Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Létezik, hogy egy profi...

Létezik, hogy egy profi szonográfus nem veszi észre, hogy beteg a baba? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egy jó hírű és alapos szonográfus vizsgál havonta, eddig minden rendben van. Azonban a napokban, egy kismamás csoportban egy elég csúnya hibájára derült fény (konkrétan, ha a kismama nem megy egy másik dokihoz, nem derül ki a baj, pedig ez a probléma sajnos a terhessége befejezését jelenti), így most én is elkezdtem aggódni, hogy mi van, ha nálam is van esetleg valami probléma, amit nem vett észre?


Tényleg nagyon profi az illető, sok sok év(tized) tapasztalattal, magánpraxisa is van, és nem igazán hallottam róla rosszat - eddig. Jövő héten lesz a következő UH (32 hetes), és mostmár a kórházba kell menjek UH-ra, és most kicsit ráparáztam, hogy mi van, ha kiderül, hogy mégsem volt minden rendben? Vagy ez azért annyira nem gyakori? Elvileg ezt a rendellenességet (ennyi tapasztalat után) észre kellett volna vennie.


Veletek történt hasonló, vagy a környezetetekben?


Köszönöm, hogy elolvastad, és ha megosztod a tapasztalatod!



2021. júl. 26. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván minden ember hibázhat. Attól, hogy rengeteg tapasztalata van, ő os tévedhet, elnézhet dolgokat.

Mi az, amit benézett?

2021. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Ahhoz, hogy bármit is lehessen mondani, nem ártana tudni, mi az, amit "nem vett észre", mert több olyasmi is van, amit csak bizonyos idöszakban lehet látni, elötte-utána nem.

Meg azt sem szabad kifelejteni, hogy vannak olyan emberek is, akik csak le akarják esetleg járatni és nem igazat írnak!

2021. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember tévedhet. Baj akkor van, ha annyira beképzelt, hogy nem képes belátni, hogy ő is tévedhet. Emiatt pedig nem kér másodvéleményt.


Nekem pl 2.kislányomnál az orvosom nem látott valamit rendesen a szívénél. Ő automatikusan küldött tovább minket. Ne aggódjunk, nem biztos, hogy baj van, de inkább nézze meg még valaki. Inkább fussunk 2 felesleges kört mint tényleg baj legyen. Ez a normális hozzáállás. Baj amúg nem volt.



De pl 3.kislányom születésénél egy anyukának nem, hogy az összes kötelezőn de még a 4D mozin se vették észre, hogy baj van a babával. 2 órát élt mikor megszületett. Az agya teljesen sima volt.

2021. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szájpad hasadék volt a 18 hetes ultrahangon, illetve a baba agyfelei között nem alakult ki összeköttetés. (Ha jól értelmeztem, az érintett csak a betegség latin nevét írta)


Igen, tudom, hogy bárki tévedhet, de most kicsit megijedtem. Vagy hogy is mondjam.

2021. júl. 26. 20:54
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. júl. 26. 20:55
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

A szonográfus nem orvos.

Orvos radiológus lehet, így hívják a szakvizsgát.

A szonográfus főiskolát végzett képalkotó diagnoszta, vagy egyéb eü alapképzést követően szülészet-nőgyógyászati szonográfus kerítést végzett személy.

2021. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell elhinni mindent ugy ahogy leiirjak. Nagyon sok mindent kihagynan ezekbol a sztorikbol.
2021. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Corpus callosum hiány a latin név, igaz?

Ezt látnia kell nagyon hamar már, már nem emlékszem pontosan, de az egy egy része más alakú, ha nincs corpus callosum. Mi ezt külön nézetjük mindig, és elmagyarázták már, hogy mit kell nézni.

2021. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Láttam én is a posztot ráadásul ikres kismama, így redukció lesz, nagyon drukkolok, hogy a másik babának ne legyen baja. Mondjuk én ismerek több gyereket, felnőttet is, akik corpus callosum hiány ellenére egészségesek, ahogy szájpadhasadékos egészséges felnőtteket, gyerekeket is. Csak náluk az ikerterhesség miatt nincs idő részletes genetikai vizsgálatra, így inkább most elvetetik a babát a rendellenességek miatt.

A kérdéshez visszatérve, bárki hibázhat. De ami ennél is rémisztőbb hogy rengeteg betegség van, ami uh-n nem látható és nem szűrik prena stb teszten sem. Ennek ellenére nem retteg az ember örökké, pedig mennyi betegség van, ami születés után vagy csak pár évesen derül ki. Ne olvassgass rémtörténeteket és ne lovalld bele magad semmi negatívba, nem szabad rettegve élni!

2021. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Minden uh leleten rajta is van hogy ők mossák kezeiket, ha rejtve marad valami betegség.
2021. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!