem találkoztam az orvossal. Megkérdezte a védőnő, hogy kit választok orvosnak és beleírta a könyvembe.

Amikor megszületett a kisfiam ugye személyesen voltunk náluk és akkor írtak fel mindent.

A lányomnál viszont amikor a kórházban voltunk a párom ment be és feliratta a dolgokat.

Nem tudom, hogy miről lehet vele még ilynekor beszélni.

2021. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi nem találkoztunk vele. A védőnő írta be a nevét a kiskönyvbe terhesség alatt.

Amikor hazamentünk a kórházból másnap kijött hozzánk.

Ami feltétlenül szükséges azt a kórházban megcsinálják, recepteket felírják, tanácsokkal látnak el.

2021. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!