Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Vannak itt kismamák, anyukák...

Vannak itt kismamák, anyukák Németországbol?

Figyelt kérdés

A 4. hónapban vagyok elsö babaval. Nincsen semmilyen tapasztalatom.

Az eddigi orvosi vizsgálatokkal valahogy nem vagyok megelégedve.

(1 vervetel, 2 x vizelet vizsgalat, 1 ultrahang)

A tegnapi vizsgálaton (14.hét) már lehet hogy megtudtuk volna a baba nemét, de az orvos tegnap csak a szivmüködését nézte és közölte hogy jövöhónapban lesz nagy ultrahang vizsgálat.

Addig várhatok :(


Tapasztalatokra, tanácsokra, a ti élményeitekre lennék kiváncsi.

Nálatok hogy volt? Elmehetek másik orvoshoz es kérhetek ultrahang vizsgálatot,vagy 3D hogy megtudjuk a baba nemét?


-vizsgálatok terhesség alatt?


-Ultrahang tényleg csak 3 alkalom? (ha esetleg többet szeretnék?..)


-Genetikai vizsgálat?


Kérlek irjatok pár sort hogy nálatok hogy volt ez az egész.


Köszönöm!


További szép napot!


2021. júl. 7. 13:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Ahova én jártam ott be lehetett fizetni 4 plusz ultahang alkalomra, így kb minden hónapban volt uh. A Krankenkasse csak 3 alkalmat fizet, persze ha valami gond van és az miatt külön bemész pl a kórházba akkor ott megvizsgálnak és ultrahangot is csinálnak.

Ha a 12. heti genetikai uh kimaradt akkor a 18. héten van a következő.

Én pl a szívbetegségem miatt direkt szóltam, hogy szükség lenne egy külön magzati szívultrahangra is, hogy örökölte-e a betegségemet, komolyan vették a kérdésemet és ugyanazon a praxison belül az erre specializálódott doki csinálta azt az uh vizsgálatot. Ha nem lett volna helyben akkor beutaltak volna egy másik praxisba.

A kórházat te választhatod ki, hogy hol szeretnél szülni , nézd meg a közeletekben lévő kórházak honlapját, lehet hogy most coronavirus idején is tartanak infó estét, vagy kórházlátogatást, bár kétlem.

Anno mi a szomszéd város egyik kórházát választottuk, mert közelebb volt és minden volt ott ami fontos volt számunkra és szimpatikusak is voltak. Szülésfelkészítő tanfolyamra is jártunk az első gyerekünk születése előtt.

2021. júl. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!