Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Gyes-en lévő anya ha újra...

Gyes-en lévő anya ha újra teherbe esik, hogy tudja kérelmezni a terh 3. honapjától a támogatást?

Figyelt kérdés
vissza terveztem menni munkába a GYED végén, viszont ebben a helyzetben maradunk otthon. ezesetben hogyan és kinél lehet elintézni azt, hogy megkapjam a második babával a 3. hónaptól a támogatást? (Első babával végig dolgoztam terhesen és megvan az egyhuzamban 2 év is első gyerek előtt )

2021. aug. 8. 06:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Milyen támogatást?
2021. aug. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Amit elvileg első gyerek után is kaptam volna, táppénz talán de én úgy döntöttem akkor dolgozok tovább.

Volt itt róla szó ezen az oldalon de nem találom a kérdést amire válaszoltam.

2021. aug. 8. 07:27
 3/35 anonim ***** válasza:
32%

A táppénz nem támogatás. Az adott jár, ha a terhességeddel gond van, és nem tudsz dolgozni. Te nem akarsz. Nagy különbség.


Remélem, az új kormány első döntése a párhuzamos ellátások eltörlése lesz.

2021. aug. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
63%
Ne reménykedj,nem lesz új kormány 😄
2021. aug. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
69%

Vannak ezen az oldalon egy páran akiknek nagyon fáj hogy a terhes nőknek vannak jogaik, és kapnak segítséget az államtól.

3as, kíváncsi lennék hogy melyik munkahely venne vissza egy terhes nőt arra a pár hónapra amíg újra el nem megy szülni, mert semmi értelme az egésznek. Mire a nagyobbikat sikerülne beszoktatni a bölcsibe, anyuka már mehetne is szülési szabadságra. A cégnek sem érné meg.

2021. aug. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Nem nem akarok észkombájn, hanem van egy kisgyerekem akit így nem adok bölcsibe mert jön a tesó, különben már munkába mentem volna idén. Szöveget érteni nem tudsz de fröcsögni igen.
2021. aug. 8. 08:28
 7/35 anonim ***** válasza:
22%

Csakhogy a joggal élni kell, nem visszaélni.

Márpedig az, hogy pontosan tudod, hogy nem mész vissza, megszünteted a fiznélkülit, majd elmész az első napon kamu táppénzre, joggal való visszaélés.


Őszintén kívánom, hogy legyen egy saját céged, benne két-három ilyen kismamával, akik néhány hónap munka után szülnek hármat, és kidobhatsz rájuk fejenként milla felett. Mert a szabik, a to-hozzájárulás bizony annyi. És soha többet nem fognak nálad dolgozni.

2021. aug. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

A másik, nekem sem mindegy hogy 28500ert ülök itthon még 9 hónapot így munkahelyi fizetés helyett, vagy kapok olyan összeget amiért lényegében megdolgoztam és befizettem. Szét van rabolva az ország de valakinek egy család támogatása faj..


Aki tud érdemi segítséggel szolgálni, annak nagyon örülnék, köszönöm.

2021. aug. 8. 08:31
 9/35 anonim ***** válasza:
56%
Az, hogy nem akarod bölcsibe adni sem indok a táppénzre.
2021. aug. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Kedves 7. Semmit se tudsz hogy kinek mióta hogy dolgozom. Semmit..

nem beszologatasert írtam, ha unatkozol menj túlórázni.

2021. aug. 8. 08:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!